Menu
 
 

Carla Pontes @ SCOOP International

2014 01 27  18:48  |  Įžvalgos

Carla Pontes @ SCOOP International

Nuotraukos: http://carlapontesdesign.tumblr.com/

Prieš keletą savaičių, visai netikėtai, ant didelėmis raidėmis žodžiu „WELCOME“ išraižyto, tačiau neypatingai svetingo kilimėlio prie savo durų Londone, radau baltą voką. Vokas buvo pažymėtas keletu vardų – manuoju ir… SwO. Nedelsdama atplėšiau laišką – buvau kviečiama į SCOOP International trijų dienų mados renginį, į Londoną suburiantį šimtus dizainerių iš kontinentinės Europos ir viso pasaulio.

Man neįprastai ankstų ir Londonui neįprastai saulėtą sekmadienio rytą šokau į naujus gėlėtus marškinius ir bėgau pažiūrėti, ką gi ateinančiam šaltajam sezonui siūlo mados kūrėjai. Tikėdamasi tarp baltų Saatchi galerijos sienų išvysti daug nedidelių mados pasaulėlių su skirtingomis spalvomis, idėjomis, formomis ir tekstūromis, išvydusi tiesiog… drabužius… šiek tiek nusivyliau. Ar mes atrodome tokie nuobodūs, jog dizaineriai nebedrįsta kurti nors vos skambesnį žodį iššaukiančių drabužių?

Pastaruoju metu visur vyrauja minimalizmas. Kietų, tamsių medžiagų, daugybe sunkių siūlių surišti drabužiai tapatina mus su mieste dygstančių pastatų įvaizdžiais, tačiau formoms sezonas po sezono šiek tiek švelnėjant ir apvalėjant, įdomūs ir keisti siluetai tampa visiems matyti, – tarytum virsta įprastais juodais megztiniais ir pilkais švarkais. Žinoma, kiekvienas gali užsimesti tamsų šaliką su fluorescentine geltona juostele papuoštais pakraščiais, tačiau ar tai paverčia tą kiekvieną nors kiek įdomesniu už visą pilką masę?

Pati būdama visiška minimalistinės mados ir nespalvoto kino laikų gerbėja, tarp visų SCOOP International renginyje dalyvavusių dizainerių negalėjau nepastebėti portugalės Carla Pontes kūrinių. Nors buvau vos per plauką nuo smūgio per nagus už fotografavimą, vis dėlto turėjau galimybę paliesti dizainerės drabužius, kurie, pasirodo, mums pasakoja ir nedidelę istoriją.

Carla Pontes @ SCOOP International

2014-ųjų rudens/žiemos Carla Pontes kolekcija visai ne be reikalo pavadinta „BLOCK“. „Blokas – ne kas kita, kaip nulūžęs, nugludintas ar nuskaldytas akmuo, įgavęs trijų dimensijų kūną,“ – skelbia kolekcijos aprašymas. Dizainerė moterį verčia tekstūruotu bloku, kurio šiurkščiai išvaizdai kailio, vilnos ir mezginių detalės suteikia šiltą ir švelnų prisilietimą.

Carla Pontes @ SCOOP International

Atrodytų keista, jog iš daugybės šiandienos kūrėjų išsirinkau būtent šiuos mados namus, tačiau ne be priežasties. Mada visuomet lyg metronomas, – svyruoja nuo pačių saugiausių iki pačių netikėčiausių kūrinių. Kai kurie jų – per nuobodūs dėvėti, kiti – pernelyg ekscentriški. Carla Pontes savo kolekcijoje atranda aukso vidurį – miesto dvasios įkvėptą kolekciją kiekviena detalė padaro įdomia, tačiau ją dėvinčiojo neverčia keistu objektu. Šalti tonai, tačiau šiltas prisilietimas ir androgeniškos, tačiau moterims pritaikytos formos Carla Pontes kolekcijoje ragina mane atsidaryti savo spintą ir, pažiūrėjus į savąjį garderobą, nuspręsti niekur šiandien nebeiti iš namų.

Carla Pontes @ SCOOP International


Komentuok:
*Reklama
DNO