Menu
 
 

Jaukūs Kalėdiniai namai

2011 12 24  20:33  |  Įžvalgos

Kalėdos – viena didžiausių metų švenčių, kurios laukia ir didelis, ir mažas. Taip smagu, kai artimieji pradžiugina savo apsilankymu, kai matai, kiek džiaugsmo sukelia Tavo įteikta dovana ir tai, ką daro aplink tvyranti atmosfera. Tačiau kartais norisi, kad įžengus į namus apie Kalėdas praneštų ne tik papuošta eglutė, bet kad šventinę nuotaiką būtų galima iš tikro pajusti, įkvėpti jos, mėgautis ja. Jei norite, kad ši šventė būtų nepakartojama, vertėtų pagalvoti ir apie namų puošmenas, kurios sukuria jaukumo jausmą.

Parduotuvėse, atrodo, galima net pasiklysti tarp siūlomų dekoracijų gausos. Įvairiausi Kalėdiniai žaisliukai, dirbtinės eglutės ir sniegas, girliandos ir įvairūs blizgučiai… Kartais viskas pradeda atrodyti net per daug ,,saldu“. Tad kas gi gali padėti sukurti norimą jaukių namų atmosferą?

Kalėdinis vainikas

Jaukūs Kalėdiniai namai

Kad Kalėdinė nuotaika pasitiktų vos įžengus į namus, nepamirškime to, pro ką praeiname kasdien. Lauko durys… Pro jas patenkame į namus, tad vertėtų jaukią atmosferą kurti jau nuo pat jų. Kalėdinis vainikas – puikiai tam tinkanti dekoracija. Parduotuvėse siūloma daugybė jų rūšių, tačiau ne visada pavyksta rasti tai, kas tikrai patiktų ir spinduliuotų jaukia Kalėdine nuotaika. Galbūt tuomet verta pamėginti sukurti kažką savomis rankomis? Tai galėtų tapti ir puikiu užsiėmimu, ir įtrauktų į šventinės nuotaikos sūkurį. Kas kartą praeidami pro duris regėtumėte savo kūrinį, o kas gi dar, jei ne tai, prie ko patys prisilietėte, gali spinduliuoti tikrai jaukia nuotaika? Tam prireiks tik šiek tiek fantazijos ir įvairiausių detalių, kurias panaudosite puošybai. Verta apsilankyti ir miške (žinoma, geriau tai daryti dar rudenį), kur rasite kankorėžių, medžio žievės gabalėlių, įvairiausių susuktų šakų, kuriuos galėsite panaudoti vainiko gamybai.

Jaukūs Kalėdiniai namai

Jaukūs Kalėdiniai namai

Jaukūs Kalėdiniai namai

Jaukūs Kalėdiniai namai

Jaukūs Kalėdiniai namai

Žvakės

Kalėdos, ko gero, daugumai asocijuojasi su įvairiomis girliandomis, daugybe šviečiančių lempučių, paslaptinga šviesa nakties tamsoje. Tačiau ne visada elektros pagalba sukurta šviesa yra tokia maloni, kaip degtuko įžiebta. Pridėliokite žvakių visur: ant palangės, ant stalo, ant lentynų… Tegul Kalėdinė šviesa apgaubia visus namus. O jei tos žvakės dar ir kvepiančios…

Jaukūs Kalėdiniai namai

Jaukūs Kalėdiniai namai

Jaukūs Kalėdiniai namai

Smulkios kabančios dekoracijos

Dauguma mėgsta tą žiemos vaizdą, kai iš dangaus palengva krenta smulkios ir lengvos snaigės… Panašią aplinką galite susikurti ir savo namuose. Jei yra galimybė, pritvirtinkite daug smulkių dekoracijų ant lubų, o jei ne – nepamirškite savo šviestuvo, kuris taipogi gali tapti pagalbininku dekoruojant namus. Galbūt tos dekoracijos bus ne snaigės, tačiau kokie stikliniai kristalai, primenantys varveklius ar ledo gabalėlius, o gal tai angeliukai, palengva plasnojantys ore… Galbūt tai paukščiukai, raižantys kambario erdvę… Plunksnos… Karoliukai…

Jaukūs Kalėdiniai namai

Eglutė

Žinoma, kaip gi be eglutės. Atrodo, jog be jos Kalėdos būtų tikrai ne Kalėdos, tad ir neverta jos užmiršti. Be abejonės, jaukiausią atmosferą suteikia gyva eglutė, kai tik įėjus į namus, jaučiamas gaivus jos spyglių kvapas, kuris kaskart primena apie jos gyvumą. Ne mažiau svarbu ir tai, kaip ją papuošite. Tačiau tai jau lieka Jūsų vaizduotei bei norams. Galbūt mėgstate senus, savo istoriją turinčius žaisliukus… O gal visgi renkatės naujas, gan modernias dekoracijas… Kuriate žaisliukus savo rankomis ar puošiate eglutę imbieriniais sausainiais… Viskas gi leistina, tad susikurkite savitą jaukumą namuose.

Čia išvardintos kelios detalės, be kurių gan sunkiai įsivaizduojamos Kalėdos, tačiau norint susikurti visiškai jaukius Kalėdinius namus, reikia pagalvoti ir apie tai, kas tikrai patinka būtent Jums. Gal nemėgstate tradicinių puošmenų? Jei tai nė iš tolo nekvepėtų jaukumu Jums, vertėtų rinktis tai, kas geriausiai atspindi Jūsų norus ir sukuria maloniausią atmosferą.

Jaukūs Kalėdiniai namai

Jaukūs Kalėdiniai namai

Sėkmės, gražių švenčių jaukiuose namuose.


Komentuok:
*Reklama
DNO