Menu
 
 

Mindfulness: dėmesingo įsisąmoninimo užsiėmimai muziejuje

2021 04 27  21:56  |  Aktualijos

Mindfulness: dėmesingo įsisąmoninimo užsiėmimai muziejuje

Nuotraukos – MO muziejaus archyvo ©

MO muziejus pristato naujieną – dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) praktikomis grįstus užsiėmimus muziejaus parodų salėje. Pasaulyje sparčiai populiarėjančios dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) praktikomis grįsti užsiėmimai MO muziejuje – naujiena Lietuvos muziejų sektoriuje.

Pradėjęs renginių ciklą apie emocinę sveikatą ir pokalbius su psichiatrais bei psichologais, MO muziejus pradeda organizuoti praktinius užsiėmimus. Dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) užsiėmus MO muziejuje ves psichologė Simona Košinskaitė. Jie vyks MO parodinėje salėje ypatingu metu – tada, kai muziejus nedirba.

Muziejus – ideali vieta ramiam ir prasmingam stabtelėjimui

„Muziejuje rengiame pokalbių ciklus apie emocinę sveikatą, muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei. Taigi norime pasiūlyti ir praktinius dėmesingo įsisąmoninimo praktikomis grįstus užsiėmimus lankytojams. Tikiu, kad muziejuje galima patirti prasmingo buvimo su savimi ir savo mintimis momentą. Šiuo metu, kai išgyvename nemažai streso ir nerimo, labai svarbu padėti sau stabtelti ir nurimti“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Mindfulness: Dėmesingo įsisąmoninimo užsiėmimus MO muziejuje vesianti psichologė Simona Košinskaitė trumpai apibūdina, ko galima tikėtis užsiėmimuose: „Susipažinsime su pagrindiniais dėmesingo įsisąmoninimo principais bei išbandysime pagrindinius meditacijos būdus. Jie padės sustiprinti ryšį su savimi ir dabarties momentu. Drauge patirsime ir mus supančią aplinką: erdvę, šviesą, muziejuje sklindančius garsus“.

Padeda stiprinti psichiką ir kūną

Dėmesingo įsisąmoninimo meditacijos poveikis jau įrodytas daugelio tyrimų. Ši praktika padeda stiprinti psichiką ir kūną, sumažina stresą, stiprina atjautą  bei gerina atmintį. Suteikia galimybę geriau suprasti save ir kitus, patirti ir mėgautis čia ir dabar momentu bei išmokti jį praktikuoti ir už muziejaus ribų.

Kaip teigia sąmoningumo praktikos mokytojas J. Kabat-Zinn, dėmesingas įsisąmoninimas (angl. mindfulness) yra dėmesio kreipimas į kokį nors objektą tam tikru būdu: tikslingai, į dabartinį momentą ir nevertinant.

Mindfulness: dėmesingo įsisąmoninimo užsiėmimai muziejuje

Užsiėmimai vyksta muziejaus ne darbo metu

Mindfulness: Dėmesingo įsisąmoninimo užsiėmimai MO muziejuje vyksta ypatingu metu – kai muziejus nedirba. Tokiu būdu užsiėmimo dalyviams sudaromos visos sąlygos patirti ypatingą ramaus ir prasmingo buvimo su savimi ir savo mintimis atmosferą.

Užsiėmimai vyksta MO muziejaus mažojoje parodoje  „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“, nedidelėse grupėse, laikantis saugių atstumų. Po užsiėmimo visi dalyviai kviečiami ir toliau mėgautis menu bei aplankyti MO muziejaus didžiąją parodą „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“.

Norintys įsigyti pirmuosius bilietus į užsiėmimus jau gali tai padaryti. Pirmieji užsiėmimai vyks gegužės 4 ir 8 dienomis.

Pokalbiai apie emocinę sveikatą

MO atstovai drauge su specialistais ir psichinės sveikatos ekspertais analizuoja kultūros ir meno teikiamos naudos visuomenei aspektus. MO muziejuje vyko jau du pokalbiai, kurių metu analizuotos galimybės, kaip kultūros ir meno teikiama nauda galėtų būti labiau išnaudojama kasdieniame gyvenime bei medicinos praktikoje.

Pokalbio su psichiatru Dainiumi Pūru metu buvo nagrinėtos šalies investicijos į emocinę žmonių sveikatą, analizuoti pasirinkimai ir dilemos renkantis psichoterapiją arba gydymą vaistais. Drauge ieškota atsakymų, kaip menas gali būti integruojamas į terapiją, sveikatos priežiūros sistemą. Pokalbį galima pamatyti čia.

Su psichologe Aušra Kuriene muziejaus atstovai gilinosi į vaikų psichologiją, jų patiriamus ir išgyvenamus jausmus pandemijos metu, kaip tėvai ir artimieji gali prisidėti prie emocinio vaikų tobulėjimo. Pokalbį su A. Kuriene galima rasti čia.

O balandžio 27 dieną įvyks pokalbis apie visuomenines patirtis ir išgyvenamas kolektyvines bei istorines traumas. Drauge su psichologe Danute Gailiene, analizuojant visuomenės traumos sąvoką, bus keliamas ir klausimas, ar pastarųjų metų naujoji realybė bei gyvenimas pandemijoje gali būti prilyginamas trauminei patirčiai. Pokalbis su D. Gailiene įvyks balandžio 27 d. 18:3O ir bus tiesiogiai transliuojamas MO muziejaus Facebook kanale.


Komentuok:
*Reklama
DNO