Menu
 
 

Meno mugė „ArtVilnius‘18“

2018 05 10  09:25  |  Aktualijos

Alexei Gordin

Alexei Gordin, Wastelands, 2018. Kogo galerija ©

Kasmet virš 22 tūkstančių lankytojų sutraukianti tarptautinė šiuolaikinio meno mugė  „ArtVilnius’18“ kviečia meno mylėtojus ir profesionalus rezervuoti birželio 7-10 dienas. Šių metų meno mugės akcentas „Focus–Baltic“ tema, tai Baltijos šalys: Lietuva, Latvija, Estija, kurios švenčia valstybingumo šimtmetį. Todėl Vilniuje, „Litexpo“ erdvėse, vyksiančios meno mugės „ArtVilnius“ metu žiūrovams bus pristatyta išsami šiuolaikinio Baltijos šalių meno panorama.

„Mūsų lankytojai pirmą kartą turės išskirtinę progą išsamiau susipažinti su Baltijos regiono meno scena ir garsiausiais jos vardais. Kviečiame visus pagauti šią ypatingą meno ir laisvės bangą, kuri atvilnijo dar nuo Baltijos kelio iš 1989 metų, tai akcentavome ir šių metų mugės įvaizdyje, kurtame naudojant Baltijos šalių vėliavų spalvas ir bangavimą“, – pasakoja „ArtVilnius’18“ vadovė Diana Stomienė.

ArtVilnius‘18

Ginters Krumholcs, Saulėtekis. 2017-2018. Maksla XO galerija ©

Iš Estijos į Vilnių atvyksta šešios meno galerijos: „Foku“, „Haus“, „Okapi“, „Positiiv“; „Avangard gallery“, „Kogo gallery“. Šiuolaikinio meno platforma „Noar“ pristatys Estijos atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtą programą: praėjusių metų Baltijos jaunojo menininko apdovanojimų nugalėtojos Katrīna Čemme darbus, Estijos „Banksy“ vadinamo menininko Edwardo von Lõngus projektą, jau aplankiusį 11 Europos sostinių bei jungtinį projektą, kuriame dalyvaus virš 20 tarptautinių meno akademijų studentų. Estiją ne kartą Venecijos Bienalėje pristatęs Marko Maetam mugėje dalyvaus su savo solo projektu.  Latvijos meno sceną atstovaus keturios svarbios galerijos: „Maksla XO“, „Agijas Sunas art gallery“, „Alma Gallery“, „Tifana Art Gallery“.

OKAPI Galerija

Projektas „ViaBaltic“, „OKAPI Galerija“ ©

Ypatingojo „ArtVilnius“ partnerio „Lewben Group“ įsteigtas fondas „Lewben Art Foundation“ jau penktus metus bendradarbiauja su mugės organizatoriais ir šiemet pristatys rinktinę savo darbų kolekciją. Trečią kartą Krokuvos Šiuolaikinio meno muziejus MOCAK grįžta į „ArtVilnius“ ir atveža tarptautinę menininkų iš Lenkijos, Izraelio, Norvegijos, Rumunijos ir  Ukrainos programą, kurios ašis – videomenas.

Kasmetinėje tarptautinėje didelio formato skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodoje „Takas“ bus pristatyta 35 menininkai iš 9 pasaulio šalių. „Šiais metais dalyvauti „Takas“ komisija sulaukė virš 100 menininkų paraiškų, tad buvo sudėtinga išrinkti tik mažą dalį jų”, – teigė „ArtVilnius“ meno vadovė ir viena iš „Takas“ kuratorių Sonata Baliuckaitė

ArtVilnius‘18

„ArtVilnius’18“ projektų zonoje savo solinius projektus eksponuos garsūs Lietuvos menininkai Svajonė ir Paulius Stanikai, Gintaras Makarevičius, Jurga BarilaitėJono Meko vizualiųjų menų centras pristatys pasaulinę premjerą – niekur nerodytą Jurgio Mačiūno, FLUXUS meno tėvo, kūrinį. Taip pat mugėje prisistatys Šiuolaikinio meno centras, MO muziejus, Vilniaus dailės akademija.


Komentuok:
*Reklama