Menu
 
 

Lietuvaičiai “Golden Parazyth” koncertuos su linksmaisiais ir madingaisiais islandais “FM Belfast”

2011 10 04  20:17  |  M.I.C. Naujienos

Jau šį penktadienį Vilniuje, klube “New York”, įvyks originalios ir intriguojančios islandų elektro-indie-pop-roko grupės “FM Belfast” vienintelis koncertas Lietuvoje. Paskutinė naujiena – kartu su šia grupe pasirodys lietuvių elektroninės muzikos gerbėjų numylėtiniai – grupė “Golden Parazyth”. Energija, gera nuotaika ir karštos emocijos garantuotos!

Golden Parazyth

Grupė “Golden Parazyth” – Lietuvoje populiarūs savitos šiuolaikinės elektroninės muzikos atlikėjai, kurių siela yra kūrėjas ir muzikantas Giedrius Širka. 2005 metais atsiradęs tarsi iš niekur, jie netrukus tapo vienais iš įdomiausių jaunų elektroninės muzikos atlikėjų Lietuvoje. Užuot mėginęs kelią į populiarumą skintis per žiniasklaidą, skandalus ir reklamos triukus, tuomet dar būdamas vienas, muzikantas ramiai skleidė savo kūrybą internete ir rengė pavienius pasirodymus klubuose bei festivaliuose. Vis dėlto gandai apie gyvai dainuojantį ir melodingą muziką kuriantį atlikėją plačiai pasklido. Jau 2006-aisiais virtualioje įrašų kompanijoje “Partyzanai netlabel” įrašytas ir išleistas debiutinis albumas “Apartment Of Steel”, kuris entuziastingai sutiktas klausytojų. Tais pačiais metais šis muzikantas, palinkęs prie nešiojamojo kompiuterio, savo kūryba svaigino Vilnių aplankiusios legendinės britų grupės „Underworld“ koncerto publiką. 2009-aisiais pasirodė antrasis albumas “All The Truth About Blue Monkeys”, tapęs jau su visa grupe atliekama programa. Vienas iš šio albumo kūrinių, “Innocence”, įrašytas kartu su Alina Orlova.

Savo kūrybinio kelio startą grupės “Golden Parazyth” įkūrėjas prisimena taip: “Groti pradėjau vaikystėje, kai tėvas parvežė į gimtinę baltą gitarą ir padėjo po obelimi… Iš pradžių grodavome kartu su klasiokais mokyklos šventėse ar vietiniuose kultūros namuose. Vėliau persikėliau į Kauną ir buitine muzikos laboratorija virtusiuose draugo namuose pradėjau eksperimentuoti su „Frooty Loops“ ir „Reason“ kompiuterinėmis muzikos kūrimo programomis”.

Golden Parazyth

“Golden Parazyth” kuria įdomią ir modernią elektroninę muziką, kurioje esama nemažai “ambient” įtakos. Išskirtinis jos skambesio bruožas – savitas balsas, girdimas beveik visuose kūriniuose, kuris primena “indie rock” būdingą dainavimą. Giedriaus vokalas skamba ir grupės “Golden Parazyth” koncertuose, kuo jų gyvi pasirodymai skiriasi nuo daugelio kitų elektroninės muzikos kūrėjų pasirodymų, atliekančių tik instrumentinę muziką. Įsimintini ir prasmingi kūrinių tekstai taip pat suteikia šios grupės kūrybai savitumo ir grožio. 2011-ųjų pavasarį pasitikę su nauju EP “Shelter”, “Golden Parazyth” pristatė naujas kompozicijas “Regatta Of Happiness” bei “Izabelle”, kurias kūrė kartu su nuolatiniu scenos partneriu, klavišininku K@ ir prodiuseriu Shkema.

Golden Parazyth

Lietuvaičių elektroninės muzikos ritmų išjudinta publika antroje koncerto dalyje pasitiks svečius iš Islandijos – grupę “FM Belfast”. Linksmieji islandai ne tik sukuria gerą nuotaiką savo koncertuose, bet jiems patinka dalinti ir interviu. Čia jie gali pajuokauti, o iš esmės visa jų kūryba remiasi pokštais. Pavyzdžiui, šios grupės nariai perspėja, kad nekalbintumėte jų po sočių pietų: virškinimas sunaudoja daug energijos, o iš apsnūdusių muzikantų nieko gero neišpeši… Jau geriau kalbėtis, kai jie apimti depresijos. Šią būseną, sako, gali sukelti pinigų trūkumas, bet ir tokią situaciją “FM Belfast” komanda pateikia su sveiko humoro doze. Neturi daug pinigų – ir nereikia, linksmai gyventi galima ir be jų.

“FM Belfast” įkūrėjai Lóa ir Árni Rúnar kartais tituluojami šios grupės karaliene ir karaliumi. Vis dėlto jie susilaiko nuo tokios garbės, nes visi nariai šioje komandoje yra vieningi, tarsi demokratinėje respublikoje. Jie turi ir nuosavą įrašų studiją, todėl 2008 metais išleistą debiutinį albumą “How To Make Friends” įrašė, sumikšeravo, prodiusavo ir sukūrė jo apipavidalinimą patys. 2009 m. “FM Belfast” narių iniciatyva surengtas dvi dienas trukęs festivalis, subūręs įvairias Islandijos grupes, o 2010 metų pabaigoje pasirodė jame nufilmuota dokumentinė kronika.

Golden Parazyth

Islandijos ir Lietuvos elektroninės muzikos atlikėjų tandemas “FM Belfast” ir “Golden Parazyth” spalio 7 d. koncertuos Vilniuje, klube “New York”. Renginio pradžia 20 val. Bilietus į šį renginį platina „Tiketa“ kasos ir internetu www.tiketa.lt.

Daugiau informacijos apie grupę “Golden Parazyth”:

www.facebook.com/GoldenParazyth

http://www.myspace.com/gparazyth


Komentuok:
*Reklama
DNO