Menu
 
 

Mobili šiuolaikinės skulptūros paroda „Dabar. Kitur“

2020 02 25  01:12  |  Aktualijos

Mobili šiuolaikinės skulptūros paroda „Dabar. Kitur“

Algis Kasparavičius, Išeitys, 2019 ©

Galerija (AV17) jau penktus metus pristato mobilią Lietuvos šiuolaikinės skulptūros kūrėjų parodą, kuri š. m. kovo – gegužės mėnesiais apsilankys trijuose Pietų Lietuvos regiono miestuose: Vilkaviškyje, Alytuje ir Prienuose. Šį kartą jungtinėje parodoje „Dabar. Kitur“ savo kūrinius pristatys devyni Lietuvoje puikiai žinomi šiuolaikiniai skulptoriai: Nerijus ir Andrius Erminai, Jonas Aničas, Marija Šnipaitė, Rafal Piesliak, Tauras Kensminas, Algis Kasparavičius, Rimantas Milkintas ir Danas Aleksa.

Mobili šiuolaikinės skulptūros paroda „Dabar. Kitur“

Andrius Erminas, Eurostandartai, 2009 ©

Parodoje eksponuojama viena svarbiausių šiuolaikinės skulptūros formų – skulptūriniai objektai. Kūriniai atspindi savitas koncepcijas ir yra kurti remiantis skirtingomis technikomis bei taip supažindinantys su skulptūrinio objekto formų įvairove. Menininkų pristatomi objektai apima platų temų lauką: nuo socialinio, visuomeninio šiandienos konteksto iki subjektyvių, egzistencinių temų ar formalių kūrinio aspektų, susijusių su skulptūros formos ir tūrių konstravimo problemomis. Pristatomi autoriai yra skirtingų kartų, keli jų – Tauras Kensminas ar Jonas Aničas – neseniai baigę Vilniaus dailės akademiją, o Rimantas Milkintas, Nerijus ir Andrius Erminai, Algis Kasparavičius bei kiti – Lietuvos meno scenoje jau įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai. Šiuos autorius vienijantis vardiklis yra konceptuali, naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba. Tad ši paroda kviečia lankytojus padiskutuoti apie šiuolaikinės Lietuvos skulptūros tendencijas bei tuo pačiu estetiškai patirti kūrinius ir permąstyti jų prasmių galimybes.

Nerijus Erminas, Kai manęs nėra, 2010

Nerijus Erminas, Kai manęs nėra, 2010 ©

„Dabar. Kitur” parodą kiekviename mieste lydės edukacinė paskaita „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos“, kurioje menotyrininkė Agnė Mackevičiūtė pristatys šiuolaikinės skulptūros kryptis, procesus ir tendencijas bei supažindins su ryškiausia užsienio ir Lietuvos autorių kūryba. Paskaitose dalyvaus ir parodos menininkai, bus plačiau pristatoma jų kūryba bei kviečiama pabendrauti su pačiais autoriais ir išgirsti daugiau apie šiuolaikinės skulptūros kūrimo procesus.

Mobili šiuolaikinės skulptūros paroda „Dabar. Kitur“

Šis projektas yra tęstinis galerijos (AV17) siekis keisti dabartinę Lietuvos kultūros situaciją bei mažinti kultūrinę atskirtį tarp Lietuvos sostinės ir nuo jos nutolusių regionų. Skatinant šiuolaikinio meno pažinimą bei domėjimąsi juo mažesniuose Lietuvos miestuose, šį kartą pasirinkta  aplankyti pietų Lietuvos regioną – Vilkaviškį, Alytų ir Prienus. 2015 m. projektas apėmė Rytų Lietuvos kraštą: Visagino, Švenčionėlių bei Šalčininkų savivaldybes, 2016 m. apsilankyta Šiaurės Rytų Lietuvos regiono miestuose: Rokiškyje, Ignalinoje bei Kupiškyje, 2017 m. parodos bei edukacinės paskaitos buvo surengtos Vakarų Lietuvos regione: Šilutėje, Šilalėje ir Gelgaudiškyje, o 2018 m. Žemaitijoje: Kelmėje, Telšiuose ir Mažeikiuose.

Rimantas Milkintas, Aplink ašį, 2013

Rimantas Milkintas, Aplink ašį, 2013 ©

Parodų ir paskaitų miestuose datos:

kovo 4 – 24 d. Vilkaviškio kultūros centras (Vytauto g. 28)
Parodos pristatymas – kovo 4 d., 17 val.

Paskaita „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos“ – kovo 4 d., 16 val.

Kovo 25 – balandžio 14 d. Alytaus kultūros centras (Pramonės g. 1B)
Parodos pristatymas – kovo 25 d., 17:30 val.

Paskaita „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos“ – kovo 25 d., 16:30 val.

Balandžio 15 d. – gegužės 6 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centras (Vytauto g. 35)
Parodos pristatymas – balandžio 15 d. 17 val.

Paskaita „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos“ – balandžio 15 d. 16 val.

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.


Komentuok:
*Reklama