Menu
 
 

Miško ir jūros simfonija

2011 07 19  08:03  |  Įžvalgos

Miško ir jūros simfonija

Nuotrauka: SwO magazine (www.swo.lt)

Tai skirta tik Tavo keistoms kalboms, kurios pasiekia ausis, vėliau akis. Didžiuodamasis savo šiltom rankom ir vaidyba nuspalvini žvaigždžių paviršių, norėtum išgerti dar daugiau ir pasilikti dugne. Auč, atsargiai, juk tada daug skaudės, ten nieko doro nėra, buvau ten, kažko ko ieškai Tu, aš ten neradau. Nepaliksiu tunelyje neįjungto žiburio, visada jis švies, nes visada šviesuliai būna įjungti tam, kas rašo nematomais pirštais žolėje. Džiugai, vartodamas daug intelektualių žodžių gali išvesti iš proto. Pasiekiama galinė stotelė – Kaunas. And all I see is You, next to me. Dabar perku viską, kas yra prancūziška ir Tu tą patį jauti. Kaunas – mažasis Paryžius. Nerūkau, tik žiūriu, kaip ryte vartoji daugiau nei tabako dūmai. Savo akinių stiklus nusidažai rožine spalva ir kaip aš dainuoji vaikštant Nemuno krantine. Plaukus nusiskuti tam, kad viduje būtų ramiau. Žinau, kad norėtum ir man nuskusti, bet pala, aš dar nepasiruošusi… Tau viskas tinka, Džiugai. Tik neblaivios akys verčia nerimauti. Savo žvilgsniais, kuriuose neišskaitau tiesos, tačiau matau didelį norą, apkeri kiekvieną moteriškų chromosomų savininkę.  Jos alpsta. O aš? Kai nesuprantu Tavęs rytais, nusisuku ir gaminu kavą, kurios negeri ir viskas, kas juda pradeda erzinti, tada pasiimi mane už rankos ir nusivedi klausytis M.K.Čiurlionio simfonijų. Ilgai besiklausydami dviejų, neseniai atrastų ir pačių nuostabiausių natų, suprantam, kad Tu – miškas, aš – jūra. Vienas kitą pildom. Nauja. Kaunas gražus. Numarinau mintis apie seną savo meilės vaidmenį. Kartais, tiksliau nuolatos, vis išlenda kažkas, kas primena, tai vargina…

-Džiugai, Tavo akys per didelės man.

-Tikrai ne, juk jūroje telpa visa simfonija. Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją…Rex paveikslas sulieja mūsų aureoles, kurias dovanojai vakar, kai nemiegojom.

Miško ir jūros simfonija

Nuotrauka: SwO magazine

Daugiau jokių maudynių Nemune, sušalai, drebėjai visą naktį. Kiek tik galėjau šilumą viriau. Kas Tave vertė ten nerti? Pasakei, kad neradai atsakymo ir mintis, kad Dievas yra miręs – traumavo. Jei baisu gali susipažinti su mano kaimynais. Jie daug žino. Visada, kiekvieną mielą dieną, prie laipsnių kalba garsiai, keikiasi, ateizmą išpažįsta…Viena žinau, kad mano jausmuose nesušalsi. Ateis rytas, kai man paduosi auksinį peilį ir liepsi smeigti kuo giliau į savo širdį, nes nori, kad joje palikčiau žymę. Ar aš bijau? Žinoma, juk tik vieną kartą teko žudyti pulsuojančią širdį. O gal gali pasiversti gydytoju ir įdėti naują, kuri kvėpuotų dar gaiviau, kai mato Tave. Žiūrint į žmogų, jei kyla jausmas nenusakomas žodžiais, vadinasi vyksta stebuklingumas. Perlieji mano vidinę laisvę savo nepasitenkinimu ir neatsispyręs švelnumui pasakai daugiau nei ruošeisi. Norėjau jau seniai išgirsti, tai kas vyksta ne vien Tavo galvoje. Ar vertėjo pykti, keiktis ir nežiūrėti į mano šviesų ir skaidrų veidą? Juk, kodėl aš buvau  nerami, pasakojau. Negaliu išbūti tyla. Savo nuosavame miške išsikasei milžinišką duobė ir pripylei daug vandens, tam, kad ežeras virstų  jūra. Taip, mes susiliejam, tam kad, vyktų tai tas turi egzistuoti.

Miško ir jūros simfonija

Nuotrauka: SwO magazine (www.swo.lt)

Pabudau visa šlapia, pataluose buvau viena. Nulipau žemyn, antras aukštas liko vienišas, Tu miegojai apačioje. Aš atsiguliau šalia ir viskas, ką kuriam kartu tampa pasauliu. M.K.Čiurlionis mūsų kunigas, o Tavo užmautas žiedas ant kairės rankos bevardžio piršto tampa nekaltybe…


Komentuok:
  • Lena says:

    Patinka

  • Jolita says:

    Skaičiau. Dar tik 3 kartus, bet kaskart atrasdavau kažką nuostabesnio. Pažįstamo. Savo. Justinaaa, angele, nesiliauk rašiusi. Tavo žodžiai įkvepia, Tavo mintys kažkur nuklaidina… Lauksiu.
    Kaip kad Tu vadini – J.


*Reklama
DNO