Menu
 
 

Nebūk kaip visi – „Mados infekcijos“ shop‘as jau atidarytas

2021 09 03  19:15  |  Aktualijos

Nebūk kaip visi – „Mados infekcijos“ shop‘as jau atidarytas

Nuotraukos – „Mados infekcijos“ archyvo ©

Tiems, kurie per „Mados infekciją“ matuojasi drabužius nuo podiumo, bet po to nežino, kur ieškoti patikusio daikto, festivalis atveria internetinę platformą. Drabužiai ir aksesuarai iš naujausių ir ankstesnių kultinių kolekcijų, asmeninių dizainerių archyvų – masalas tiems, kam svarbus individualumas, ne masinis efektas. Nebūk kaip visi, gyvenimas per trumpas puoštis nuobodžiais drabužiais!

Šiemet 100-ąjį jubiliejų mininti ryškiausia Amerikos stiliaus ikona Iris Apfel nuolat kartoja, kad ekscentriška išore nesiekia šokiruoti kitų, nes visada puošiasi tik dėl savęs. „Kai rengiesi kitaip nei visi, mintys nepasiduoda bandos jausmui. Man visiškai nusišvilpt, ką mano kiti. Noras būti ryškia yra užkoduotas mano DNR“, – juokauja I. Apfel. Ji yra gyvas įrodymas, kad saviraiška – tiesiausias kelias į sėkmę.

Nebūk kaip visi – „Mados infekcijos“ shop‘as jau atidarytas

„Shop-us.eu – ne sausas verslo planas, o tikėjimas lietuvių dizainerių potencialu ir siekis ugdyti individualaus stiliaus idėją. Labai svarbu palaikyti tuos, kurie ryžtasi kurti lėtąją madą, kai minties ir įgyvendinimo kokybė nusveria kiekybę, o juk tikrasis lobis – kokybė, ne kiekybė. Neretai nutinka ir taip, kad drabužis pripažinimo sulaukia po kelerių metų – dizainerių idėjos yra ateities projekcijos, kurioms visuomenė turi subręsti. Kokybiškas dizainas neturi galiojimo datos“, – apie internetinę platformą pasakoja festivalio „Mados infekcija“ įkūrėja, dizainerė Sandra Straukaitė.

„Mados infekcijos“ platformoje bus galima įsigyti festivalyje dalyvaujančių dizainerių kūrinių, vienetinių ir retų drabužių tiesiai nuo podiumo ir iš archyvinių kolekcijų. Laikui bėgant autorių sąrašas ilgės, pasiūla didės, bet jau dabar čia galima apžiūrėti Akvilės Jančauskaitės, Vaidos Voraitės, Upcycled by LT x Thom Bara, Sandros Straukaitės, Mortos Nakaitės, Saimono Tartenio kūrinius.

Tik šioje platformoje galima nusipirkti naujutėlaitę knygą „2020 > Mados infekcija < 1999“. 21-erių metų festivalio archyvas popieriuje tai – 1.7 kg mados ir 360 puslapių gero dizaino, įdomiausi kadrai nuo podiumo ir nematyti vaizdai iš užkulisių. 

Nebūk kaip visi – „Mados infekcijos“ shop‘as jau atidarytas

Straukaitė įsitikinusi, kad teršti pasaulį prastais naujais daiktais šiandien – per didelė prabanga. Todėl Shop-us.eu perima festivalio „Mados infekcija“ šūkį „Mes nekuriam šiukšlių“. Kiekvienas siuntinys bus supakuotas specialiame suyrančiame voke, išpakavus pirkinį nereikės sukti galvos dėl pakuotės rūšiavimo.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. 


Komentuok:
*Reklama
DNO