Menu
 
 

Kas slypi už pavadinimų? Proenza, Pucci ir Chloé kūrybos direktoriai

2013 09 10  20:51  |  Aktualijos

Žavimės prabangia ir itališka Salvatore Ferragamo  klasika, britiškas tradicijas puoselėjančiais Burberry lietpalčiais ar intelektualiu Calvin Klein minimalizmu, bet ar žinome šių mados namų kūrybos direktorius ir kūrybines grupes?

Greičiausiai, kad ši informacija mūsų neretai taip ir nepasiekia. Tad, nurimus visoms pastarųjų metų dizainerių dramoms, kai dizaineriai keliavo iš vienų mados namų į kitus, atidengiame šydus ir supažindiname  Jus su kelių mados namų virtuvėmis. Šiandien tai – Proenza Schouler, Emilio Pucci ir Chloé.

Eklektiškas Proenza Schouler modernizmas

Proenza Schouler modernizmas

Nuotrauka: thecitizensoffashion.com

Greičiausiai nustebsite sužinoję, jog Proenza Schouler – ne kokia dizainerė, o dviejų šių mados namų įkūrėjų motinų vardų junginys.  Taip, būtent šis Jack McCollough ir Lazaro Hernandez duetas savo mados namus pavadino mamų garbei. Šie du dar labai jauni vyrai verslą pradėjo tik 2002 metais, bet jau nemažą dalį jų kolekcijų galima vadinti industrijos hitais, o kur dar garsiosios Proenza Schoulerrankinės…

Jack ir Lazaro susipažino Niujorko Parsons mados mokykloje, o jų baigiamasis darbas tapo ir pirmąją jų mados namų kolekcija.  Dizaineriai verslo, kirpimo ir sėkmės paslapčių mokėsi pas garsiausius Niujorko dizainerius – Michael Kors ir Marc Jacobs.  Šis duetas už savo nuostabius darbus jau gavo 5 CFDA apdovanojimus.

Legendiniai Emilio Pucci raštai

Legendiniai Emilio Pucci raštai

Nuotrauka: facescoop.com

Spalvingiesiems Emilio Pucci mados namams jau seniai nebekuria ponas Pucci. Nuo 2008 metų  kaleidoskopinius Pucci raštus naujai ir moderniai klientei bando pritaikyti norvegas Peteris Dundas. Baigęs Niujorko Parsons mados mokyklą, Dundas savo karjerą pradėjo Paryžiuje, dirbdamas Jean Paul Gaultier ir Christian Lacroix padėjėju, vėliau ir Emanuel Ungaro mados namų dizaineriu.

Vėliau norvegas persikėlė į Milaną, kuriame mokėsi pas Roberto Cavalli. Dundas braiže galime pastebėti daug trumpų suknelių, – dizaineris sako, jog jis tiesiog myli kojas. „Aš visada noriu, kad kiekviena moteris jaustųsi kaip žvaigždė: stipresnė, geidžiamesnė ir dar labiau kerinti, kai ji vilki Pucci,“ – pasakoja Peteris.

Jausmingas Chloé minimalizmas

Jausmingas Chloé minimalizmas

Nuotrauka: vogue.com

Chloé mados namai, pasirodo, dažnai keičia savo kūrybos direktorius tam, kad nesusidarytų pernelyg aiškus ir nuspėjamas šių mados namų braižas. Bet, regis, tai nelabai  pavyksta. Stella McCartney, Phoebe Philo ir Hannah McGibbon sukūrė moterišką, jausmingą ir minkštą, madingai minimalistišką Chloé mados namų braižą.

Prie šių trijų bričių linijos 2011 m. prisijungė ir kita jų tautietė – Clare Waight Keller. Baigusi mados studijas, dizainerė treniravosi pas Calviną Kleiną,  taip pat dirbo Ralph LaurenPurple Label“ linijos dizainere. Vėliau Clare prisijungė prie Tomo Fordo Gucci mados namuose, kur dirbo su Francisco Costa (tuometiniu Fordo asistentu, šiandien kuriančiu CK kolekcijas).

Galiausiai dizainerė gavo kūrybos direktorės postą Pringle of Scotland mados namuose, o 2011 metais prisijungė  prie Chloé grupės. Dizainerė į šiuos mados namus įnešė šiek tiek vyriškos dvasios ir dar minkštesnių siluetų.


Komentuok:




*