Menu
 
 

„Naujasis Baltijos šokis ’20“ pristato pirmuosius atlikėjus

2019 12 10  18:50  |  Aktualijos

Naujasis Baltijos šokis '20

Opus. Nuotrauka – Patroklo Skafido ©

Vienas laukiamiausių Lietuvos kultūros padangės renginių – tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ – ruošia abejingų nepaliksinčią programą 2020-iesiems. Joje – pasaulinės šiuolaikinio šokio žvaigždės iš Australijos, Kanados, Europos ir dėmesį kaustantis brito Akramo Khano trupės spektaklis šeimai.

„Per porą savo gyvavimo dešimtmečių festivalis yra užsitarnavęs „šokio maratono“ etiketę – per vieną vakarą žiūrovams siūloma susipažinti net su keletu spektaklių. Toks intensyvus tvarkaraštis gali būti ne tik malonumas, bet ir nemenkas iššūkis. Tad kitais metais nutarėme sulėtinti tempą – sumažinome pagrindinės programos dalyvių skaičių, o didžiąją dalį spektaklių rodysime po du kartus“, – apie kitų metų gegužės 2–22 d. vyksiančio festivalio naujoves pasakojo jo vadovė Gintarė Masteikaitė.

Chotto Xenos

Chotto Xenos. Nuotrauka – Beno Hopperio ©

Pagrindine programos naujove G. Masteikaitė įvardija vienos didžiausių šokio pasaulio žvaigždžių – brito Akramo Khano trupės – atvežamą spektaklį šeimai „Chotto Xenos“, kurio premjera įvyks kitų metų vasarį. Šis jaunajai auditorijai skirtas spektaklis nukelia žiūrovus atgal į praeitį ir kviečia kartu patyrinėti dažnai pamirštas ir nepapasakotas Pirmojo pasaulinio karo karių istorijas. Pasirodyme vaikams suprantamas meninis turinys susipina su svarbiais istoriniais motyvais.

Be šio itin laukiamo spektaklio, festivalio gerbėjai turės išskirtinę galimybę susipažinti su Australijos šiuolaikiniu šokiu. „Prieš metus dalyvavau Melburne vykstančiame šokio festivalyje, platformoje „Dance Massive“ ir Briugėje vykusiame australų šokio pristatyme. Matyta programa ir sutikti atlikėjai nulėmė sprendimą pristatyti nors mažą šio žemyno ir didžiulės šokio įvairovės dalelę Lietuvoje“, – susižavėjimo šiuolaikiniu australų šokiu neslėpė G. Masteikaitė.

Nuostabus išnykimas

Nuostabus išnykimas. Nuotrauka – Mathieu Doyono ©

„Naujajame Baltijos šokyje“ jau ne kartą viešėjo pasaulyje garsios šiuolaikinio šokio trupės ir choreografai iš Kanados. Kitais metais kanadiečių šokį pamilusių lietuvių laukia choreografės Catherine Gaudet darbas „Nuostabus išnykimas“. Būtent šis spektaklis, kuriame narpliojami egzistenciniai klausimai, matomas pasikartojantis gimimo, mirties ir atgimimo ciklas, o šokėjai yra susieti vienas su kitu ir įkalinti tame nesibaigiančiame cikle, taps kitų metų festivalio atidarymo renginiu.

Gera žinia ištikimiausiems festivalio gerbėjams – jau dabar galima įsigyti bilietus į atidarymo (Catherine Gaudet „Nuostabus išnykimas“) ir uždarymo (Akramo Khano trupės „Chotto Xenos“) spektaklius bei šiemet dėl ligos į festivalį nebeatvykusio graikų choreografo Christos Papadopoulos pasirodymą „Opus“.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors