Menu
 
 

Moterų menas Nacionalinėje dailės galerijoje

2017 04 12  06:18  |  Aktualijos

Balandžio 14 d., penktadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaromos dvi vizualaus meno parodos: „Asmeniška. Lietuvos moterų dailė 1918-1940 m.“ ir „M/A\G/M\A. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“.

Barbora Didžiokienė

Barbora Didžiokienė (1896—1976). Kauno „kabake“. Barboros Didžiokienės, Teonos Herbačiauskienės ir Olgos Dubeneckienės-Kalpokienės karikatūra. 1922. Popierius, tempera, 27,5 x 36. Lietuvos dailės muziejaus rinkinys

Paroda „Asmeniška. Lietuvos moterų dailė 1918–1940 m.“ skirta pirmosios kolektyvinės Lietuvos dailininkių kūrybos ekspozicijos 80-mečiui paminėti. Tai pirmas išsamus tarpukario Lietuvos moterų dailės paveldo pristatymas ir kartu bandymas su XX a. 3–4 deš. meniniu gyvenimu susieti anksčiau marginalizuotas personalijas, kurių meniniu požiūriu kukli ar intymi, dažniausiai realistinė kūryba, vis dėlto yra neatsiejama Lietuvos dailės istorijos dalis. Ekspozicijoje sutelkta medžiaga leidžia aprėpti XX a. pirmosios pusės Lietuvos moterų dailės įvairovę. Parodoje pristatomi moterų tapybos, skulptūros, grafikos eksponatai iš XX a. pirmosios pusės Lietuvos dailės aukso fondo. Parodos kuratorė Ieva Burbaitė.

M/A\G/M\A

Ketty La Rocca. Meldimo papildymas. 1971. Carlo Palli kolekcijos nuosavybė

Antroji paroda „M/A\G/M\A. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“ pristato Italijos ir Lietuvos menininkių kūrinius, tyrinėjančius kalbos ir kūno sąveikas. Parodoje aktualizuojamos meninės taktikos, transformuojančios kūno kalbą, rašymo ir skaitymo praktikas, įkūnytus arba išskaidytus žodžius ir raides. Ekspozcijoje atskleidžiama, kaip XX a. pabaigos–XXI a. pradžios Italijos ir Lietuvos mene moters kūnas ir kalbinės (de)konstrukcijos tapo konceptualios kritikos priemonėmis, raginančiomis persvarstyti moterų santykį su savimi ir visuomene. Paroda rengiama, bendradarbiaujant su Nacionaliniu grafikos institutu (Istituto Nazionale per la Grafica) Romoje, ekspozicijos kuratorės – Benedetta Carpi de Resmini (Italija) ir Laima Kreivytė.

Parodos veiks iki birželio 4 d.


Komentuok:
*Reklama