Menu
 
 

Jolantos Kyzikaitės parodoje – šuniui išdygs sparnai, o miškuose skraidys papūgos

2018 10 25  11:38  |  Aktualijos

Jolanta Kyzikaitė

Jolanta Kyzikaitė. Nuotrauka – Rytis Šeškaitis ©

Šią vasarą Vilniaus dailės akademijoje (VDA) meno daktarės vardą apgynusi menininkė Jolanta Kyzikaitė spalio 30 d. 18 val. VDA parodų salėse „Titanikas“ pristato naujausių kūrinių parodą „Be galo“. Šį kartą parodą sudarys dvi dalys, antrąją – žiūrovai galės išvysti galerijoje „Meno Niša“ nuo spalio 31 d.

Jolanta Kyzikaitė mėgsta dirbti ciklais, kurie vystomi įvairiomis tematikomis. Kelerius metus ją domina žaidimų tema ir jų plėtotė tapyboje. Menininkė pasakoja, kad jos meno projektas „Žaisti tapybą“ baigėsi šių metų birželį, kai baigė doktorantūros studijas, bet pats žaidimas – nesibaigė ir  jis toliau tęsis, toliau – be galo…

„Žaidžiu tapybą be išankstinio tikslo. Buvau princesė Trakų Vokės dvare, kas dabar esu, nežinau… Gal Titaniko keleivė, o jūs mano bendrakeleiviai? O tai yra dar vienas dvaras – rūmai ant vandens, tik jie turėtų nuskęsti, bet ššš kol kas niekas neturi to žinoti, ar ne? Kas plauktų, jei žinotų baigtį? Noriu tikėti, kad istorija niekada nepasibaigs, ji persikonstruos, kis, mutuos, šuniui išdygs sparnai, Lietuvos miškuose skraidys papūgos, oi ne –  tai jau invazinė rūšis, reikia jas naikinti“, – mintimis apie parodą dalinasi Jolanta Kyzikaitė.

Menininkė teigia, kad savo tapyba kuria sąlyginį butaforijų pasaulį, jis jo negriauna, o tik sugeria realaus pasaulio vaizdinius. Jolantos Kyzikaitės žaidimo metu įvyksta magija, tam tikri daiktai, vaizdiniai tampa realiais, nesvarbu ar vienaragis, ar karvė, jie atgyja. Nors visi žino, kad tai netikra, o tapytas vaizdas – atspindys.

„Žaidžiu žaidimus vis peržaisdama situacijas, neretai užsižaidžiu tapybine forma – kartais ji net virsta plokščiu dekoru – gražiu kilimu. Nežinau ar tai gerai, ar blogai, tiesiog… Kaip ir kostiumas yra vakaro dekoracija. Tad apsirengiu šventinę suknelę ir aš. Keliauju į parodą, nes laikas (pa-)rodyti“, – sako Jolanta Kyzikaitė.

Jolanta Kyzikaitė - SwO magazine

Jolanta Kyzikaitė. Karališka medžioklė. 2018, drobė, akrilas, 198×248 ©

Tapytoja meno scenoje aktyviai dalyvauja nuo 2003 m., jos kūryba buvo pristatyta aštuoniuose autorinėse parodose ir daugiau nei 60 bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2010 m. Jolanta Kyzikaitė tapo I vietos laureate konkurse „Jaunojo tapytojo prizas“. Aktyviai dalyvauja „Artist in residence“ programose. Šiemet galerija „Meno niša“ mini 16 metų sukaktį, o su Jolanta Kyzikaite dirba 8 metus – per šį laiką tapytoja buvo pristatyta meno mugėse Vilniuje, Budapešte, Kiolne, Maskvoje, Paryžiuje, Briuselyje ir Vienoje. Jolantos Kyzikaitės kūrinių yra įsigijęs MO muziejus, „Lewben Art Foundation“, „Walter Bischoff“ galerija Vokietijoje ir privatūs kolekcionieriai.

Paroda „Be galo“ VDA parodų salėse „Titanikas“ veiks iki lapkričio 17 d., galerijoje „Meno niša“ iki lapkričio 24  d.


Komentuok:
*Reklama
DNO