Menu
 
 

Noriu būti graži, arba kodėl rūkyti nebemadinga

2013 11 18  14:44  |  Aktualijos

Noriu būti graži, arba kodėl rūkyti nebemadinga

Miglės Sinkevičiūtės nuotr.

Dar praėjusio dešimtmečio viduryje, kai visiems galvoje nuolat skambėjo žodis krizė ir savo vietos po saule ieškojome svetur, rūkymas buvo neatsiejamas vakarietiškos visuomenės aksesuaras, pabrėžiantis situacijos dramatiškumą. Moterys kovojo su vyrais dėl lygių teisių, todėl viskas turėjo būti po lygiai ir ne mažiau, pakelis cigarečių – taip pat. Rūkančios moters paveikslas buvo madingas ir netgi garbinamas, jis pabrėžė moters tvirtumą, vyriškumą, suteikė melancholijos atspalvį, kuris puikiai pritiko krizinei nuotaikai. Šiandien galima pastebėti besikeičiančią tendenciją: moterys užima ne prastesnes pareigas nei vyrai, ekonomika sparčiai atsigauna, nepriteklius mažėja. Visa tai tiesiogiai veikia visuomenės suvokimą. Moterims nebūtina būti panašioms į vyrus ir nuo jų atsilikti, galima eiti savo – moterišku – keliu, nebandant atkartoti jų, cigaretė daugiau nebūtina, kad pabrėžtų moters stiprybę. Šiandien madingas tvirtos, savarankiškos, bet moteriškos moters įvaizdis.

Gražioms moterims daugiau atvirų durų. Niekam ne paslaptis, kad nuo seno gražios moterys buvo vertinamos labiau, šiandien ši tendencija ypač populiari. Gražios moterys lengviau kyla karjeros laiptais, susiranda geresnius vyrus ir jų vaikai labiau didžiuojasi savo mamomis. Rūkymas negailestingai sendina odą, daro ją papilkėjusią ar net pageltusią, suvytusią, nuolatinis nemalonus kvapas iš burnos persekioja net ką tik atsikėlus iš lovos, su laiku vis labiau gelsta dantys, o ką jau kalbėti apie visą kenksmingų pokyčių puokštę organizmo viduje.  Šiuolaikiniam vyrui rūkanti moteris nebeatrodo patraukli, kaip ankstesniais laikais, kai rūkymas pabrėžė moters tvirtumą; šiandien rūkymas tik išryškina moters trūkumus, ypač grožio. Gal vietoj jauninimo procedūrų ir besaikio grožio papildų  vartojimo verčiau atsisakyti cigaretės?

Noriu būti graži, arba kodėl rūkyti nebemadinga

Vancouver fashion week nuotr.

Mados podiumuose šiemet kaip niekad gausu nude (vert. iš anglų kalbos – nuogas) makiažų. Skaisti, gaivi, nepriekaištinga ir jaunatviška oda – tai, kas madinga šiandien ir greičiausiai šį tendencija vyraus dar kelis metus. Rūkymas niekaip nesusijęs su šia tendencija. Būtent graži oda šiandien yra svarbiausia makiažo dalis. Visi pasaulio visažistai prakalbo, kad nepriekaištingam makiažui neužteks gero meistro ar kosmetikos, jei oda bus neprižiūrėta.

Kalbant apie vyro įvaizdį šiuolaikinėje vakarietiškoje visuomenėje, kai moteris stovi ant to paties laiptelio su vyrais, rūkantis vyras tolygus rūkančiai moteriai. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad vyras rūkymu nebepabrėš savo vyriškumo. Šiandien madinga kas kita – tai barzda, vyriškas sportas, tarsi antikinių laikų ištreniruotas vyriškas torsas, tatuiruotas kūnas… moterys nori gražių bei madingų džentelmenų. Rūkantis vyras moters akyse – kaip rūkanti moteris: daug grožio trūkumų, silpna valia ir prasta sveikata. Moterys nori gražių vyrų, kaip ir vyrai nori gražių moterų, – teisės lygios.

Noriu būti graži, arba kodėl rūkyti nebemadinga

Fashionbeans.com nuotr.


Komentuok:
*Reklama
DNO