Menu
 
 

10 grandiozinių pasaulio vakarėlių!

2010 09 21  21:11  |  Aktualijos

1. La Tomatina

Kasmet  mažas Buñol miestelis, esantis Valensijos regione, Ispanijoje, kiekvieną paskutinį rugpjūčio trečiadienį pritraukia apie trisdešimt tūkstančių žmonių (tuo tarpu miestelyje tegyvena vos devyni tūkstančiai), pasiryžusių čiupti nemokamą artileriją (pomidorus) ir pulti į gatves. Savaitę trunkantis festivalis džiugina muzika, paradais, šokiais bei fejerverkais, kol galop pasiekia kulminaciją – pomidorų kovą, kuriai tiekiama virš šimto tonų pernokusių pomidorų. Nekliudytam išlikti neįmanoma!

La Tomatina

Nuotrauka: tomatina.es

La Tomatina

Nuotrauka: motorbike-tours.co.uk

La Tomatina

Nuotrauka: 20minutos.es

2. Full moon party

Istorija teigia, kad viskas prasidėjo aštunto dešimtmečio pabaigoje nuo paprasčiausio kelių draugų pasisėdėjimo mėnesienoje su muzika, gitaromis ir paplūdimiu pašonėje. Dabar Koh Phangan saloje (Tailandas) mėnulio šventėje dalyvauja nuo dešimt iki dvidešimties tūkstančių naktinėtojų. Laikas? Kiekviena naktis prieš pilnatį. Muzika: R&B, drum and bass, house, dance, reggae.

 Full moon party

Nuotrauka: wayfaring.info

Full moon party

Nuotrauka: trekearth.com

Full moon party

Nuotrauka: kohphangan-hotels.org

3. Burning man

Savaitę metuose Nevados dykumoje kasmet iškyla Black Rock miestas. Pagyventi (arba kurti ir tapti menu) į šį nelengvai pasiekiamą užkaborį čia atsitrenkiama iš tolimiausių pasaulio vietų. Septynias dienas čia verda nepaliaujamas šiuolaikinio meno procesas, kiekvienais metais keičiantis tematiką. Vienintelė sąlyga – atsiriboti nuo vartotojiškumo ir nenaudoti pinigų. Ir dar: dalyviai čia visi!

Burning man

Nuotrauka: mccullagh.org

Burning man

Nuotrauka: artnews.lt

Burning man

Nuotrauka: home.comcast.net

4. Songkran

Bene pats populiariausias vandens festivalis Tailande prasideda balandžio tryliktąją ir trunka nuo trijų iki dešimties dienų. Taip ši šalis švenčia Naujuosius ir pavasario sutikimą, nors, tiesa, šiais laikais įprastesnė data Naujųjų sutikimui – tradicinė gruodžio trisdešimt pirmoji. Festivalio šaknys – Indijos Holi šventė. Songkran labiausiai pagarsėjęs vandens laistynėmis, tačiau vietiniai nepamiršta ir tradicijų – maldų ir atnašų vienuoliams, tradicinio giminių ir vyresniųjų lankymo.

Songkran

Nuotrauka: blog.tourismthailand.org

Songkran

Nuotrauka: thailandstyle.info

Songkran

Nuotrauka: blog.tourismthailand.org

5. Glastonbury Music Festival

Šiemet paskutinį liepos savaitgalį keturiasdešimtmetį atšventęs Glastonbury vėl sutraukė begales žioplinėtojų, ištikimiausių fanų ir žvaigždžių. Per tiek laiko iš mažos šventės šis išaugo iki tikro festivalio-milžino, į kurį suplūdusieji gali mėgautis ne tik šiuolaikine muzika, bet ir šokiu, komedijos menu, teatru, cirku, kabaretu… Ir kas galėjo pamanyti, kad tas vieną svarą tekainavęs renginys šiandien taps vienu svarbiausiu taškų muzikos istorijoje?

