Menu
 
 

(AV17) galerija meno mugėje POSITIONS Berlyne pristatys du lietuvių menininkus

2021 09 07  18:59  |  Aktualijos

Rugsėjo 9 – 12 d. (AV17) galerija jau ketvirtą kartą dalyvaus šiuolaikinio meno mugėje POSITIONS Berlyne, Vokietijoje, kurioje pristatys naujausius lietuvių menininkų Tauro Kensmino ir Rimanto Milkinto kūrinius.

„POSITIONS meno mugė yra vienas iš svarbiausių meno renginių Vokietijoje, vykstantis Berlyno meno savaitės metu. Grįžimas į Berlyną mums tapo malonia tradicija – čia dalyvausime jau ketvirtą kartą. Kasmet stengiamės pristatyti kuo įvairesnius ir įdomesnius menininkų kūrinius, kadangi jau esame subūrę galerijos gerbėjų ir kolekcininkų ratą.“ – pasakoja galerijos direktorė Kristina Mizgirytė.

(AV17) galerija meno mugėje POSITIONS Berlyne pristatys du lietuvių menininkus

Rimantas Milkintas, I-2021, 2021. Nuotraukos – (AV17) galerijos archyvo ©

POSITIONS meno mugės lankytojai turės galimybę pamatyti ir įsigyti naujausius skulptoriaus, instaliacijų bei objektų kūrėjo Tauro Kensmino darbus. Specialiai meno mugei POSITIONS jis parengė kūrinius, balansuojančius tarp skulptūros ir dizaino objektų. Šie tarsi kvestionuoja nusistovėjusį įsitikinimą, teigiantį, jog skulptūra privalo būti tik „grynoji“, o dizainas – vien taikomasis. Pristatomuose darbuose atspindimos ateities nuojautos, kurios perteikiamos per sapnišką atmosferą ir formas, įkvėptas siurrealizmo tradicijos, o taip pat matomi ir su ekologijos tema glaudžiai susiję klausimai. Ieškodamas asmeninio ir globalaus sąmoningumo, autorius kūriniams renkasi rastas ar jau nebetinkamas pramonėje naudoti medžiagas. Nuo 2012 m. T. Kensminas aktyviai užsiima parodine veikla Lietuvoje bei užsienyje, o jo kūriniai priklauso MO muziejaus, „Lewben“ meno fondo, taip pat privačioms Lietuvos ir užsienio kolekcijoms.

(AV17) galerija meno mugėje POSITIONS Berlyne pristatys du lietuvių menininkus

Rimantas Milkintas, I-2016, 2016 ©

Skulptorius, objektų ir instaliacijų menininkas Rimantas Milkintas, mugėje pristatys darbus iš industrinių sijų serijos. Autoriaus kūriniai pasižymi minimalizmo estetikos bei kinetinės plastikos junginiu. Medžiagų fizines savybes, tokias kaip lankstumas, tvirtumas, minkštumas ar trapumas, menininkas gretina su individualia patirtimi, o vietoje klasikinių medžiagų autorius renkasi metalą, ypač –  industrines sijas, kurias pjausto, lanksto ir performuoja taip, kad geriausiai atskleistų šiandien kylančius identiteto klausimus. Nuo 2003-ųjų menininkas aktyviai veikia Lietuvos ir užsienio meno lauke: rengė parodas Kinijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Italijoje, Danijoje, Latvijoje ir kitur. Autorius taip pat kuria skulptūras Lietuvos ir užsienio viešosioms erdvėms.

(AV17) galerija meno mugėje POSITIONS Berlyne pristatys du lietuvių menininkus

Tauras Kensminas, Trys ne pypkės, 2021 ©

(AV17) galerija meno mugėje POSITIONS Berlyne pristatys du lietuvių menininkus

Tauras Kensminas, Ateities peizažas III, 2021 ©

Meno mugė POSITIONS
Galerijos (AV17) stendas A19
Rugsėjo 9 – 12 d.
Tempelhof Airport Hangar 5-6, Columbiadamm 10, Berlynas

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. 


Komentuok:
*Reklama