Menu
 
 

Kai jie groja laikas sustoja – Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian

2022 02 07  20:19  |  M.I.C. Naujienos

Vasario mėn. Lietuvos publika turės galimybę išvysti dviejų ribas plečiančių Irano klasikinės muzikos virtuozų bendrą pasirodymą – du laisvieji mąstytojai ir muzikos tyrinėtojai Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian grodami setarais atskleis nepaprastai rafinuotą, turtingą ir jaudinantį persų muzikos meną.

Kai jie groja laikas sustoja – Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian

Kayhan ir Kiya © Nuotraukos – Kayhan ir Kiya asmeninių archyvų ©

Prieš pirmąjį bendrą šių kūrėjų pasirodymą klausytojai jiems plojo atsistoję, žinodami, kad tai bus neeilinis įvykis – dviejų meistrų susitikimas, atskleidžiantis ištisą persų muzikos visatą.

Iš Teherano kilęs Kayhan Kalhor tris kartus buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimams ir 2017 m. jį pelnė kartu su Yo-Yo Ma bei „Silk Road Ensemble“. 2018 m. gavo garbingą „Isaac Stern Human Spirit Award“ už išskirtinį indėlį plečiant žmonijos supratimą per muziką, 2019 m. – WOMEX apdovanojimą. 2017 m. grojimo kamancheh menas Kayhan‘o nuoširdaus atsidavimo dėka buvo įtrauktas į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Antrasis dueto narys, setaro virtuozas Kiya Tabassian yra kompozitorius, atlikėjas, ansamblio „Constantinople“ įkūrėjas ir varomoji jėga, su kuriuo įrašė per dešimtį albumų ir parengė beveik 40 viso pasaulio publikos pripažinimo sulaukusių programų. Per pastarąjį dešimtmetį šis kūrėjas surengė virš 800 koncertų 125 miestuose 25 šalyse, įkvėpimo semdamasis iš gimtosios muzikos tradicijų, tačiau muziką atlikdamas šiuolaikiškai, jungdamas ją su Europos Baroko, meksikiečių liaudies ar senosiomis melodijomis.

Kai jie groja laikas sustoja – Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian

Grojant Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian atrodo, tarsi jie komunikuotų visomis kalbomis vienu metu, pasiekdami viso pasaulio žmonių širdis – net iš praeities ar tolimos ateities.

Vasario mėn. vyksiantis koncertas – tai unikali galimybė liudyti dviejų pasaulyje garsių solistų sąjungą. Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian kviečia klausytojus į savo kūrybinių visatų suartėjimo tašką, į aistringą muzikinę kelionę, persų meno širdį, pažadėdami, kad jūsų kelionėje į save lydės nuostabus harmonijos jausmas bei širdį grožiu virpinantys rifai.

Koncertai:

Vasario 12 d. 19 val. Kauno valstybinė filharmonija

Vasario 13 d. 19 val. Keistuolių teatras, Vilnius


Komentuok:
*Reklama
DNO