Menu
 
 

„Jaunojo tapytojo prizo“ nugalėtojos Monikos Plentauskaitės paroda

2021 05 03  16:27  |  Aktualijos

Sostinės galerija „Meno Niša“ nuo gegužės 6 dienos visus kviečia į „Jaunojo tapytojo prizo“ laimėtojos, Monikos Plentauskaitės personalinę parodą „Budrus miegas“, kurioje, ieškant savo identiteto, senos vaikystės fotografijos atgims kaip šiuolaikiniai personažai. 

„Jaunojo tapytojo prizo“ nugalėtojos Monikos Plentauskaitės paroda

Monika Plentauskaitė. Nuotraukos – Meno Nišos archyvo ©

„Budrus miegas“ – tai antroji personalinė Monikos Plentauskaitės paroda. Menininkė yra baigusi tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio kolekcionieriai, tapyba galerijos „Meno Niša“ pristatyta Lietuvos ir užsienio meno mugėse.  2018 metais menininkė tapo vieno reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse  – „Jaunojo tapytojo prizas”, nugalėtoja.

Jau keletą metų Monika Plentauskaitė savo kūryboje plėtoja atminties, tapatybės reprezentacijos bei fotografijos ir tapybos vaizdų fiktyvumo temas, kelia identiteto klausimus,  atsakymų ieško praeities fotografijose.

Parodoje „Budrus miegas“ iškeliama reprezentacijos ir fiktyvumo problema –  ieškoma skirtis tarp simuliacijos ir tikrumo bei keliami klausimai susiję su patirties autentiškumo, atvaizdo daugiaplaniškumo, laikinumo ir kontrolės problematika.

„Jaunojo tapytojo prizo“ nugalėtojos Monikos Plentauskaitės paroda

Monika Plentauskaitė. Varnos, 2021.

„Budrus miegas“ – tiek mūsų, tiek visų Monikos kūrybos gerbėjų labai laukta antroji personalinė tapytojos paroda, kurią planavome atidaryti dar praėjusį pavasarį, tačiau dėl pandemijos teko nukelti. Kiekvienos kartos žiūrovas parodoje sau ras atitikmenis  – menininkė iš fotografijų tyrinėja praeitį ir tapybos forma sukuria joms mistinę sapno atmosferą,“ – teigė „Meno Niša“ kuratorė Sonata Baliuckaitė.

„Jaunojo tapytojo prizo“ nugalėtojos Monikos Plentauskaitės paroda

Monika Plentauskaite. Furby, 2020.

Pasak Monikos Plentauskaitės, parodos pavadinimas „Budrus miegas“ yra būsena, kurios metu išnyra vaikystės pasakų herojai, sufabrikuotų atpažįstamų bei nepažinių tapatybių likučiai, patiriami ryškiausi asmeninės ir kolektyvinės atminties scenarijai, tačiau čia siužetai lieka sukontroliuoti bei surežisuoti. Tai veiksmas, kurio metu sąmoningai atsirenkama, kas dominuoja sapno scenoje, o kas lieka už užsklandos.

„Tai paroda, kviečianti permąstyti atminties bei dabarties įtampų švelninimo scenarijus pasitelkiant populiariosios medijos, pasakų, asmeninių fotografijų įvaizdžius, kuriant daugiasluoksnį kultūros mišinį. Pasakiški vaikystės herojai čia prabyla suaugusiųjų balsais, o kiti nuasmeninti personažai kuria naujas šio budraus sapno siužetines linijas,“ – apie savo būsimą parodą pasakojo Monika Plentauskaitė.

„Jaunojo tapytojo prizo“ nugalėtojos Monikos Plentauskaitės paroda

Monika Plentauskaitė. Mergina su perlo auskaru, 2021.

„Budrus miegas“ yra galerijos nuo 2011 m. vykdomo projekto „Meno erdvė jauniems menininkams“, skatinančio jaunųjų kūrėjų iniciatyvas, meninių idėjų tęstinumą, dalis. 

Monikos Plentauskaitės paroda „Budrus miegas“ galerijoje „Meno Niša“ veiks nuo gegužės 6 iki 29 dienos. Galerijos darbo laikas II-V 12–18 val. ir VI nuo 12–16 val.


Komentuok:
*Reklama