Dvidešimt pirmojo amžiaus jaunimo kultas – mada. Ja domėtis, diskutuoti, net mokytis yra madinga. Kiekvienas gali vaidinti mados asą, tačiau ne kiekvienas gali juo vadintis. Norint pasiekti aukštumų mados industrijoje neužtenka nuolat vartyti mados skiltis žurnaluose ar būti pasimatavusiam rūbus iš naujos Zaros kolekcijos. Tai – kilpa ant kaklo, į kurią turi žiūrėti su meile ir pasiryžimu nertis į ją vis labiau.
Pasiruošęs? Pažiūrėkime, ar atsakius į keletą klausimų, tavo noras neišblės. Visų pirma, nuo ko pradėti? Argi manai, kad kurie nors mados namai tau suteiks darbą vien tik dėl to, kad jais pasidomėjai internete ir parašei elektroninį laišką? Ar užtektų sugalvoti naujus drabužių siluetus, ir žmonės tave laikys naujuoju John Galliano? Ne, tau reikia išsilavinimo, tačiau kur jį gauti? Ar verta bandyti važiuoti į užsienį, kur neturi savo pažįstamų rato ir konkurencija yra tarptautinio lygio, ar likti gimtinėje, kurioje mados studijos nėra tokios išvystytos ir plačios, o vėliau mėginti skelbti revoliuciją šiame versle? Ir – svarbiausia – ar nori šioje srityje dirbti visą savo gyvenimą (ši industrija yra nenuspėjama, vieną dieną tavimi žavisi, tačiau greitai gali likti pamirštas – ar nori nugyventi tokius metus, kai senatvė nėra užtikrinta?).
Jei manai, kad apsisprendei teisingai ir išsilavinimą gausi bet kokias būdais, tavo pasirinkime atsiras dar viena nauja kliūtis. Ne paslaptis, kad mados industrija yra pažįstamų klanas, o ar tu jų turi? Ar tavo tėvai jų turi ? Stella McCartney neslepia, išgarsėti jai padėjo garsi tėvo pavardė. O kas padės tau? Ar tik užsidegimas ir įžūlumas? Turi sugalvoti geresnį planą. Gal darbas įtakingų asmenų susirinkimo vietoje, ar kontaktai, sukaupti studijų metu? Gera pradžia – pusė darbo, tik dėl jos dar reikia pasistengti.
Vienas iš svarbiausių dalykų – ar tu turi tikrąją aistrą madai? Ar galvoji, kad perskaitęs Vogue gali būti antrąja Anna Wintour, ar išnagrinėjęs atsiliepimus apie Mados Savaites gali skelbtis didžiuoju kritiku? Šis darbas tikrai nėra rožėmis klotas: kuriant naują kolekciją teks susirinkti visas santaupas ir tikrai nesitikėti, kad iš to gausi pelno. Tikriausiai keletą metų teks dirbti veltui, gyventi kažkieno išlaikomam, nes visus pinigus paprasčiausiai rinksi naujoms medžiagoms. Turėtum gimti mažų mažiausiai po laiminga žvaigžde, jei nori tapti mados žurnalo redaktoriumi, tačiau, deja, vien sėkmė čia nepadės. Visų pirma, turėsi pereiti pragarišką padėjėjo darbą, kuris atima visą privatų gyvenimą bei laisvas minutes: viršininkas, žinoma, sugalvos spontanišką fotosesiją būtent tavo pasimatymo metu, o sirgdamas plaučių uždegimu, paskutinę naktį turėsi vienas užbaiginėti naują žurnalo numerį. Ar tai tavo svajonių darbas?
Ir, visgi, ar įvykdęs visus punktus sugebėsi pakilti? Gal ir rasi tinkamą universitetą, tvirtų kontaktų, per kraštus besiveržiantį užsidegimą, tačiau ar tai padės tau pasiekti aukštumų? Žinoma, tu gali būti neblogas dizaineris ar dirbti žurnalistu vietiniame laikraštyje, bet labai nedidelė galimybė, kad tapsi antru Alexanderiu Mcqueenu ar didžiųjų kūrėjų pasirodymų metu gausi vietą pirmoje eilėje. Ar tikrai nori bandyti, nors ir žinai, kad gali sužlugdyti visas savo svajones? Mados pasaulis tikrai ne visiems prieinamas, dažniausiai net nuviliantis; jei išsigandai – atsisakyk jo dabar, jei vis vien jo trokšti, siek iš visų jėgų.
Nuotraukos: www.saltypopcorn.com, veggieadvisor.com, poppetandpuddin.blogspot.com.
Nereikia cia jokiu punktu, norint brist i mada, kas nori eiti i mados versla/pasauli, turi buti zmogus veidmainis, tureti snobizmo syda, bei megti pavirsutiniskuma. Tai pradzia, dar madai reikia didelio darbstumo bei kurybiskumo. Zmogus ne snobas-greitai iskrenta is mados zaidimo, nes ten praktiskai nera nieko tikro-visur ta pati varginanti pompastika.
Beje, labai idomi straipsnio tema pasirinkta.
nelabai suprantu tokio straipsnio esmes. Jeigu gimes neturi garsios pavardes ir kruvos kontaku ir tuo labiau nesi gimes uzsieni, tai nesistenk net pakliuti i mados pasauli? Kiek zinau Edita Vilkeviciute gime paprastoje seimoje Lietuvoje, kurioje mados pasaulis neklesti, bet ji tapo pasaulinio lygio modelis.
Siuliciau straipsnio autoriai maziau ziureti tokiu filmu kaip Velnias devi Prada ir nerasytu banaliu straipnsiu paremtu banaliais stereotipais pagrystu straipsniu.