Menu
 
 

Patarimai darbo pokalbiui, arba kaip apsirengiau susitikti su… SwO

2013 08 07  09:59  |  Įžvalgos

Kaip dar visai „šviežiai suaugusi”, susiduriu su įvairiausiomis problemomis – nuo elementariausių buto sąskaitų apmokėjimo iki kiek jau sudėtingesnio uždavinio – rasti darbą. Darbo pokalbis, kaip bežiūrėtum, yra tikrai svarbus tarpsnis paieškose, nes pirmasis geras įspūdis gali nulemti svarstykles tavo naudai. Bet kiek daug lieka už uždarų durų jam besirengiant, to net nenutuokiau, ruošdamasi antram gyvenime savo pokalbiui – šįkart su SwO.

Gal tai modistiška mano natūra kalta, bet praleidau gerą pusvalandį spoksodama spinton, iš kurios neva stebuklingai turėjo išlįsti TAS derinys.

Pirmiausiai, manau, reikia suprasti, koks gi yra tas norimas darbas ir kiek daug galite leisti drabužiui kalbėti. Pavyzdžiui, darbinantis banke ar biure, šiandien nebūtina dėvėti klasikinio „Lelijos“ tipo kostiumėlio, nes devintą dešimtmetį menantis plačiapetis siluetas, sutikite, tinkamas tik tėvų jaunystės albumams. Vietoje to siūlau išsirinkti tiesaus ar prigludusio kirpimo kelnes, tvarkingus ir švarius „balerinos“ batelius (juk nenorėtumėte pargriūti iš jaudulio, apsiavusios aukštakulnius). Prie šio derinio tiktų kukli prigludusi palaidinė be gilios iškirptės ar – jeigu mėgsti ir nori – marškiniai.

Patarimai darbo pokalbiui

Mergina mėlyna palaidine. Andriaus Burbos nuotr.

Pasirinkus dirbti pardavėjos, padavėjos ar barmenės darbą, manau, drąsiai gali užsitempti džinsus ir marškinėlius.  Pageidautina – be užrašų. Išimtis pardavėjoms, norinčioms įsidarbinti prabangos prekių sektoriuje – apranga turi būti itin subtili, gal šiek tiek klasikinė, o papuošalai pasirinkti su dideliu atsargumu ir saiku. Bendrai tariant, neverta piktnaudžiauti aksesuarais, nes jie neįrodo tavo materialinės patirties, o gausybė blizgučių tik priverčia suabejoti estetikos pojūčiu.

Galima kalbėti ir kalbėti apie kiekvieną darbo vietą atskirai, bet svarbiausia – nepersistengti, atrodyti tvarkingai ir padoriai, nebijoti kalbėti, sklandžiai dėstyti savo minčių vienu ar kitu klausimu ir klausti pačiai.

Patarimai darbo pokalbiui

Iš kairės: Banana Republic FW 13/14 rtw kolekcija (Banana Republic nuotr.); Chlow FW13/14 modelis (chloe.com nuotr.).

Aš, ateidama susipažinti su komanda, pasirinkau trumpą pilką Atmosphere suknelę, sesės parvežtą lauktuvėms, subtilų minimalistinį CK laikrodį, būtiniausius daiktelius susidėjau į pačios siūtą pilką delninę ir, kadangi buvo labai šaltas rytas, apsiavusi juodus „motociklininko“ kerzus ir užsimetusi odinę striukę, nuėjau išbandyti jėgų ir plunksnos SwO.

Patarimai darbo pokalbiui

Autorės nuotr.


Komentuok:
*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors