Menu
 
 

Naujo albumo pristatymo koncertus „Garbanotas“ užbaigs „Tamsta“ klube

2019 02 07  12:22  |  M.I.C. Naujienos

Garbanotas

Nuotraukos – Lino Žemgulio ©

Lietuvoje sėkmingai ilgėjant dienoms apie saulę ne tik kalbama, bet ir dainuojama. Trečiąjį, lietuvišką grupės „Garbanotas“ albumą „Paskutinė saulė“ jau visai greitai bus galima ir vėl išgirsti Vilniuje. Vasario 8 d. nuvykę į Kauną, vasario 9 d. į Panevėžį, grupės muzikantai vasario 12 d., antradienį sugrįš į sostinės muzikos klubą „Tamsta“.

Gruodžio mėnesį pirmąkart pristatę naujus kūrinius pilnam Loftui, „Garbanoto“ vaikinai „Tamstoje“ žada ieškoti jaukumo ir paprastumo. Čia paskutinis jų koncertas vyko prieš tris metus. „Norime pamėginti sugroti kažkaip jaukiai ir paprastai, prisimenant koncertus bute, nuo kurių viskas prasidėjo“, – pasakoja grupės gitaristas Mantas Joneikis.

Pasak jo, pačios grupės santykis su neseniai pasirodžiusiu albumu, išleidus jį į pasaulį, kinta kaip santykis su dienoraščio lapu: „nešiojies kažką galvoj ar širdy, tada išrašai, palieki ant lapo – ir ramu. Dingsta nerimas, kad liks kažkas nepasakyta, kas būtinai vienaip ar kitaip turėjo išlįsti į pasaulį.“

Tamstoje skambėsianti „Paskutinė saulė“ ypatinga – tai pirmas kartas grupės „Garbanotas“ istorijoje, kuomet visos (aštuonios) albumo dainos įrašytos išskirtinai tik lietuvių kalba. „Nemanau, kad tai – vienetinis atvejis, kai galima kurti lietuviškai. Tuo pačiu, nėra tokio „bandysim“ – kaip ateis žodžiai, taip ir išeis“, apie naujausią grupės kūrybą pasakoja M. Joneikis.

Garbanotas

Lietuvišką, miuziklo dvasios įkvėptą leidinį jau spėjo pastebėti ir teigiamai įvertinti pats lietuviškojo miuziklo guru, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, nepatingėjęs apsilankyti ir „Paskutinės saulės“ pristatymo koncerte Kaune. „Puikus, netikėtai muzikine prasme prašmatnus koncertas!“, – po renginio atlikėjus viešai gyrė kūrėjas.

Grupės muzikantai – Šarukas Joneikis, Mantas Joneikis, Kipras Pugačiukas ir Mantas Augustaitis vertinami ne tik savo klausytojų. Neseniai vykusiuose M.A.M.A. muzikos apdovanojimuose kolektyvas buvo nominuotas keturiose kategorijose (metų grupė, metų roko atlikėjai, metų albumas, metų vaizdo klipas).

„Paskutinę saulę“ vasario 8 d. grupė vėl veš į Kauną, vasario 9 d. albumas bus sugrotas Panevėžyje. Muzikantai išduoda, jog vasario 12-os pasirodymas bus paskutinis koncertas prieš kūrybines kolektyvo atostogas. Po jo vokalistas Šarukas išvažiuos į tolimą kelionę be atgalinio bilieto, tačiau sugrįžti pas klausytojus pažada.

Apie tolimesnius grupės planus atlikėjai kalba paslaptingai: „yra dar daug nepasakytų dalykų, kuriuos norėtųsi pasakyti, tai ir bandysim. Kitavertus norėtųsi kuo daugiau kartų tą paskutinę saulę palydėti. Tokios dvi kryptys.“

Išgirsti saulėtų dainų iš albumo „Paskutinė saulė“ gyvai ir įsigyti jo originalą vinile ar kompaktinį diską su autorių autografais „Garbanotas“ kviečia vasario 12 d. koncerte Vilniaus „Tamstos“ klube (A. Strazdelio g. 1). Poetiškai nusiteikę muzikantai priduria: „Jau saulelė vėl atkopdama budina svietą, einam kartu pažiūrėti!“


Komentuok:
*Reklama
DNO