Menu
 
 

Dianos Paukštytės jubiliejinė kolekcija – „Tylos paslaptis“

2018 11 28  16:48  |  Aktualijos

Diana Paukšytė

Nuotraukos – Vaido Jokūbausko ©

Jau 10-ąją, šįkart žiemos šventėms dedikuotą kolekciją pristatanti kostiumo dizainerė Diana Paukštytė lieka ištikima savo stilistikai – moteriai per Kalėdas ji siūlo būti truputį karaliene ir truputį kerėtoja: trapia, bet gundančia, ramia, bet, atrodo, žvilgsniu įžiebiančia smarkiausius gaisrus, vieną minutę rašančia eiles į slaptą dienoraštį, o kitą – jau įžūliai braukiančia sukneles šleifu šokių aikštelės parketą.

„Lieku ištikima dramai. Ir visai nesvarbu, ar moteris pasirinks minimalistinio silueto, vienuolės abitą primenančią juodą suknelę, ar žėrinčiais žvynais siuvinėtą vakaro karalienės apdarą, norėjau, kad abiem atvejais ji būtų dramatiška. Nes mano rūbai skirti neeilinėms asmenybėms – kūrybingoms ir ugningoms savo vidumi, laisvoms ir nepaisančioms standartų“, – spalvingai moterį, kuriai sukūrė kalėdinę kolekciją, apibūdino dizainerė.

Diana Paukšytė

Diana Paukšytė

Išties, kolekcijoje, kurią sudaro penkiolika proginių drabužių – daugiausiai suknelių ir gausiai siuvinėtų švarkų, tinkamą apdarą šventėms sau ras tiek ramesnį stilių vertinanti introvertė, tiek prie dėmesio pratusi ekstravertė. Tradiciškai juodos ir raudonos spalvų apdarai išpuošti detalėmis – siuvinėjimais, aplikacijomis, gipiūro raižiniais, tiulio puokštėmis, kurios subtiliai primena, kad atėjo Kalėdos, o kartu kilo ir natūralus noras pasipuošti. Prie tradicinių audinių, kuriuos naudoja žiemai skirtose kolekcijose, šįkart D. Paukštytė pridėjo ir tiulį, kuris proginiams apdarams suteikia ypatingo šventiškumo ir dramatizmo.

„Be abejo, per Kalėdas norisi jaukumo, todėl tradiciškai naudojau ir daug šildančios vilnelės. Nors ji atrodo lengvutė ir vizualiai moterį tarsi įvynioja į minkštą jaukų voką, ji sveria. Vienos ypatingos suknelės, kuriai panaudojome kelis metrus vilnelės, svoris siekė penkis kilogramus. Bet užtat koks malonumas žiemos šventes pasitikti pasipuošus būtent ja – ne tik elegantiškai, bet ir šiltai! Juolab kad tokia suknelė visiškai nekaitina kūno, tad drąsiai galima sėstis prie žvakių šilumos šildomo šventinio stalo,“ –  pasakoja dizainerė.

Diana Paukšytė

Diana Paukšytė

Kolekciją D. Paukštytė taip pat pavadino dramatiškai – „The Secret of Silence“ („Tylos paslaptis“ – liet.) – ir iškart paaiškino: „Visai nebūtina kalbėti, jeigu norisi tylėti. Drabužis ir jūsų akys viską pasako už jus.“

Kalėdinę kolekciją, kuri dizainerės karjeroje – jau dešimtoji, fotografavo ištikimas D. Paukštytės bendražygis fotografas Vaidas Jokubauskas. Jis įamžino ir kelias pastarąsias dizainerės kolekcijas, o darbą su D. Paukštyte vadina dideliu malonumu. „Labai gera, kai nereikia žodžių, ir partneriai vienas kitą supranta be jų. Mums abiem prie širdies kiek dramatiška estetika, juk ir kūryboje, ir mūsų visų gyvenime vienaip ar kitaip yra daug teatro“, – įsitikinęs V. Jokubauskas, kuris ir pasufleravo dizainerei naujausios kolekcijos pavadinimą.

Daugiau niekur nematytų kadrų – jau greitai „SwO street“ naujajame numeryje!

Fotografija – Vaidas Jokubauskas

Vizažistė – Alina Vaitkevičiūtė

Modelis – Vaida Mary Jane

Diana Paukšytė


Komentuok:
*Reklama