Menu
 
 

Aleksandro Vasiljevo kolekcijos paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“

2017 11 07  12:34  |  Aktualijos

Lietuvos dailės muziejus lapkričio 8 d., trečiadienį, 18 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaro parodą „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas pristato niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus, namų apyvokos daiktus (paroda veiks iki 2018 m. spalio 18 d.). Parodą atidarys kolekcijos savininkas Aleksandras Vasiljevas ir Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.

Nuotraukos iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos parodos ©

Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Aleksandro Vasiljevo fondu, surengė jau dešimtą žymaus mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos parodą. Šį kartą eksponuojami įvairių laikotarpių vaikiški drabužiai ir aksesuarai. Vaikų mada, kaip ji suprantama šiandien, iki XVIII a. pabaigos neegzistavo. Prancūzų filosofas, Apšvietos amžiaus rašytojas Žanas Žakas Ruso (1712–1778) pirmasis iškėlė idėją, kad vaikas nėra „sumažinta“ ar „miniatiūrinė“ suaugusiojo kopija, o unikali, besivystanti asmenybė. Ši įžvalga ėmė formuoti visapusiškesnį plačiosios visuomenės požiūrį į vaikų aprangą ir vėlesniame amžiuje.

Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.

Parodoje pirmiausia suteikiama galimybė lankytojams stebėti vaikiško kostiumo raidą – visas vaikų mados tendencijas ir kryptis nuo XVIII a. pabaigos iki XX a. vidurio. Be to, jau pats parodos pavadinimas atskleidžia, kaip vaikiški drabužiai parodo ilgainiui kitusį visuomenės požiūrį į vaiką ir vaikystę. Parodoje drabužiai eksponuojami chronologine tvarka, siekiama parodyti, kaip vaikai rengti įvairiose gyvenimo situacijose: namuose, lauke, mokykloje, šeimos atostogų metu, laisvalaikiu ir atliekant daugelį kitų veiklų. Unikalią A. Vasiljevo vaikiškų drabužių kolekciją papildo žaislai ir namų apyvokos daiktai.


Komentuok:
*Reklama
DNO