Menu
 
 

Lietuvos džiazo federacija: atlikėjai turi patys mokėti išlikti rinkoje

2018 10 26  21:18  |  M.I.C. Naujienos

Pats sau vadybininkas

Nuotrauka – organizatorių asmeninio archyvo ©

Lapkričio 7 d. Lietuvos džiazo federacija imsis svarbios užduoties – Vilniuje, klube „Tamsta“ vyksiančiame festivalių ir muzikantų susitikime ji pirmą kartą apjungs du svarbiausius sostinės festivalius – „Vilnius Mama Jazz“ ir „Vilnius Jazz“. Lietuvos džiazo atlikėjams skirtame seminare „Pats sau vadybininkas“ bus bandoma atsakyti į klausimus: „Ko džiazo festivaliai tikisi iš muzikantų? Kaip užmegzti tarpusavio dialogą? Ar įmanoma atlikėjui išgyventi be agento ir kaip tuomet kurti savo auditoriją?“

„Kad festivaliai ir atlikėjai geriau susišnekėtų ir kad galėtų mokytis vieni iš kitų, Lietuvos džiazo federacija (LDF) nusprendė mokymų būdu sujungti atlikėjus su Lietuvos džiazo festivalių organizatoriais. Pastarieji tikrai žino, ko jiems reikia ir tam tikra prasme – tą poreikį džiazo muzikantams jie ir diktuoja. Festivalis „Vilnius Jazz“ seminarui patikės savo vadovo, Antano Gusčio žinias, tuo tarpu „Vilnius Mama Jazz“ toliau pratęs diskusijas festivalio metu vykstančiose „Paraštėse“, – apie pirmojo tokio seminaro idėją pasakoja LDF prezidentas Julijus Grickevičius.  

Žiūrint į tarptautinę patirtį nesunku pastebėti, kad tiek Lietuvoje, tiek svetur kiekvienais metais atsiranda vis daugiau platformų, scenų, showcase festivalių – mugių, skirtų atlikėjams pasirodyti ir prisistatyti. „Čia susiduriame su problema – tam, kad taip padaryti, reikia žinoti ir turėti savo, kaip atlikėjo pradžiamokslį. Kol kas mūsų atlikėjai turi jį nepakankamą, dėl tam tikrų aukštojo mokslo organizavimo subtilybių“, – sako J. Grickevičius.

Muzikos agentūros „Tilto namai“ ir LDF organizuojamame seminare savo patirtimi dalintis sutiko ne tik Lietuvos muzikos lauko veikėjai. Specialiai dėl renginio į Vilnių atvyksta svečias iš Jungtinės Karalystės – Matt Fripp. Perskaitęs ne vieną pranešimą daugelyje pasaulio šalių, Matt įkūrė internetinę platformą „Jazzfuel“, tam, kad dalintųsi savo patarimais džiazo muzikantams iš viso pasaulio.

Matt Fripp

Nuotrauka – Matt Fripp asmeninio archyvo ©

Lapkričio 7-ąją Matt kalbės tema: „Džiazo muzikanto iššūkiai. Kaip pačiam prisibelsti į festivalių duris?“ Šio pranešimo turėtų ateiti pasiklausyti visi, susiduriantys su savi-vadybos problemomis ir iššūkiais bei tie, kam aktualu kaip vystyti savo, kaip atlikėjo, karjerą ir gauti daugiau koncertų.

Antrasis seminaro pranešėjas – Antanas Gustys, „Vilnius Jazz“ festivalio vadovas bei ilgametis „European Jazz Network“ narys, kasmet dalyvaujantis daugelyje svarbių tarptautinių džiazo festivalių ir mugių, kur užima svečio ir eksperto vietas.

Antanas Gusty

Antanas Gustys. Nuotrauka – Levo Žiriakovo ©

Lietuvių atlikėjams vis dar keliant klausimą, kodėl išvis reiktų groti panašaus pobūdžio renginiuose, savo pranešime „Ko showcase festivaliai tikisi iš atlikėjų?“ Antanas Gustys nupasakos dalyvavimo tokio tipo renginiuose naudas.  

Jauniausia mokymų pranešėja, muzikos agentūros „Tilto namai“ vadovė ir įkūrėja Gabrielė Tamutytė pristatys temą „Muzikanto savivadybos ABC“. Iš vidaus pažįstanti tiek klasikos, tiek džiazo, tiek alternatyvios muzikos pasaulį ir vadybos ypatumus Gabrielė bandys nupiešti visiems bendrus punktus ir papasakos, kokias klaidas muzikantai dažniausiai daro ruošdami pirminį savo paketą.

Gabrielė Tamutytė

Gabrielė Tamutytė. Nuotrauka – Rytis Šeškaitis ©

Mokymų organizatoriai džiaugiasi, jog simboliškai tarp dviejų festivalių – „Vilnius Mama Jazz“ ir „Vilnius Jazz“ vykstantis seminaras – tęstinis, ir kitais metais jau planuojama sulaukti daugiau lektorių iš tarptautinių festivalių bei kolegų „Kaunas Jazz“ palaikymo. Šių metų seminaro klube „Tamsta“ (A. Strazdelio g. 1), Vilniuje lapkričio 7 d., trečiadienį nuo 10 val. nemokamai klausyti galės tik iš anksto užsiregistravę dalyviai.

Registracijos forma ČIA. Iki pasimatymo!


Komentuok:
*Reklama