Menu
 
 

Dizainerės-ikonos, atsidūrusios ,,Vogue“ puslapiuose. Antra dalis

2012 09 11  17:02  |  Aktualijos

,,Vogue“ laikomas legendiniu leidiniu, be to, tai – vienas žinomiausių žurnalų pasaulyje. Tai tarsi kaleidoskopas, fiksuojantis ryškiausius metų mados įvykius, reiškinius, tendencijas bei asmenybęs, ilgainiui tapęs kone privaloma biblija kiekvienai fashionistai, nesibodinčiai gaudyti mados musonų ir pasatų. ,,Vogue“ – neabejotinai skambus vardas mados istorijoje. Nepatikėsite: žurnalas, sukurtas dar 1892-aisiais Amerikoje, tuomet buvo prieinamas labai nedideliam ir išskirtiniam visuomenės sluoksniui. Bėgant metams keitėsi leidinio koncepcija ir auditorija. Jis pradėtas leisti Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Australijoje, Brazilijoje, Vokietijoje, Italijoje, Meksikoje bei Ispanijoje ir tapo pasiekiamas visiems. ,,Vogue“ per gerą šimtmetį suspindėjo ir tapo kelrode žvaigžde viso pasaulio moterims, trokštančioms naujų mados idėjų, siektinų idealų ir elegancija žavinčio gyvenimo būdo. Visus tuos metus žurnalo puslapius puošė ir legendinės moterys – dizainerės, laikytos ryškiomis mados ikonomis.

Tęsinys apie svarbiausias dizaineres:

Miuccia Prada

Nuotraukos: Vogue

Miuccia Prada, dvidešimt aštuonerių pasinėrusi į bene bankrutuojantį šeimos verslą, sukėlė tikrą revoliuciją mados pasaulyje. Pasak jos, visa mada yra viena neapibrėžta filosofinė erdvė, neturinti taisyklių. Visa, kas kuriama – tai improvizacija ir lengvumas. Šiandien Miuccia vadinama intelektualiosios mados kūrėja. Italė gimusi 1949 m. gegužės 10-ąją.

Donatella Versace

Donatella Versace gimė šešiais metais vėliau nei Muccia – 1955 metų gegužės antrąją. Ji buvo jauniausia iš keturių vaikų. Po briolio Gianni mirties Donatella ėmė vadovauti Versace grupei, šiuo metu yra mados namų vyriausioji dizainerė. Taip pat ji yra tarptautinės Versace grupės prezidentė ir kūrybos vadovė, atsakinga už kūrybinius kompanijos sprendimus, tendencijas, bendradarbiavimą ir plėtrą.

Phoebe Philo

Phoebe Philo (g. 1973) yra britų dizainerė, gimusi Paryžiuje. Bemaž penkerius metus praleidusi Chloe mados namuose, nuo 2008-ųjų yra Celine kūrybos vadovė. Jos stiliui būdingi klasikiniai siluetai ir ryškus minimalizmas.

Vera Wang

Vera Wang (g. 1949 birželio 27 d.) šiuo metu giliai įleidusi šaknis į mados pasaulį. Būdama vos 23 metų, Vera Wang tapo visų laikų jauniausia žurnalo Vogue mados redaktore. Vėliau Vera dvejus metus dirbo dizaino direktore Ralph Lauren mados namuose, o šiandien ji linksniuojama kaip geriausių vestuvinių suknelių pasaulyje kūrėja.

Isabel Todelo

Isabel Todelo gimė 1961 m. balandžio devintąją Kuboje. Vėliau persikraustė į Niudžersį, kuriame lankė mokyklą. Kone du dešimtmečius dirbusi gana tyliai ir nepastebimai, tapo žinoma, kai 2009 m., per presidento inauguraciją, pirmoji šalies dama Michelle Obama ceremonijai pasirinko Isabel sukurtą ryškų, citrinos geltonumo ansamblį.

Frida Giannini

Frida Giannini (g. 1972 m.) yra Gucci – vienų itakingiausių Italijos mados namų – kūrybos vadovė. Ja tapo, Tomui Fordui palikus Gucci. Nors praeityje ir būta nusivylimų Fridos kūryba, mados namai pamažu vėl atgauna lyderių pozicijas rinkoje.

Kate ir Ashley Olsen

Kate ir Ashley Olsen (g. 1986 m. birželio 13) – jaunosios Holivudo žvaigždutės. Dvynės, savo talentu sužibėjusios televizijoje, taip pat sėkmingai užsiima verslu: yra įkūrusios kosmetikos korporaciją bei sukūrusios savo drabužių linijas. Jų aprangos stilių pripažino ir žurnalas ,,Vogue“, nusprendęs papuošti viršelį dvynukių nuotrauka.

Tory Burch

Tory Burch (g. 1966 birželio 17) – garsi amerikiečių dizainerė, verslininkė ir filantropė. Moteris ne tik aktyviai užsiima mada, pašaline veikla, bet yra ir rūpestinga trijų sunų motina.

Kate ir Laura Mulleavy

Kate ir Laura Mulleavy (g. 1979 vasario 11), geriau žinomos kaip Rodarte seserys, išgarsėjo neįprastų medžiagų interpretacijomis kolekcijose bei pasakas primenančiais drabužiais. Pakanka prisiminti filmą ,,Juodoji gulbė“, kurio kostiumų kūrybai vadovavo duetas!

L’Wren Scott

L’Wren Scott (g. 1967 m. sausio 1 d.) – amerikiečių dizainerė, stilistė ir manekenė. Tiesa, jos kūryba lietuviams ne tokia žinoma, kaip asmeninis gyvenimas (pvz., santykiai su dainininku Mick‘u Jaggeriu ar įspūdingas – net 190 centimetrų – ūgis).

Victoria Beckham

Victoria Beckham (g. 1974 m. balandžio 17 d.) – britų dizainerė, verslininkė, buvusi merginų grupės Spice Girls narė. Moteris laikoma šiuolaikine mados ikona ir turi tūkstančius savo stiliaus gerbėjų visame pasaulyje.

Sarah Burton

Sarah Burton (g. 1974 m.) po tragiškos dizainerio mirties Alexander McQueen mados namams vadovauja jau trečius metus, o jų užkulisiuose iki to dirbo ilgiau nei penkiolika metų. Ypatingos šlovės Sarah susilaukė, kai sukūrė vestuvinę suknelę Didžiosios Britanijos princo William‘o nuotakai Catherine Elizabeth Middleton.


Komentuok:
*