Menu
 
 

Mada vs. komfortas

2013 02 22  07:02  |  Įžvalgos

Kažkada esu girdėjusi posakį: „Jeigu jautiesi apsirengęs patogiai, tai nesi madingas“ (It’s not fashion if it’s comfortable). Šiais laikais mada diktuoja taisykles. Nesvarbu, kas tai būtų – skinny džinsai, batai ,,žudikai“ ar vos leidžiantys pajudėti drabužiai… Jau senokai stebiu mados ir komforto dvikovą. Korsetai ir revuliucionierė madmuazelė Chanel, išlaisvinusi moteris iš jų. Plokščiapadės basutės prieš seksualiuosius Christian Louboutin dangų siekančius aukštakulnius… Galėčiau vardinti be galo. Ar visgi tai yra nesuderinama?

Mada vs. komfortas

Nuotraukos: http://onemanagement.com

Mados ir komforto dvikova tęsiasi dar nuo senovės Egipto laikų. Anuomet moterų suknelės buvo siūtos ,,pagal išmatavimus”, iš plono audinio. Suknelė buvo panaši į stipriai prigludusį… futliarą! Bet ir čia slypi tas ,,kabliukas“…  Drabužis buvo sudarytas iš sijono ir liemenės. Sijonas savo ilgiu (siekiantis blauzdų vidurį) ir aukštu juosmeniu pabrėžė ir stilizavo kūną ir buvo taip standžiai prigludęs prie blauzdų, kad neleisdavo moterims žengti dideliais žingsniais. Tai reiškė, kad eisena buvo griežtai reglamentuota. Nujaučiu, kad senovėje drabužius kūrė ne kas kitas, o vyrai, norėję laikyti moteris bebalses ir betaises, o rūbai buvo labai patogus būdas tai padaryti.

Mada vs. komfortas

Štai korsetus iš medžio luobo dėvėjo jau Antikos romėnės. Jie teikė galimybę pasirinkti norimas liemens ir krūtinės apimties proporcijas ir taip prisitaikyti prie mados reikalavimų. Viduramžiais buvo madingas plonas liemuo ir plokščia krūtinė, todėl korsetas buvo aukštos krūtinės maskavimo priemonė (ach, tas asketizmas…). Bet Baroko ir Rokoko epochose viskas pradėjo keistis ir korsetas įgijo priešingą funkciją. Moterų džiaugsmui, prie korseto ,,išstūmimo“ prisidėjo ir mada. 1930 m. Coco Chanel siūlė laisvesnes sukneles, o moterys savo ruožtu pradėjo trokšti plokštesnių, berniukiškų formų. Apvalumai trumpam grįžo į madą šeštame dešimtmetyje, kai Christian Dior ,,nauja išvaizda” pasiūlė moterims prabangą ir blizgesį po skurdžių Antrojo pasaulinio karo metų. Tačiau netrukus dailiosios lyties atstovės panoro atsikratyti suveržtų diržų, nors kai kurios, žinoma, ypač tos, kurios siekė gotų ar pankų išvaizdos, korsetų niekada nebuvo pamiršusios. Dabar, mūsų visų nuostabai, korsetai vėl populiarūs.

Mada vs. komfortas

Žiūrint naujausius kolekcijų pristatymus retai išvysi laibomis kojomis žygiuojančią manekenę, kuri avi balerinas; dažniausiai kulniukų aukštis siekia kone beprotybę. Ir ne tik ant podiumo – tai dažnas pavyzdys net kasdienybėje. Beprotišku ritmu gyvenančiame mieste moterys, turinčios šimtus darbų, norėdamos išlikti grakščios, renkasi aukštakulnius, nes šie joms prideda pasitikėjimo savimi ir leidžia jaustis moteriškesnei. Tiesa ta, kad vyrai, kurie kuria batus moterims, nė velnio nesupranta, ką jie daro. Nejaugi atsirastų nors vienas, kuris, nuo pat ankstyvo ryto, veždamas vaikus į mokyklą, lankstydamas po susitikimus, o vakare dar aplankydamas vakarėlį, mielai avėtų batus 12 cm pakulne? Greičiausiai, kad ne. Moterys, kurios yra patenkintos savimi, dažniausiai trykšta tuo besaikiu pasitikėjimu ir neaprėpiamu seksualumu, nors ir žygiuoja gatve su paprastais džinsais ir žemakulniais. Visgi ne numylėtieji aukštakulniai, o šarmas traukte traukia vyrus.

Galbūt mada žingsnis po žingsnio ir bando susidraugauti su komfortu, bet tai tik pradžia. Nors iš tiesų nesvarbu, kam mes teikiame pirmenybę. Svarbiausia – likti ištikimoms pačioms sau ir savo stiliui. Mėgautis tuo, kas esame ir atrasti grožį paprastume.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Julija Goyd ir Agnė Juodvalkytė. Terpė

SwO Street

Kitoks svinguojančio Londono portretas

DNO Records