Menu
 
 

Mados aukos

2009 11 15  21:19  |  Įžvalgos

nuotrauka: orangebeautiful.com

Gatvės kupinos ryškiausių asmenybių. Rėkte rėkiančios ir akį traukiančios spalvingos vitrinos. Naujausių kolekcijų reklamos. Žymiausi dizaineriai ir prekių brendai. Televizijos laidos ir  renginiai. Ir kam gi visas šis dėmesys? Madai. Žmogui, kuris nori būti stilingas, pripažintas, jis nori  atrasti save bei realizuoti savo poreikius. Tačiau ar tai kiekvienam pavyksta? Galų gale ar išorinis grožis šiame gyvenime yra viskas?.. Juk gerai atrodyti nepakanka, reikia būti ypatingam savo vidumi, kad individualumu patrauktum kitų žmonių dėmesį. Taip pat išskirtinės asmenybės savybės atveria galimybes ne tik savitai suvokti aplinką, kitus žmones, bet ir realizuoti skirtingas idėjas ir sprendimus tam tikrose situacijose.

“Mados aukos“ – veikiausiai taip metaforiškai apibūdintume visuomenės narius, kurie didžiąją dalį  gyvenimo praleidžia siaubdami drabužių parduotuves, domėdamiesi mados pasaulio naujienomis ir nuolat postringaudami apie stilių bei madą.

nuotrauka: closetboston.com

Dažnas suvokiame ir tai, jog į tą užburtą pamišimo dėl įvaizdžio kūrimo ratą įtraukiami jauni, veržlūs, kupini naujų idėjų ir troškimų visuomenės nariai. Tikriausiai ne vienas iš mūsų su ironija į juos žvelgiame. Bet, turime pripažinti, visi trokštame gerai atrodyti bei jaustis. Veikiausiai štai čia ir kyla klausimas, ko vertas žmogus, kuris visą savo dėmesį koncentruoja tik į išvaizdą? O kur gi tuomet dingsta dvasinių vertybių prasmė? Ir ką labiau vertina šiuolaikinis žmogus – išorinį ar vidinį grožį? Tai klausimai, į kuriuos nerasime vienareikšmių atsakymų, nes kiekvienas iš mūsų gyvename vadovaudamiesi skirtingais principais bei nevienodomis prioritetų skalėmis, todėl ir požiūris į viską kiekvieno iš mūsų individualus. Tačiau viena aišku: šiuolaikinė visuomenė bei ypač žiniasklaida savo propagandine galia verčia jaunus žmones pasimesti tarp siūlomų madų, todėl tampa sunku rasti savo stilių ar aukso vidurį tarp to, kas madinga, ir kas pačiam patinka.

Fotografas: Kristina Šimaitytė

Fotografas: Kristina Šimaitytė

nuotraukos: swo.lt

O juk tereikėtų įsiklausyti į savo vidinį pasaulį ir propaguoti tokį stilių, dėl kurio jaustumeisi jaukiai, o ir aplinkiniams patrauklus…


Komentuok:
*Reklama
DNO