Menu
 
 

Kūnijimasis

2023 05 30  22:01  |  Aktualijos

Parodoje „Kūnijimasis“ pristatomi aštuonių Lietuvos menininkų naujausi kūriniai: skulptūros, skulptūriniai objektai ir instaliacijos. Skirtingų kartų autoriai savo darbuose perteikia įvairių santykių paieškas: tradicijos ir autentiškumo; kolektyvinių ir asmeninių baimių; žmogaus ir gamtos; asmens, kūrinio bei vietos. Darbuose išryškėja ir tautinės atminties ženklai bei vietos interpretacijos, o pati paroda tampa tarsi modernumo ir šiuolaikiškumo bei abstrakčiosios ir figūratyviosios raiškos skulptūros mene sugretinimu. Parodos pavadinimas „Kūnijimasis“ ženklina minčių įsikūnijimą į materiją, įvairių kūnų formavimą, deformavimą arba jau esamų virtimą kažkuo nauja, neįprasta. Menininkų darbai buvo sukurti naudojant tiek tradicines skulptūrų medžiagas, pvz., granitą, medį, metalą, tiek šiuolaikines – betoną, stiklą arba aplinkoje rastus daiktus.

Kūnijimasis

Nuotraukos – Stasio Mačiulsko © Mykolas Sauka, Koplytstulpis.

Parodą organizuoja Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centras. Tai – beveik pusšimtį metų Vilniuje veikiantis pastatų kompleksas, kuriame Lietuvos menininkai kuria istorinės atminties monumentus bei skulptūras. Nuo centro įkūrimo pradžios jame buvo sukurti kultūriškai svarbūs ir vertingi kūriniai įvairių Lietuvos miestų viešosioms erdvėms bei pastatams. Šiuo metu centre reziduoja per 30 menininkų – skulptorių ir tarpdisciplininio meno kūrėjų, užsiimančių autorinių meno darbų kūryba, gaminančių bei restauruojančių skulptūras, paminklus, vitražus arba monumentaliosios dailės kūrinius.

Kūnijimasis

Tauras Kensminas, Lizdas.

 

Kūnijimasis

Eglė Pilkauskaitė, Kolona.

 

Kūnijimasis

Daumantas Kučas, Trimitėliai.

 

Kūnijimasis

Jonas Aničas, Be pavadinimo.

Parodoje pristatomi menininkai, Skulptūros ir vitražo centro rezidentai: Jonas Aničas, Aušra Jasiukevičiūtė, Tauras Kensminas, Daumantas Kučas, Kęstutis Musteikis, Eglė Pilkauskaitė, Mykolas Sauka, Asta Vasiliauskaitė.

Parodos kuratorė – Agnė Mackevičiūtė.

Paroda Panemunės pilies parke veikia iki liepos 23 d., po to paroda bus perkelta ir eksponuojama Paežerių dvaro sodyboje iki spalio 1 d.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kūnijimasis

Asta Vasiliauskaitė, Pančiai.

 

Kūnijimasis

Aušra Jasiukevičiūtė, Apjuosimas.

 

Kūnijimasis

Daumantas Kučas, Bokštas.

Kūnijimasis


Komentuok:
*Reklama
DNO