Menu
 
 

Nauja Justės Kraujelytės daina „ne_jausmas“: informacijos sraute vis dar bandome ieškoti ramybės, kurios nebėra

2022 03 25  13:37  |  M.I.C. Naujienos

Nauja Justės Kraujelytės daina „ne_jausmas“

Nuotraukos – asmeninis kūrėjos archyvas ©

Atlikėja ir dainų autorė, šių metų Eurovizijos nacionalinės atrankos finalininkė, Justė Kraujelytė, dalinasi nauju kūriniu „ne_jausmas“ bei jo vaizdo klipu. Antrojo albumo pristatymui besiruošianti Justė šįkart atvirai kalba ir kiek ironizuojančiu žvilgsniu žvelgia į tai, kas aktualu beveik kiekvienam, bandymą suprasti, kaip gyventi, kaip rūpintis savimi ir surasti vidinių resursų bei ramybę tada, kai tenka žongliruoti daugybe socialinių vaidmenų ir gyventi laikais, kuriuose tampa vis sunkiau suprasti ir atskirti, kas yra tiesa bei iš kurios pusės į ją žvelgiama. „Tai, kas vyksta pastaruosius kelerius metus visiškai pakeitė ne tik daugelio įpročius, bet nuolat kursto ir didžiulį nerimą bei baimę, kai jaučiamės visiškai nesaugūs ir nebegalime prognozuoti, kas bus ateityje. Tarsi iki tol trukęs „ilgai ir laimingai, kasmet vis laimingiau“ tapo nebepasiekiamas. Pavojaus akivaizdoje ieškome būdų, ką daryti, ką suprasti, ką išmokti, nesiliaujame nuolat ieškoti naujos informacijos, kalbėti, reikštis, mūsų poreikis pasisakyti ir būti išgirstiems pamažu virsta masine isterija“ – teigia atlikėja. „Neretai už viso to slypi skaudus nusivylimas, vienišumas ir supratimas, kad jautiesi bejėgis, kad klausimų yra žymiai daugiau nei atsakymų, manija ir apatiškumas eina kartu, tiek daug jausmų, kurie sprogsta, kad iš visų jų lieka vienas didelis „nejausmas“ – samprotauja Justė.

Nauja Justės Kraujelytės daina „ne_jausmas“

Tai pirmasis atlikėjos albumų  kūrinys lietuvių kalba, prie kurio kūrybos kartu dirbo gitaristas ir muzikos prodiuseris Kęstutis Vaitkevičius bei muzikos prodiuseris Rolandas Venckys. Dainininkė džiaugiasi, kad pavyko sujungti visų idėjas ir lūkesčius į vieną kūrinį, kuriame nugulė dar karantino laikotarpiu rašytas tekstas. „Tikiu, kad daina yra labai aktuali, joje yra ir lengvo pykčio, saviironijos ir nuoširdumo. Kartu su režisieriumi Mariumi Rimkumi sukurta vaizdo klipo idėja atspindi dainos nuotaiką bei pagrindinę idėją – bandymą būti viskuo ir tuo pačiu niekuo, nuoširdumas nuolat persipynęs su bandymu demonstruoti save auditorijai, pateikti savo geresnę versiją, būti pavyzdžiu bei griežtu teisėju ir standartų įkūnytoju, kai anaiptol pačiam nepavyksta jų laikytis. Klipo filmavimas vyko emociškai sudėtingu laikotarpiu, ką tik prasidėjus įvykiams Ukrainoje, visa klipo filmavimo komanda jautė didelę beprasmybę ir abejonę, ar tikrai reikia tęsti tai, kas suplanuota. Atlikėja dalinasi, kad, matyt, pirmą kartą filmavimo aikštelėje nebuvo daug geros nuotaikos ir energijos, tačiau visi dirbo išties susitelkę. „Jaučiausi vienareikšmiškai sunkiai, atrodė, tarsi mane pačią persmelkė „nejausmas“, bet vis dėlto, tikiu, kad visi turime tęsti tai, ką pradėjome, kad kasdieniuose mūsų darbuose ir planuose yra stiprybė bei prasmė, pasipriešinimas ir kova, kuri mums padeda išlikti ir auginti atsparumą, būtiną šiais laikais. Turime išlikti tvirti, susirinkti save iš apatijos, nerimo ir susitelkti. Neabejoju, kad kiekviename mūsų yra vidinių resursų, kurių dar nespėjome atrasti, bendrystės ir vienybės, kuri yra didžiulė jėga.“ – sako J. Kraujelytė.

Nauja Justės Kraujelytės daina „ne_jausmas“

Kūrinį „ne_jausmas“ ir kitas EP albumo „Nejausmas” dainas atlikėja kviečia išgirsti albumo pristatymo tarpdisciplininiame koncerte – patyrime galerijoje „Arka“, Vilniuje, gegužės 27 d.


Komentuok:
*Reklama
DNO