Menu
 
 

„Bukowski Bar“: paprastumo, berlynietiškos atmosferos ir kultūros sintezė Vilniuje

2015 06 29  15:42  |  Pokalbiai

„Bukowski Bar“: paprastumo, berlynietiškos atmosferos ir kultūros sintezė Vilniuje

Nuotraukos: autorės

Šviežias laisvės gūsis Vilniaus barų kultūroje – „Bukowski Bar“. Anaiptol ne tas, kur skaitomos knygos ir snobiškai gurkšnojamas vynas, teliūškuojantis plačiabriaunėje taurėje. Tai – vieta, kur sklando Berlyno dvasia, aidi nuoširdus juokas, o kultūra besidomintys žmonės malšina savo alkį ne tik alternatyviu burgerių kultui dešrainiu, tačiau ir dalyvaudami kūrybiškose meno ir inovacijų iniciatyvose. Vienas baro įkūrėjų, Ronaldas Šmitas, teigia, jog „Bukowski Bar“ atspindi Charles Bukowski frazę: „Find what you love and let it kill you“. Apie pavojingai žudančią meilę šiam naujam barui ir ko gali tikėtis klientai, „Bukowski Bar“ įkūrėjas Ronis pasakoja Gintarei.

Vilnius Ronio akimis: kokiame Vilniuje gyveni tu? Kaip jautiesi čia gyvendamas?

Kai grįžau iš Berlyno, nuolat jaučiau nostalgiją, bandžiau atrasti analogiją. Galiausiai supratau, jog Vilnius ir yra Berlynas, tik mažesnis. Pavyzdžiui, kai vaikštau gatvėmis, bandau apsimesti, jog  einu tarsi pirmą kartą. Neįtikėtinai gražu čia! Ypač einant pro traukinių stotį: viskas žaliuoja, taip berlynietiška. Ir vilniečiai stilingi. Pastaruoju metu tiek daug gerų barų atidaryta stoties rajone, kuris buvo stereotipiškai atmestas tarsi netinkamas barų kultūrai. Vilnius yra jaunas, stilingas, seksualus. Tarsi kitas didelis gyvybingas miestas. Manau, jog tobulėjant ir keičiant miestą, greit bus labai labai įdomu čia gyventi. Kiekvienas tai kuria, ne verkšlenimu, tačiau veiksmais. Seniau klausiau savęs, kodėl Berlyne tiek daug originalių iniciatyvų įgyvendinta. Būtent todėl, kad veikiama, pamirštant skundus ir negatyvą. Pastebiu, į Vilnių grįžo drąsūs žmonės arba išvaikė baimę čia visuomet buvę. Tie, kurie nori ir gali kurti.

Realizmas ar populizmas: kokias svajones dažniausiai puoselėji?

Esu visiškas populistas. Daug svajonių, šviesos, pozityvo, o „Bukowski baras“ ir yra mano didelė svajonė, pavirtusi realybe. Tikiu, jog šita svajonė padės išsipildyti ir kitai, generuoti idėjas ateities projektams.

Kaip kilo „Bukowski Bar“ užuomazga? Su kuo ši vieta gali būti siejama ir kuo ji išsiskiria?

Visa tai – labai konceptualu. Neneigiu, jog Bukowskis, mano akimis, – didis žmogus, tačiau lygiai taip svarbus ir paties personažo, kūrėjo įvaizdis, jo suvokimas, labai tinkamas „Bukowski Bar“. Juolab ir skambesys suteikia barui išskirtinumo prieskonį. Nesiekiame būti kitokiu baru globaliu mastu, tačiau Lietuvoje, Vilniuje, tikrai stebinsime. Tiek daug Berlyno dvasios, kuri, laikui bėgant, tik dabar labiau bus juntama čia. Visa tai susiję su ir Bukowskiu (ne tik žvelgiant į pirmas pavadinimo raides). Tai – pure, drunk and sexy (tyra, apgirtę ir seksualu). Šiame bare gausu Berlyno paprastumo, geros auros, pozityvumo. Tai – vieta kultūrai, kur galimybė išgerti tėra priedas, o ne centrinis elementas. Juolab ir lokacija turi savo šarmo ir išlikusių istorijų.

„Bukowski Bar“: paprastumo, berlynietiškos atmosferos ir kultūros sintezė Vilniuje

Kokiose situacijose galėtum susitapatinti su autoriumi? Ar jis Tau – autoritetas?

Turiu panašumų, juolab, kad Bukowski yra toks įvairiaspalvis. Kyla klausimas: kas yra Bukowski? Kupinas sarkazmo? Alkoholio? Mylintis moteris? Kartais grubokas? Ir dar daugybė skirtingų savybių, kurias turi kone kiekvienas.

Ar nebijai, o gal tikiesi, stereotipinių Bukowskių – klientų?

Visų pirma, manau, jog labiausiai čia patiks bohemiškiems klientams, įvairaus amžiaus, išsilavinimo, gyvenimo būdo. Kuriama atmosfera turi ryšį su kultūrine veikla, todėl ir klientai turėtų domėtis pastarąja sritimi. Tai – kultūrbaris, kuriame puoselėju svajonę organizuoti parodas, koncertus, stand up‘us, poezijos skaitymus. Vadinasi, orientuojamasi į kultūros žmones, tačiau bet kokiu atveju ir stereotipiniai Bukowskiai laukiami. Juk visi žino, koks yra kultūra besidominčių žmonių gyvenimo būdas. Vadinasi, yra sąsaja. Kiekvienas iš mūsų yra šiek tiek Bukowskis.

Kokioje situacijoje „Bukowski Bar“ klientui ištartum „ne“?

Kliento ribos šiame bare suvokiamos žmogiškai, mat puoselėjama laisvė, atvirumas. Tačiau tam, kas ima kenkti kitiems klientams, tariamas „ne“. Turint minty aplinkinių negerbimą, galbūt ir aprangos suvokimą, žinant, jog Visų Šventųjų gatvė yra stoties rajone.

Pabaik sakinį: geriausi vakarėliai baigiasi…

Jie nesibaigia! Niekada. Kiekvieno žmogaus gyvenimas yra geriausias jo vakarėlis. Tik vakarėlių tipai yra skirtingi: vieno gyvenimas kaip vakarėlis – labai išskirtinis, kito – ramus ir melancholiškas, todėl tik nuo mūsų asmeniškai priklauso, koks tas vakarėlis ir kaip juo mėgautis.

„Bukowski Bar“: paprastumo, berlynietiškos atmosferos ir kultūros sintezė Vilniuje

„Bukowski Bar“: paprastumo, berlynietiškos atmosferos ir kultūros sintezė Vilniuje

„Bukowski Bar“: paprastumo, berlynietiškos atmosferos ir kultūros sintezė Vilniuje


Komentuok:




*



Reklama