Menu
 
 

Misija: avalynė vaikui

2012 05 16  12:19  |  Įžvalgos

Reklama SwO Live Feed

Misija: avalynė vaikui

Nuotrauka: Coco Perez

Išsirinkti avalynę nėra paprasta, o rasti tinkamą savo atžalai – kartais neįmanoma misija.  Sunku ne tik parinkti tinkamą dydį ir įvertinti patogumą: vaikai turi savo supratimą apie stilių, todėl toli gražu ne visi tėvelių siūlymai jiems įtinka.

Dažnai sunku atspėti, kodėl vaikas atsisako avėti nupirktus batukus. Ar jie išties nepatogūs, ar tiesiog nepatinka, nes atrodo nemadingi? Ko reikia vaiko pėdutėms ir kokios avalynės dairytis šį sezoną?

Ką sako vaikiškos avalynės dizaineriai?

Misija: avalynė vaikui

Nuotraukos: Deichmann

Daugiausia apie vaikišką avalynę nusimano tie, kurie ją kuria. Remiantis Deichmann dizainere Isolde Koch, kuri jau daugiau nei 15 metų kuria apavą vaikams, patiems mažiausiems kuriamai avalynei keliami itin aukšti reikalavimai. „Juk mažylių raiščiai, raumenys ir sausgyslės dar tik vystosi, todėl avalynė privalo kiek įmanoma labiau apsaugoti vaiko pėdą, atitikti pėdos formą“, – atskleidžia I. Koch. Ypač daug dėmesio skiriama padui, bato svoriui ir nuolat ieškoma naujų technologijų. Tėveliai taip pat turėtų įsitikinti, ar avalynės papuošimai nėra per smulkūs, neturi aštrių kampų. Dizainerės I. Koch teigimu, geriausia rinkti vaikams lipdukais ar siuvinėtais piešiniais puoštą avalynę.

Misija: avalynė vaikui

Berniukams

Misija: avalynė vaikui

Mergaitėms

Nors apavo kūrimo mažiesiems svarbiausia užduotis yra patogumas ir saugumas, svarbu ir apipavidalinimas. Čia fantazijai – jokių ribų. Reikia uoliai dirbti norint nustebinti iš prigimties reiklius ir priekabius vaikus. „Jie yra drąsūs, jiems patinka ryškios spalvos ir netikėti sprendimai“, – apibūdina vaikų skonį I. Koch. Deichmann dizainerė pastebi, kad tik vyresnių vaikų mados tampa panašios į suaugusiųjų. Taigi, jeigu tėvai rinkdami avalynę vaikams pasikliauja savo skoniu, vaikams ji gali atrodyti tiesiog per nuobodi.

Nesistenkite derinti spalvų

Terry Richardson darbas Vogue žurnale

Terry Richardson darbas Vogue žurnale

 

„Madinga turi būti net ir vaikiška avalynė“, – teigia I. Koch. Geriausias patarimas vertinant vaikiškos avalynės dizainą – nesivadovauti suaugusiųjų pasaulio taisyklėmis. Tai ypač aktualu ikimokyklinio amžiaus vaikų apavui. Šiemet itin madingos ryškios spalvos ir drąsūs kontrastingų spalvų deriniai.

Vyresnių mergaičių avalynė šį pavasarį ir vasarą atkartoja pagrindines moteriškos avalynės temas – tokio amžiaus mergaitės jau nori būti panašios į savo mamas. Joms siūlomi jūrinio stiliaus dryžuoti balerinų tipo bateliai, kurių padas dekoruotas ypač madingu šį sezoną rafijos pluoštu. Įvairūs modeliai puošiami gėlių motyvais: jie suteikia žaismingumo tiek kasdienei, tiek sportinio stiliaus avalynei.

Gėlės ir dryžiai mergaitėms, o kvadratėliai ir aplikacijos – berniukams. Jiems daugiausia siūlomi sportiniai ir mažai pastangų apsiauti reikalaujantys modeliai.  Berniukams, kaip ir mergaitėms, svarbios detalės. Šiemet daugelį berniukams skirtų modelių puošia įvairūs užrašai ir masyvios aplikacijos.

Misija: avalynė vaikui

Vaikiškos mados ne visada patinka suaugusiesiems, bet  prieš eidami į parduotuvę nusiteikite, kad turi būti gražu ne tik jums, bet ir jūsų mažajai atžalai, nes tik tada galėsite džiaugtis vykusiai įsigyta avalynės pora.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
DNO Records