Menu
 
 

„Brave Noises“ vinilas – „Meandros“

2023 02 28  23:13  |  M.I.C. Naujienos

Lietuvos džiazo nutrūktgalviai, viena ryškiausių naujosios kartos džiazo grupių „Brave Noises“ kviečia į naujo albumo ir vinilinės plokštelės „Meandros“ pristatymo koncertą. Jis vyks kovo 2 dieną, Vilniuje, „Ideas Block“ erdvėje.

Ambicingų ir novatoriškų muzikantų komanda tikina, jog tai – brandžiausias grupės kūrybinis darbas. Albumo „Meandros“ sukūrimo ir leidybos procesas truko dvejus metus, o kūriniai pasiekė klausytojus 2022-ųjų rudenį.

„Brave Noises“ vinilas – „Meandros“

„Iš esmės juokaujame, kad šis albumas yra drąsus tuo (kas koreliuoja su mūsų pavadinimu), kad išdrįsome po ganėtinai trankaus ir avangardiško periodo pereiti į jautrios muzikos kūrybą. Gal jis ir yra apie tą mūsų jautriųjų pusių pripažinimą. Kadangi esam kaip ir intelektualiosios muzikos atstovai, siekėm kuo mažiau komplikuoti muziką, nors ir neatsisakydami tam tikrų intelektualių motyvų“, – pasakoja grupės lyderis Mantvydas Pranulis.

„Brave Noises“ vinilas – „Meandros“

Nuotraukos – Tomo Tereko ©

Nuo išleidimo „Meandros“ susilaukė išties nemažai dėmesio ir teigiamų muzikos kritikų įvertinimų. Radijo stotis LRT Opus albumą įtraukė į metų albumų sąrašą, o du jo kūriniai taip pat pateko į praėjusių metų Lietuvos muzikos informacijos centro leidžiamas „Note Lithuania“ Jazz ir Folk muzikos rinktines. 

„Manau, kad mūsų scenoje albumas pakankamai nuskambėjo. Gavom tikrai daug grįžtamojo ryšio. Kritikai pastebėjo, pristatėme jį užsienyje ir jaučiamės tikrai patenkinti savo darbu. Aš pats gan dažnai jį perklausau, nors man daug klausytis savo muzikos nėra labai įprasta. Gal didžiausia sėkmė čia ir slypi – jaučiu, kad sukūrėm kažką gražaus ne tik kitiems, bet ir sau“, – sako Mantvydas.

„Brave Noises“ vinilas – „Meandros“

„Brave Noises“ vinilas – „Meandros“

Pasak grupės narių, trečiojo albumo pristatymo klausytojams teko palaukti dėl labai paprastos priežasties – užtrukusios vinilinių plokštelių gamybos. Tačiau kovo 2 d. pagaliau bus galima ne tik išgirsti albumo kūrinius gyvai, bet ir pačiupinėti bei įsigyti iš spaustuvės ką tik atvykusias plokšteles.

„Meandros“ pristatymo koncerte dalyvaus atlikėjai, prisidėję prie albumo kūrybos, tarp jų – ir kylanti džiazo vokalistė ir kanklininkė Jausmė. „Pats koncertas bus labai paprastas ir jaukus. Nesinorėjo daryti didelio koncerto, nes ir šio albumo muzika ganėtinai orientuota į ramybę ir jaukumą. Tikimės tiesiog atvirai pasidalinti procesu, „Meandros” albumo muzika ir judėti pirmyn“, – sako muzikantai.

Grupė „Brave Noises“ jau septintus metus buria jaunus ir talentingus džiazo atlikėjus: Mantvydą Pranulį (klavišiniai, vokalas), Mindaugą Stumbrą (elektrinė gitara, efektai), Dominyką Snarskį (būgnai), Karolį Šarkų (saksofonas, efektai) ir Vainių Indriūną (bosinė gitara).

„Brave Noises“ vinilas – „Meandros“

2016 m. „Brave Noises“ buvo išrinkta konkurso „Vilnius Jazz Young Power“ nugalėtoja, 2018 m. įtraukta į Lietuvos kultūros gidą, o 2022 m. muzikantai apdovanoti Kultūros ministerijos Jaunojo muzikos atlikėjo premija. Už pagalbą leidžiant trečiąjį kolektyvo albumą „Meandros“ atlikėjai dėkingi Lietuvos kultūros tarybai, taip pat Asociacijoms Latga ir Agata.

 

Išgirsti gyvai atliekamas naujausio grupės darbo „Meandros“ melodijas ir pasinerti į gaivią koncertinę patirtį „Brave Noises“ kviečia jau kovo 2 d., šį ketvirtadienį, Vilniuje įsikūrusioje „Ideas Block“ erdvėje. Koncerto pradžia – 20 val.


Komentuok:
*Reklama