Menu
 
 

Jubiliejinė Mariaus Jonučio paroda

2023 04 11  18:12  |  Aktualijos

„Jau 20-ą pavasarį iš eilės miela galerija pakvietė pakabinti parodą, ačiū. Galvojau padaryti 20 paveikslų… Išėjo daugiau, nes daugiau sapnų susigrūdo į eilę, reikalaudami juos materializuoti“, – taip apie savo jubiliejinę asmeninę parodą „Sapnai“ pasakojo menininkas Marius Jonutis. Parodos atidarymas Vilniaus miesto galerijoje „Meno niša“ vyks balandžio 13 dieną, 18 valandą.

Jubiliejinė Mariaus Jonučio paroda

Nuotraukos – Mariaus Jonučio archyvo © Marius Jonutis. DIENĄ. 90×90 cm. Akrilas, medis. 2023

Marius Jonutis su „Meno niša“ bendradarbiauja nuo pat galerijos įkūrimo pradžios. Simboliška, praėjusiais metais galerija paminėjo savo veiklos 20-metį, o šiemet šis garbingas 20 asmeninės parodos skaičius atsirado ir M. Jonučio kūryboje.

Kaip teigia Vilniaus miesto galerijos „Meno niša“ vadovė Diana Stomienė, ši kasmetė M. Jonučio paroda kalba apie menininko produktyvumą, kartu ir apie kūrybiškumą, kūrybinę energiją, nuoseklumą. „Menininko pavasarinės parodos tapo ilgamete galerijos tradicija, spalvingi darbai – vasaros šaukliu. Jau dvidešimt metų Mariaus parodos yra šventė tiek žiūrovams, tiek galerijai. Žiūrėdamas į jo kūrinius gali skaityti istoriją metai iš metų, bendražmogiškos ir aktualios temos kuria Mariaus kūrybos pasakojimą, nepriklausomai nuo medžiagos ar technikos“, – apie ilgametį bendradarbiavimą su M. Jonučiu pasakojo galerijos vadovė D. Stomienė.

Jubiliejinė Mariaus Jonučio paroda

Marius Jonutis. Gėlės. 30x30cm, 2022

Pasak M. Jonučio, parodoje „Sapnai“ nėra vienos jungiančios temos, ne serialas ar komiksas, tik visokie sapnai, vaizdai ir istorijos. „Sapne, kaip gyvenime, viskas lyg ir tikra, bet ne visai – kažkas išeina už ribų, būna šalia, kitaip. Paveiksluose irgi panašiai, jie nėra pasaulio ar gyvenimo nuotrauka, o kažkas šalia, ne tai, kaip buvo, o taip, kaip būtų. Jie atsiranda galvoje netyčia, nelaukti, ir dieną, ir naktį, ir prie darbo stalo, ir mašinoje, važiuojant bulvių į Alytaus turgų. Naminiai, vasariniai, ukrainietiški, sakartveliški, apie meilę ir draugus“, – pasakojo M. Jonutis.

Jubiliejinė Mariaus Jonučio paroda

Marius Jonutis. Gėlės. 30x30cm, akrilas, medis, 2022

„Dirbu darbą, sprendžiu uždavinius – kompozicijos, konstrukcijos, spalvų. Kaip padaryti, kad būtų taip, kaip sugalvojau, iš to, ką turiu, ką moku, esu bandęs arba sugalvoju. Darbas kartais turi savo kelią, atsiduriu kartais ten, kur neplanavau, bet taip, matyt, reikėjo. Man įdomus tas žaidimas, dėl jo kiekvieną rytą džiaugsmingai keliuosi, kaip lošėjas negali sulaukti, kada atsidurs kazino“, – pridūrė M. Jonutis.

M. Jonutis baigė Vilniaus dailės akademiją, grafikos specialybę, surengė daugiau nei 50 grupinių ir daugiau kaip 60 asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Menininkas daugiausia kuria skulptūras, dažytus medžio reljefus, tapybos, grafikos kūrinius ir iliustruoja knygas. M. Jonutis per 30 metų kūrybos laikotarpį sukūrė per 1 000 meno kūrinių, kurių dauguma rado savo žiūrovą ir naujus namus.

Marius Jonutis. Gėlės. 30x30cm, akrilas, media, 2022

Nuotrauka – Mikos Savičiūtės © Menininkas Marius Jonutis

M. Jonutis – tai ir modernus pasakotojas vaizdais, pasižymintis unikalia liaudiškos pasakos pajauta. Vizualizuodamas siužetą savita kūrybine maniera, jis subtiliai iškelia į paviršių archajinius pasakos simbolius, juos atkoduoja ir iš jų dėlioja fantazijų pasaulį. Jo kūryboje žmonės, mitiniai pasakos personažai, stebuklingi objektai iš tekstinių personažų virsta daugiaprasmėmis figūromis, įkūnijančiomis bendražmogiškas vertybes.

M. Jonučio paroda „Sapnai“ Vilniaus miesto galerijoje „Meno niša“ veiks iki gegužės 13 dienos. Galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.


Komentuok:
*Reklama