Menu
 
 

Ham sa, arba aš esu tai

2011 06 14  17:28  |  Įžvalgos

Ham sa, arba aš esu tai

Nuotraukos: Giedrė Šilinskaitė/SwO magazine

Važiavom į Kauną, meilės miestą, ieškojom mielės ir ją atradom… fotografijoje! Išvažiavimas vakare; su muzika, besikeičiančiais vaizdais, lekiančiu greičiu ir svajonėm apie kavą, kuri padėtų neužmigti visą naktį. Mano stotelės, dažniausios, Vilnius – Kaunas – Klaipėda. Ak, dar ir Trakai kažkur įsipaišo tarp jų visų. Marios. Gražiosios marios. Galėčiau parsivežti jas ant delno į Vilnių. Ir neatiduoti. Už švarių laikinosios sostinės medžių slypi mano sapnai. Dabartiniai. Saulė leidžiasi, pakyla, o paryčiais labai dailus rūkas sklando ore. Taip ir norisi įžengti į jį ir žaisti labirintą, ieškoti Tavęs, šešėlio, naujo ir švaresnio, kurio ištarti nedideli sakiniai pasako tiek daug, bet kartu palieka sudoku – nežinomybę; jei išspręsi, galėsi kvėpuoti mano kvepalais ir nereikės kvėpinti mamos kvapiojo vandens… Bandau įsiklausyti, bet man nepavyksta, atrodo, priartėju, pasieksiu, bet blykstės šviesa per daug stipri. Snap, ir vėl einu iš pradžių. Galiu būti pusiau nusiraminusi, nes gyvenu dabar taip, kaip Tau niekada nepatiko. Tai varė Tave iš proto. Skaudėjo galvą, o vaistų negėrei. Gal reikėjo. Bet, manau, esi nuostabus ir supranti, kas gimsta po visais mano žodžiais. Tik negaliu suprasti, gal paaiškintum, padėtum man tada visiškai nusiraminti, kodėl bijai manęs? Žinau, kad esu sunkus meteoras, bet juk ant dangaus parašyta, kad su manimi nenuobodu gyventi, būti, kvėpuoti, juoktis, tiesiog tylėti. Mergaitė sakė, kad: „Aš kažkas, ko negalima apibūdinti, nes dar nėra tokio išsireiškimo. Nuostabi! Norėčiau, kad Tavo gyvenimas būtų nuostabesnis, nei sapnai, kurie Tau tiek daug reiškia…“ Pažįsti žmogų, kuris man tai pasakė. Jos juodų plaukų garbanos formuoja nuoširdumą, kuris išsivynioja sujungtuose sakiniuose. Ačiū Jai, kad Ji tiki. Melskis, nes jei tiki, kad tai padės, tada aš bandysiu irgi tikėti… O ar aš tikiu, kad esu Tai?! Per giliai kapstau. Kaip visada. Vasara jau atidaryta. Durys plačios. Imu viską, ką turiu geriausio:  savo brolį dvynį, kuris  manęs klauso, o aš daugiau šneku ir kuris žino, ką reiškia kartais pradingti.

Ham sa, arba aš esu tai

Kai Jis groja arba žiūri, galima išgirsti ir įžiūrėti Dievo balsą. Galvoti žmonės daug nešneka, o aš norėčiau, kad būtų atvirkščiai. Aš jau nebegaliu kentėti tų visų blogų minčių, todėl buvo diena, kai nusirengiau ir miegojau viena. Išsimiegojau. Sapnavau, kaip visada, Tave, labai daug verkiau ir manau, tai buvo paskutinis sapnas, kuriame verkiau kruvinomis ašaromis, net atsibudusi negalėjau nusiraminti, reikėjo rašyti žinutę Tam, kuris nuramintų. Nebeliko lietaus. Dabar bus dykuma. Bet toje dykumoje bus galima rasti oazę. O oazėje busiu aš. Neišbalusi, neištinusi, rasti mane bus galima ne vieną, o su kompanija, nes visą oazę pavadinsime kasdienybės šventykla. Patekti galima bus tik tiems, kurie nė karto nepadarę to, ko nenorėjo daryti, tiems, kurie myli skirtingai ir visiems, kurie atranda po brolį, kuris tampa ne tik broliu… Aš esu Tai. Tu esi daugiau, ne tu, o Jis yra kitoks. Šitas – tikras, anas toli tyli, vadinasi, nebuvo… Kaip norėčiau, kad mano ašaros būtų Tau ne malda, kaip trokštu, kad mano akyse matytum savo portretą! Būk Tuo. Nes tik tada, kai kalbi tai, aš nutylu ir klausausi. Gera girdėti…

Ham sa, arba aš esu tai

Vasara, draugai! Dabar galiu pabandyti pasakyti, kad ji man jau kvepia braškėm… Prie Baltojo tilto susitinkame ir valgome braškes, tarp daugybės žmonių, nes rasti labai paprasta… Tikiu keisčiausiais komplimentais, nes tik juos dabar ir girdžiu. Nebūdingais daugeliui… bet man patinkančiais!


Komentuok:

*Reklama
DNO