Menu
 
 

Atidaroma 3D menininkų darbus pristatanti virtuali galerija

2021 12 21  21:20  |  Aktualijos

Gruodžio 23 d. Vokiečių g. 13A, Vilniuje esančiame kiemelyje atidaroma virtuali galerija „Cyber Spot“, kurioje pasitelkiant papildytos realybės technologijas bus pristatyta dešimt Lietuvos 3D menininkų darbų.

Parodoje bus eksponuojami Eligijaus Povilausko, Manto Kuginio, Rimo Berlinsko ir Ryšard Žavoronok darbai, kuriuos jungia miesto temos – nagrinėjami miesto simboliai, kuriami futuristiniai scenarijai, interpretuojamos alternatyvios tikrovės ir istorijos jungtys, mistifikuojami kasdieniniai reiškiniai.

Atidaroma 3D menininkų darbus pristatanti virtuali galerija

Nuotrauka – „Cyber Spot“ archyvo ©

Menininkų kūryba bus pristatyta specialiai projektui sukurtoje mobiliojoje aplikacijoje, kuri naudojant papildytos realybės technologiją į realų pasaulį įkomponuos virtualius elementus. Atsisiuntus nemokamą „Cyber Spot“ programėlę, su ja nuskaičius QR kodą ir išmanųjį įrenginį nukreipus į vieną iš galerijoje esančių žymeklių, lankytojas išvys trimatį meno kūrinį, jo aprašymą ir trumpą informaciją apie kūrėją.

„Papildytos realybės (angl. augmented reality) technologija leidžia išlaisvinti trimačius kūrinius iš plokščios formos, perkeliant juos į pilnavertę trijų išmatavimų erdvę. Tai leidžia juos apžiūrėti iš visų ir keičia lankytojo santykį su pačiu kūriniu“, – sako parodos kuratorius Tomas Kadevič. Pasak projekto organizatorių, Lietuvoje nėra plačiai žinoma apie 3D kūrinius kuriančius menininkus dėl nepakankamų galimybių eksponuoti jų darbus, tad šiuo projektu yra  siekiama atkreipti dėmesį į naujųjų technologijų galimybių išnaudojimą mene ir įgalinti žiūrovų fantaziją meno darbų ir realybės samplaikos ekspozicijoje.

Nemokama galerija „Cyber Spot“ lankytojų lauks iki 2022 m. sausio 31 d.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Apie kūrėjus:

Eligijus Povilauskas. 3D grafikos specialistas, kurio dauguma darbų pasižymi ryškiomis spalvomis bei futuristiniais motyvais. Kūryboje jis dažnai atsisako griežtos technikos, taip savo darbus paverčiantis gyvais, organiškais ir kartais net siurrealistiškais. Jo kūrybinė kryptis apimta pojūčius, emocijas ir dviprasmiškas interpretacijas.

Mantas Kuginis. Multidisciplininis dizaineris, kūrybininkas, skaitmeninio meno kūrėjas, kompiuterinės grafikos dėstytojas, provokuojančio projekto „Porno inkilas“ kūrėjas.

Rimas Berlinskas. Buvęs laivų inžinierius, su 3D modeliavimu pradėjęs dirbti laisvalaikiu, norėdamas atitrūkti nuo inžinerinių laivų projektų taisyklių. Šiandien jis kuria 3D modelius žaidimams.

Ryčard Žavoronok. Profesionalus dizaineris, kuriantis tiek 2D, tiek 3D darbus. Specializuojasi trumpametražių reklaminių klipų kūrime bei post-produkcijoje.


Komentuok:
*Reklama
DNO