Šiandien gurkšnodama pačią skaniausią pasaulyje šokoladinę kavą, vartydama puikiomis žymiausių fotografų nuotraukomis išmargintą ‘The Fashion Book’, „apgaubta“ subtilių britų didžėjaus ‘Bonobo‘ atliekamos muzikos garsų man kilo mintis, kad šis ruduo nebėra toks kaip ankstesni. Akies nebetraukia kaštonų, šermukšnių bei pageltusių klevo lapų romantika, ausis persisotino lyriškaisiais Jievos „Raudonais vakarais“, o studento skrandis, atmesdamas kasdienius makaronus bei bulves, trokšta egzotikos. Tačiau ne vien jis. Visi jutiminiai organai jautriai reaguoja į kiekvieną naujovę.
Ramiai slenkant Klaipėdos Pilies gatve nosiai kartais tenka pajusti vėjo atneštą, tačiau, toli gražu, ne atsitiktinį vienų naujausių šių metų kvepalų‚No.9 Fire Island‘ dvelksmą, o akys dažnai patiria itin didelį malonumą, kai pro šalį prakaukši retro stiliaus uždarus aukštakulnius avinčios merginos, pasidabinusios naujausių rudens kolekcijų apdarais bei papuošalais. Keisčiausia tai, kad spaudoje vis dažniau akcentuojama Ekologijos ir Mados sąjunga. „Sveikus“ drabužius kol kas galima įsigyti tik Vakaruose. Kiek ilgai – pranašauti dar pernelyg anksti. Juk šiandien mada bei naujausios technologijos keičiasi bene vienodu ritmu. Tad ‚Organic fashion boutique‘(„Organiškos mados drabužiųparduotuvė“), be abejonės, greitai gali „išdygti“, pavyzdžiui, „Akropolio“ Rygos alėjoje. Tačiau egzistuoja taisyklė, kad sveikas maistas paprastam Lietuvos piliečiui yra „neįkandamas“ (nors, kaip specialistai teigia, puikiai virškinamas), todėl ir „sveikiems“ drabužiams dažnas mūsų nepaliks vietos savo spintoje. Kaip bebūtų, norėčiau Jums, mielieji skaitytojai, staigiais judesiais „nutapyti“ ekologiškos mados portretą.


nuotraukos: lunch.com
Svarbiausia tai, kad ekologiški drabužiai tampa naująja mada, kuri nepalieka abejingų. Šią idėją propoguoja tokie aprangos dizaineriai kaip Stella McCartney,
Alexanderis McQueenas
bei Richie Richis. Įdomus faktas, kad oda, naudojama „sveikiems“ drabužiams, turi būti tik natūralia mirtimi mirusio gyvūno, o gimti tokie apdarai negali skurdžiuose ir sveikatai pavojingose siuvyklose. Tokio tipo audiniais gali tapti be jokių chemikalų auginant ir vėliau apdoroti linai, medvilnė. Brangiems drabužiams ir aksesuarams naudojami bambukai ar jūrų žolės. Keista, tačiau pigiausias ekologiškas audinys gaminamas iš kanapių pluošto, kadangi joms nereikia trąšų bei ypatingos priežiūros. Tad šis augalas ne tik nėra kaprizingas, tačiau ir jo pluoštas – tvirčiausias.
Apmaudu, bet ekologiški drabužiai – brangus malonumas. Pavyzdžiui, Stellos McCartney sukurtas medvilninis daugkartinio naudojimo maišelis kainuoja apie 1200 litų. Tačiau, brangieji, nepulkit krapštyti ilgai kauptų santaupų, juk madinga ne vien tai, kas padabinta etiketėmis su žymiausių dizainerių inicialais. Nedera pamiršti, kad ir mūsų šalies prekybos centrai sutinka su „ekologiškų maišelių“ idėja. Tad žaliasis „Rimi“ draugas gali lengvai tapti ir tavo bičiuliu, o taip pat ir stiliaus aksesuaru.
Taip pat norėčiau paminėti, kad mada šiandien taip pat tapo sveikos gyvensenos sinonimu. Juk sveikame kūne – sveika siela. Kas gali būti žaviau už šviesią lygią odą, tankius bei natūralios spalvos plaukus, stangrų pilvuką bei prižiūrimus ir sutvarkytus nagus? Užteks „bomborduoti“ soliariumus! Padėkite į batų dėžę aukštakulnius ir leiskite pailsėti padams bei sąnariams! Nusiimkit dirbtines blakstienas bei nagus! Šalin kaukes!
Mielieji, nuoširdus patarimas: nepulkit dar Vakarų pusėn šturmuoti prabangių „boutiques“ „žaliųjų“ idėjų vedami, kuomet gamtai pasitarnauti galite tiesiog persisiuvę jau nusibodusius, nedėvimus drabužius. Juk šiandien svarbiausia yra idėja, padedanti susikurti savitą įvaizdį.

nuotraukos: switchedon.lt