Menu
 
 

Lietuvos filmai ir talentai Karlovi Varų festivalyje

2019 06 28  22:38  |  Aktualijos

Karolis Kaupinis - Nova Lituania

Nuotrauka – Karolio Kaupinio asmeninio archyvo ©

Šiandien prasidedančiame tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje netrūks lietuviškų akcentų. Konkursinėse festivalio programose – lietuviški ir bendros gamybos filmai, žiuri komisijoje – Lietuvos atstovė, o industrijos renginyje „Work in Progress“ – lietuviškas koprodukcijos projektas. Šiais metais didžiausias Čekijos kino festivalis, vykstantis kurortiniame Karlovi Varų miestelyje, kino gerbėjų dėmesio lauks birželio 28 – liepos 6 d.

Į kasmet daugiau nei 200 stipriausių režisierių darbų iš viso pasaulio atrenkančio festivalio programą šiemet pateko debiutinis ilgametražis Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“. Tai bus pasaulinė filmo, pasakojančio apie tarpukario Lietuvos geografijos profesoriaus pastangas sukurti atsarginę valstybę, premjera. Filmas varžysis konkursinėje debiutinių filmų programoje „East of the West“. Dėl geriausiojo titulo jis kovos su vienuolika kitų filmų iš visos Europos.

Programoje „East of the West“ Lietuvos vardas nuskambės ir žiuri komisijos sudėtyje – šiais metais joje filmus vertins ir Lietuvos prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė.

Karlovi Varų festivalio programoje „Horizontai“ bus pristatytas bendros Latvijos-Lietuvos-Belgijos-Prancūzijos gamybos vaidybinis filmas „Olegas“ (koprodiuseris Lukas Trimonis, „InScript“) Latvių režisieriaus Jurio Kursiečio filme vieną pagrindinių vaidmenų atliko lietuvių aktorius Valentinas Novopolskij. Pasaulinė „Olego“ premjera šiemet įvyko Kanų kino festivalyje.

Konkursinėje dokumentinių filmų programoje festivalio žiūrovai pamatys dar vieną Lietuvos koprodukciją – latvių režisierės Lailos Pakalninos filmą „Šaukštas“ (koprodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė, „Just a moment“). Tai Latvijos ir Lietuvos bendros gamybos filmas, kuriame vystoma žmogaus ir jo evoliucijos tema. Rodydami pramoninio plastmasinio šaukšto gamybos procesą, kūrėjai kalba apie visuomenę ir jos progresą.

Festivalio industrijos programoje „Works in Progress“ bus pristatomas bendros Lietuvos, Gruzijos ir Vokietijos gamybos filmas „Gyvenimo kaina“ (rež. Ioseb Bliadze, koprodiuserė Marija Razgutė, „M-Films“).

Tarptautinis Karlovy Varų kino festivalis – tai vienas svarbiausių kino renginių visoje Centrinėje ir Rytų Europoje. Vienas seniausių A klasės kino festivalių pasaulyje savo reikšmingumų yra lyginamas su Kanų, Berlyno, Venecijos, Maskvos ir Varšuvos kino festivaliais.


Komentuok:
*Reklama
DNO