Menu
 
 

„Pavasario balsai“

2019 10 05  23:38  |  Aktualijos

„Pavasario balsai“

Šių metų spalio 9 d. sostinės senamiesčio Šv. Jono galerijoje (Šv. Jono g. 11) 19 val. pristatoma drabužių dizainerės Nikės Kotrynos Kvedarauskaitės paroda „Pavasario balsai“. Bus rodomi drabužiai kartu su juos įkvėpusiais meno kūriniais, supažindinama ne tik su gaminiu, bet ir jo priešistore. Š. m. balandį ant „Mados Infekcijos“ podiumo pristatyti Nikės Kotrynos modeliai dabar žiūrovui pateikiami „Pop-up“ parodos formatu – su galimybe gaminius apžiūrėti, pasimatuoti.

Paroda „Pavasario balsai“ – norima pakviesti žiūrovą išvysti drabužį kaip formatą, leidžiantį iš arčiau susipažinti su Lietuvos ir pasaulio menu, kultūra. Kolekcija kurta nagrinėjant trijų skirtingų kūrėjų meną bei gyvenimus: Maironį, amerikiečių fotografą Robertą Mapplethorpe’ą ir Elvyrą Kairiūkštytę. Ant Šv. Jono galerijos sienų eksponuojami drabužius įkvėpusios menininkės E. Kairiūkštytės originalai, atvežti iš Alantos dvare tebeveikiančios parodos „Gaivališka meno mistikė“. Gausiai margintose Nikės Kotrynos suknelėse atpažįstamos Elvyros grafikos darbų detalės, panaudotos kolekcijos audiniuose.

Pavasario balsai

Nuotrauka – Ieva Daukaitė ©

„Pavasario balsai“

Nuotrauka – Ieva Daukaitė ©

Dizainerė pastebi, kad „Pavasario balsų“ poezijos rinkinyje Maironį galima suprasti ne tik kaip tautos dainių, bet ir kaip asmenį, kupiną troškimų, nežinantį, kurio iš jų siekti, nes visi pasirinkimai gąsdina su savimi atsinešama nežinia. „Pavasario balsų“ eilėse matome žmogų, turintį trūkumų, bet savo ydų ir gerųjų savybių daugiasluoksniškumas stebina ir patraukia atidų skaitytoją. Maironio įkvėptoje drabužių kolekcijoje kaip detalės atsiranda natūraliai kreivų formų upių perlai, – kaip ir žmogus, nelygūs, bet patrauklūs.

Brice Marden

Brice Marden 1976 pagal Robert Mapplethorpe 1946-1989 ©

Nikės Kotrynos drabužiuose matoma detalių ir iš americana stilistikos – odos, džinso, kaubojiškos aprangos elementų, kuri yra neatskiriama nuo R. Mapplethorpe’o asmeninės stilistikos. Šio fotografo darytose nuotraukose galima įžvelgti įnirtingą paiešką savęs kaip kūrėjo ir kaip asmens. Ilgą laiką nesuprastas plačiajai visuomenei, jis dabar laikomas vienu geriausiu 20 amžiaus fotografų. Drabužių dizainerė sako: „Maironio, Kairiūkštytės ir Mapplethorpe’o kūryboje įžvelgiu tai, ko dauguma menininkų siekia – visiško savęs atskleidimo“.

Pavasario balsai

Nuotrauka – Ieva Daukaitė © Deividas Katkus ir Modesta Kremerytė

Pavasario balsai

Nuotrauka – Aistė Daunoravičiūtė, modelis Ieva Andrulyte ©

Dizainerės N. K. Kvedarauskaitės paroda „Pavasario balsai“ Vilniaus Šv. Jono galerijoje veiks kiekvieną dieną 11:00 – 18:00 valandomis, iki spalio 11 d.


Komentuok:
*Reklama