Menu
 
 

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalas

2020 08 17  17:18  |  M.I.C. Naujienos

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalas

Nuotraukos – Martynas Vitėnas ©

Šį antradienį, rugpjūčio 18 d., menų fabrike „Loftas“ įvyks du mėnesius lauktas dydysis muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalas. Jame dėl geriausios jaunos grupės titulo ir įspūdingo prizinio fondo varžysis penkios grupės, kurias vertins Lietuvos muzikos pasaulio profesionalai.

Iš 20 muzikos inkubatoriaus „Novus“ atrankos etapuose grojusių grupių, tik penkios iškovojo teisę kovoti finale. Jame pasirodys ir pavergti komisijos širdis stengsis „Fused Trio“, „Mėlyna“, Palmės Žiedas, „Chalat Jazz“ bei „Dargana“.

„Šiais metais muzikos inkubatorius „Novus“ susilaukė rekordinio lankytojų skaičiaus, kas iš ties labai džiugina – norime ir rūpinamės, kad jaunus atlikėjus pastebėtų kuo daugiau publikos, – pasakoja konkurso organizatorė Goda Pereckaitė. – Šiemet finale turime penkias labai skirtingas ir itin stiprias grupes, tad finalinėje kovoje, panašu, kad grupės atiduos viską, ką turi ir dar truputėlį daugiau.“

Konkurso komisijos kėdėse sėdės ir grupes vertins muzikos žurnalistas Ramūnas Zilnys, „LRT Opus“ įkūrėjas ir direktorius Darius Užkuraitis, muzikos vadybininkas Vaidas Stackevičius, muzikantai Victor Diawara, Monika Liu, Alvydas Keymono, prodiuseris Vilius Tamošaitis, „Suru Records“ įkūrėjas Andrzej Bong, „AGATA“ atstovas Linas Ežerinis, Paulius Ambrazevičius, grupės „Timid Kooky“ nariai bei „The State51 Conspiracy“ atstovė Aistė Zabitaitė.

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalinis penketas:

„Fused Trio“ – saksofono, boso ir būgnų garsų mišinys, gyvai sugeneruojantis stilius nuo free-jazz’o iki D&B ar bosanovos. Jų grojama muzika yra paremta gyva improvizacija, tad kiekvienas kurinys yra unikalus, svyruojantis pagal nuotaiką bei laviruojantis tarp absurdo ir meno.

Fused Trio

Fused Trio

„Mėlyna“ – jauna post-roko ir shoegaze skambesiu pasaulį stebinanti ketveriukė iš Šakių. Balsas, energija ir emocija – trys pagrindiniai dalykai, jau sužavėję griežtosios „Novus“ komisijos širdis.

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalas

Mėlyna

Palmės Žiedas – psichodelinės elektroninės muzikos atlikėjas iš Kauno, kurti pradėjęs dar būdamas penkiolikmetis. Naujas albumas pavadinimu „Futura”, išleistas po „Partyzanai Pop“ įrašų kompanijos ženklu, buvo įkvėptas lietuviškos klubinės elektroninės muzikos kultūros ir ten stipriai pastebimo modernaus bohemiško gyvenimo jausmo.

Palmės Žiedas

Palmės Žiedas

„Chalat Jazz“ – nurautus džiazo bei funk vakarėlius užkuriantys vilniečiai, kartu su klausytojais nusinešantys stogus ir duris – tam, kad bent trumpam išleistų į laisvę savo individualias ir kolektyvines beprotybes. Taip, ant scenos jie lipa su chalatais.

Chalat Jazz

Chalat Jazz

„Dargana“ – tai tarp melancholiško ilgesio tam, ko nebuvo, tarp štilio ir audrų, bręstančių ir besimainančių minčių užgimusi kūryba. Šiemet debiutavusios grupės žanras – džiazo ir neo-soul’o mišinys, kurį grupė įvardija kaip darganotą soul’ą.

Dargana

Dargana


Komentuok:
*Reklama