Menu
 
 

Gary Powell viliasi dar kartą suburti legendinius „The Libertines“

2012 11 22  22:59  |  M.I.C. Pokalbiai

Jau rytoj, lapkričio 23 dieną, menų fabrike „Loftas“ įvyks dviejų legendinių britų grupių būgnininkų šou. Pasivadinę „London Guns“ abu Pete Doherty draugai ir abiejų jo grupių nariai Vilniuje žada surengti neregėtą indie muzikos fiestą.

Gary Powellis ir Adamas Ficekas – du charizmatiški ir muzikalūs vyrukai – jau rytoj „Lofte“ suks plokšteles ir pakaitomis „ant viršaus“ profesionaliai bei smarkiai kals būgnais, būgneliais bei gitara.

Gary su P. Doherty grojo legendomis apkamšytoje britų grupėje „The Libertines“, kuri į rokenrolo istoriją įėjo, kaip grupė šlovės olimpe pakeitusi „Oasis“.

O Adamas su skandalinguoju buvusiu Kate Moss meilužiu praėjo ilgą rokenrolo kelią grodamas Pete suburtoje grupėje „Babyshambles“, kurią nuolat krėtė įvairiausi skandalai.

Prieš kelias savaites Lietuvai išskirtinį ir atvirą interviu davė Adamas Ficekas, o šiandien įspūdžiais iš muzikinio kelio su britų žiniasklaidos „gardžiaisiais kąsneliais“ dalinasi pats Gary Powellis.

 Gary Powell

Gary, sveikas. Kaip Tavo diena?

Labas labas! Įprasta – ruošiausi keliems susitikimams su vadyba. Vėliau žiūrėjau animacinius filmukus su savo vaikais.

Į Lietuvą atvyksti su kitu buvusiu Pete Doherty būgnininku Adamu Ficeku – kokios jųdviejų ambicijos kalbant apie bendrą jūsų projektą London Guns?

Su šiuo projektu norėtume sulaužyti stereotipus, kad esame tik indie muzikos didžėjai. Jei ateisi į mūsų šou, pamatysi, kad mes praplečiame indie muzikos ribas. Mes ne tik didžėjaujame, bet grojame ir savo kūrinius, gyvai „kalame“ perkusiniais instrumentais ir gitara.

Ar dažnai sutinki kitus The Libertines narius?

Taip, dažnai matausi su Carlu Baratu. Neseniai su juo grįžome iš Hong Kongo, o po „London Guns“ koncerto Vilniuje, su Carlu šausime į Čikagą. C. Baratui šiuo metu sekasi netgi labai gerai – jis jaučiasi ir atrodo geriau nei bet kada.

O kaip sekasi Johnui Hassalui ir Pete Doherty?

Johnas Hassalas šiuo metu gyvena Danijoje, tačiau dažnai grįžta į Londoną. Mūsų sūnūs, kuriem po tris metus, labai gerai sutaria. Doherty nemačiau jau senokai. Tačiau iki šiol esu įsitikinęs, kad jis yra geras ir talentingas žmogus, nepaisant jo gyvenimo perturbacijų.

O kur dabar yra Pete Doherty? Jo jau senokai nesimato ir žiniasklaidos puslapiuose.

Nesu tikras, tačiau, manau, kad daugiausiai laiko jis leidžia Paryžiuje – ten jis rado save. Mes jo neignoruojame, tačiau tiesiog neužtenka laiko sėdėti ir galvoti – kur gi jis? Bet kokiu atveju galiu patikinti, kad nei vienas iš mūsų neprarado tikėjimo ir meilės muzikai.

Esi kartą pasakęs, kad The Libertinesir vėl susibėgs tik tuo atveju, jei visi keturi grupės nariai tame dalyvaus.

Su „The Libertines“ visada buvo ir yra taip, kad tu niekad nežinai, kaip viskas pasisuks. Faktas, kad dar bus visko. Aš netgi norėčiau, kad vieną dieną mes kartu įrašytume naujos muzikos.

Iki The Libertines tu negrojai jokioje grupėje, ką veikei iki to, kol tapai britiško rokenrolo istorijos dalimi?

(Juokiasi) Geras klausimas. Iki „The Libertines“ mokiau kitus groti būgnais, šiek tiek grojau big banduose, įvairių grupių įrašuose, rašiau muziką. Žodžiu, veikiau visko po truputį.

Kokie tavo geriausi prisiminimai iš The Libertineslaikų?

Man patiko viskas, nes tai, ką mes išdarinėjome su šiais vaikinais yra nepakartojama. Be to, šie žmonės turi geriausią humoro jausmą Žemėje.

O apie kokią profesiją svajojai, kai buvai dvidešimties?

Tiesą pasakius, neturėjau jokių svajonių susijusių su darbu (juokiasi). Jeigu rimtai, kai buvau jaunas, man labai trūko pasitikėjimo savimi.

2012 metai eina į pabaigą – kokie planai kitiems?

Noriu, kad mano įrašų kompanija „25 Hour Convenience“ suklestėtų, planuoju ir toliau kurti muziką madų šou, taip pat Christianui Louboutinui bei groti didžiausiose vakarėliuose visame pasaulyje.

 

Oho, tu dirbi su pačiu Christianu Louboutinu!

Taip, kartu su Dita Von Teese esu parašęs jam dainų.

Galbūt vykstantiem į Londoną pasiūlytum aplankyti kokias nors savo pamėgtas vietas?

Siūlyčiau laisvalaikį leisti aplink Angel rajoną. Iš ten esu kilęs… bet ne tik dėl to (juokiasi).

Galiausiai galbūt kažką perduotum žmonėm, kurie ketina ateiti į jūsų su Adamu šou?

Eidami į „Loftą“, nesineškite su savim jokių daiktų, atsipalaiduokit maksimaliai. Teprasideda Kalėdinis vakarėlių sezonas su „London Guns“.

 Gary Powell

Jau rytoj, penktadienį, menų fabrike pasirodys britai „London Guns“ ir dar penkios lietuviško rokenrolo grupės: „Tai bus tarsi vienos nakties indie muzikos festivalis su stipriu headliner’iu“, – sako „Lofto“ muzikinės programos vadovas Viktoras Diavara.


Komentuok:
*Reklama