Menu
 
 

„Afrikos dienose 2012” dalyvaus svečiai iš Afrikos ir žymūs Lietuvos žmonės

2012 05 04  10:47  |  Aktualijos

„Afrikos dienose 2012” dalyvaus svečiai iš Afrikos ir žymūs Lietuvos žmonės

Nuotraukos: beautyandthegreen.blogspot.com, themotart-journal.com, annadraconida.tumblr.com

Gegužės 16-20 dienomis antrą kartą Lietuvoje vyks Juodosios Afrikos kultūros festivalis „Afrikos dienos 2012“. Šiemet festivalis šurmuliuos ne tik sostinėje, bet ir Kaune. Festivalio rengėjai ir dalyviai vėl siūlys atrasti Afriką neiškeliant kojos iš Lietuvos – iš arti susipažinti su Juodosios Afrikos šalių kultūra ir tradicijomis. Festivalyje dalyvaus daugybė naujosios kartos pasaulinio pripažinimo sulaukusių menininkų ir akademinio pasaulio atstovų iš Juodosios Afrikos, taip pat ne vienas žymus Lietuvos visuomenės veikėjas.

„Afrikos dienose 2012” dalyvaus svečiai iš Afrikos ir žymūs Lietuvos žmonės

Organizatorių teigimu, kviečiant meno ir mokslo atstovus iš įvairių Afrikos šalių norima atkreipti dėmesį į šviesiąją Afrikos žemyno pusę – turtingą ir nepaprastai įvairią Afrikos tautų kultūrą, paskatinti norą pažinti ir domėtis. Festivalyje nebus aplenkiamos ir šių dienų aktualijos.

„Afrikos dienų“ muzikos programoje dalyvaus džiazo atlikėjai iš Mozambiko bei tarptautinio pripažinimo sulaukusi atlikėja iš Zimbabvės – Chiwoniso. Iš Pietų Afrikos Respublikos į festivalį atvyks gatvės meno – graffiti – atstovas slapyvardžiu Gasak ir akademikas Wandile Kasibe, skaitysiantis paskaitą apie Afrikos įvaizdžius šiandieniniame pasaulyje. Pažinti afrikietišką literatūrą padės iš Mozambiko kilę poetai Delmar Goncalves ir Nuno Guimaraes bei žymus šiuolaikinis rašytojas Chenjerai Hove iš Zimbabvės. Festivalio kino programoje – penki Afrikos režisierių kino filmai.

„Afrikos dienose 2012” dalyvaus svečiai iš Afrikos ir žymūs Lietuvos žmonės

„Kita vertus, galime džiaugtis ne tik svečiais iš Afrikos.  Ne mažiau esame dėkingi už palaikymą džiazo kūrėjui, pianistui Dainiui Pulauskui, kuris kartu su svečiais iš Mozambiko improvizuos mūsų atidarymo koncerte. Vytarui Radzevičiui ir jo protų kovų vedėjo talentui, kuris dar kartą atsiskleis „Afrikos dienose“, – teigia festivalio koordinatorė Giedrė Biržytė. – Galime išduoti ir mažytę paslaptį, kad daugiakultūrinėse futbolo rugtynėse aiškštėje išvysime legendinio futbolo klubo „Prelegentai” narių ir dainininką Viktorą Diavarą. Taip pat už palaikymą esame dėkingi Andriui Mamontovui.”

Pasak organizatorių, pristatyti Juodosios Afrikos šalių kultūrą ir tradicijas padės ir vietinės afrikiečių bendruomenės nariai, atvykę gyventi į Lietuvą iš Etiopijos, Namibijos, Nigerijos ir kitų šalių. Šiemet bus vedamos afrikietiškų šokių ir grojimo djembe būgnais pamokos, liesis afrikietiškos dainos, bus pinamos afrikietiškos kasytės, taip pat – mokoma virti etiopišką kavą tradiciniu būdu, bei demonstruojami afrikietiški drabužiai. Susitikimuose su afrikiečių bendruomenės nariais kiekvienas galės paklausti ir išgirsti atsakymus į visus rūpimus klausimus apie tolimąją Afriką iš pirmų lūpų.

„Afrikos dienose 2012” dalyvaus svečiai iš Afrikos ir žymūs Lietuvos žmonės

Juodajai Afrikai yra priskiriamos valstybės, esanšios į pietus nuo Sacharos dykumos: Malis, Kenija, Senegalas, Pietų Afrikos Respublika, Zimbabvė, Nigerija, Gana, Uganda ir daugelis kitų. Šioje žemyno dalyje gyvena apie 800 mln. žmonių, regionas pasižymi kultūros, gamtos ir klimato bei didžiausia pasaulyje kalbine įvairove.

„Afrikos dienos 2012“ – pelno nesiekianti iniciatyva. Festivalį organizuoja asociacija „Balta scena“, vienijanti aktyvius jaunus žmones, dirbančius kultūros ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.


Komentuok:
*