Glastonbury Music Festival

Nuotrauka: boomnews.info

Glastonbury Music Festival

Nuotrauka: mirror-uk-rb1.gallery.hd.org

Glastonbury Music Festival

Nuotrauka: guardian.co.uk

Glastonbury Music Festival

Nuotrauka: citylife.co.uk

6. Holi

Holi, arba indų spalvų šventė, dažniausiai sutinkama vasario arba kovo pilnatį. Barsanoje, kur vyksta šventė, moterims šios metu leidžiama kovoti su vyrais. Taip taip, – jos griebia lazdas į rankas ir vaikosi šiuos po gatves, kol lieka patenkintos už visus metus. Sudeginę didelę baidyklę, gyventojai džiugiai barsto vienas kitą spalvotais dažais bei milteliais.

Holi

Nuotrauka: bernardinai.lt

Holi

Nuotrauka: en.wikipedia.org

Holi

Nuotrauka: en.wikipedia.org

7. Oktoberfest

Jau prasidėjusi rugsėjo septynioliktąją, ši Miuncheno alaus šventė truks iki pat spalio ketvirtosios. Netrumpai, ar ne? Tai viena didžiausių pasaulio mugių, kurią kasmet aplanko iki šešių milijonų alaus ragautojų. Tiesa, alaus čia išmaukiama kiek daugiau  – apie septynis milijonus. Oktoberfest – svarbi Bavarijos regiono kultūros dalis. Tad jei užsimanėte pasižvalgyti į vokietes tautiniais rūbais, paragauti alaus ar tradicinio vokiečių maisto – festivalis vyksta kaip tik dabar!

Oktoberfest

Nuotrauka: bfa.lt

Oktoberfest

Nuotrauka: frederickoktoberfest.org

8. Brazilijos karnavalas

Ar žinojote, jog karnavalo etimologijoje slypinti reikšmė yra „pašalinti, atsisakyti mėsos“? Šiandieninių Brazilijos karnavalų šaknys kyla iš senų krikščionių ir net pagonių  švenčių. Kiekvienais metais keturiasdešimt dienų iki Velykų Brazilija pasineria į visą parą trunkančias linksmybes. Sakoma, kad šalyje, o ypač pakrantės miestuose, viskas tarsi sustoja ir bent savaitę intensyviai linksminamasi. Paradai vyksta daugelyje miestų, vienuose jie oficialūs, primenantys Venecijos karnavalus, kituose dalyvauti gali kiekvienas. Ten tikrai išmoksite šokti sambą!

Brazilijos karnavalas

Nuotrauka: en.wikipedia.org

Brazilijos karnavalas

Nuotrauka: liveinternet.ru

Brazilijos karnavalas

Nuotrauka: brazilcarnival.com.br

9. Ibiza Beach Party

Ibiza – tai naktinė sala, į kurią vasarą sulekia geriausi DJ‘jai atsikvėpti nuo savo pasaulinių turų. Sezonas čia prasideda pradžioje ir baigiamas triukšmingais atsisveikinimo vakarėliais pirmąjį spalio savaitgalį. Čia laukia vaikščiojimai pakrante, miegas iki pietų, vėlyvi vakarėliai klubuose ir disko saulėtekis. Salai net prilipusi pravardė – Viduržiemio Gomora. Taigi, jei atsidursite Ibizoje, nepamirškite užsukti į Cafe del Mar – barą, apdainuotą daugybėje dainų, pagal kurias ten šoksite iki ryto.

Ibiza Beach Party

Nuotrauka: thesun.co.uk

10. Mardi Gras

Naujajame Orleane, Luizianoje purpurinė, žalia ir auksinė spalvos reiškia teisybę, ištikimybę ir jėgą. Šiomis spalvomis privalo pasipuošti kiekvienas Užgavėnių eisenos dalyvis, ar tai būtų kostiumas, ar tiesiog tradiciniai festivalio, dar vadinamo storuoju antradieniu, karoliai. Mėgstama eitynių frazė – laissez les bon temps rouler (kelią linksmybėms ir geram laikui), tad nė nemanykite nenustebti, parade pamatę… ką nors šokiruojančio.

Mardi Gras

Nuotrauka: en.wikipedia.org

Mardi Gras

Nuotrauka: en.wikipedia.org

Mardi Gras

Nuotrauka: en.wikipedia.org

Straipsnio šaltiniai: journeyetc.com, matadornights.com


Komentuok:

*