Menu
 
 

Dainius Liškevičius. „Susisaistymas su vieta“

2020 08 27  18:51  |  Aktualijos

Dainius Liškevičius. „Susisaistymas su vieta“

Dainius Liškevičius, Dievas – dvasinis žmogaus atrakcionas, parodos fragmentas, Jutempus galerija, 1996 © Nuotraukos – galerijos (AV17) archyvo.

Rugsėjo 3 d. 18 val. galerija (AV17) kviečia į tarpdisciplininio meno kūrėjo Dainiaus Liškevičiaus parodos „Susisaistymas su vieta“ atidarymą. 

Atvykus apžiūrėti šios vietos, savininkas parodė pirštu į aukštai danguje skrendantį lėktuvą ir pasakė: – jau pusė keturių, tai šis lėktuvas vadinasi skrenda į Bambėjų. Tuomet pagalvojau, kad aš jau pro šią sodybą esu keliavęs, nes kaip tik prieš 13 metų esu skridęs į Bambėjų pro čia, tai viskas gerai, čia ne joks atsitiktinumas, o dėsningumą patvirtinantis faktas, renkantis šią vietą. Tai būtų galima pavadinti šios istorijos pradžia…

Dainius Liškevičius. „Susisaistymas su vieta“

Dainius Liškevičius, Muziejus, parodos fragmentas, Galerie für Zeitgenossische Kunst, Leipcigas, 2012 © Nuotrauka – Sebastian Schröder.

Parodoje „Susisaistymas su vieta“ pristatomas naujausias Dainiaus Liškevičiaus projektas – trijų metų laikotarpyje besitęsiantis vyksmas konkrečioje geografinėje vietoje. Ši vieta, sodybvietė (vienkiemis) apsupta dar vis egzistuojančių miškų plotų, sukuriančių atskirtumo jausmą, postapokaliptinę salos iliuziją, simuliuoja fizinį pabėgimą ar iliuzinį sulėtėjimą. Parodoje pristatomi objektai, fotografijos ir piešiniai reprezentuoja keletą atskirų besirutuliojančių gyvenimiškų istorijų, kurios susiveda į vientisą parodos naratyvą. Veiksmas vystosi remiantis konkrečiomis asmeninėmis istorijomis, stengiantis suderinti sunkią nors ir relaksuojančią buitį bei kūrybines veiksmo apraiškas, taip ieškant sąlyčio su šia vieta, kaip neišvengiama kosmine lemtimi.

Dainius Liškevičius. „Susisaistymas su vieta“

Dainius Liškevičius. Enjoy Yourself, Indie fotografijos galerija, Tel Avivas, 2018 ©

Dainius Liškevičius yra vienas aktyviausių Lietuvos „lūžio kartos“ menininkų, ženkliai prisidėjusių prie dailės raiškos atsinaujinimo po nepriklausomybės atkūrimo. Savo kūryboje Liškevičius tolygiai plėtoja instaliacijos, fotografijos, performanso ir kitas sritis, trindamas disciplinų ribas ir ieškodamas naujų formų šiuolaikiniame mene. Jo darbams būdingas socialinis angažuotumas, kontekstualumas, ironija bei visuomenės kritika. Reaguodamas į konkrečios vietos topografiją jis tiria žmonių elgsenas ir patirtis, identiteto ir kultūros vertybes, viešų ir privačių erdvių, kolektyvinės ir asmeninės atminties susidūrimą.

Dainius Liškevičius. „Susisaistymas su vieta“

Dainius Liškevičius, PIETA, performanso fragmentas, Vilnius, 2013 ©

Dainius Liškevičius. „Susisaistymas su vieta“

Dainius Liškevičius, Labyrinthus, parodos fragmentas, Šiuolaikinio meno centras, Vilnius 2014 ©

Dainius Liškevičius. „Susisaistymas su vieta“

Dainius Liškevičius, Susisaistymas su vieta, 2020 ©

Dainius Liškevičius (g. 1970) skulptūros studijas baigė Vilniaus dailės akademijoje, o 2010–2012 m. ten pat studijavo menų aspirantūrą. Jo projektas „Muziejus“ buvo pristatytas Venecijos meno bienalėje 2015 m., o projektas „Labyrinthus“ 2014-2015 m. rodytas Šiuolaikinio meno centre, 2018 m. išleistas knygos pavidalu. Autorius yra surengęs virš 20 personalinių parodų (Italijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, JAV, Švedijoje, Lietuvoje). Dalyvavo Cite Internationale des Arts rezidencijoje Paryžiuje ir Nordic Institute for Contemporary Art rezidencijoje Suomijoje bei 2013 m. Krems an der Donau rezidencijoje Austrijoje. Jo kūrinių yra tiek Lietuvos muziejuose, tiek užsienio meno kolekcijose. 2011 m. jis buvo apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. 2019 m. – LRT „Metų vizija“ už Petro Cvirkos skvero paminklo renovacijos projektą „ABC / Paminklo kinetinė transformacija“.

Dainius Liškevičius. „Susisaistymas su vieta“

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

Paroda „Susisaistymas su vieta“ (AV17) galerijoje, Totorių g. 5 veiks iki spalio 10 d.


Komentuok:
*Reklama
DNO