Menu
 
 

Rygoje atsidaro XII Baltijos trienalės paroda

2016 05 04  18:25  |  Aktualijos

Baltijos trienalės paroda

Nuotrauka: organizatorių.

Ši paroda – tai XII Baltijos trienalės*, 2015 metų rugsėjo 4 dieną atidarytos Šiuolaikinio meno centre, atkartojimas naujoje vietoje, kuri, nepaisant kai kurių akivaizdžių skirtumų, primena originalią jos eksponavimo erdvę. Lygiai kaip ŠMC pastatas Vilniuje, Rygos „Dailes“ teatras tuomet sovietinės Pabaltijo sostinės centre iškilo apie aštuntąjį XX amžiaus dešimtmetį kaip atsakas į poreikį pristatyti publikai naujausius meno kūrinius. Ir lygiai kaip ir ŠMC, teatras daugiau ar mažiau tarnauja šiam tikslui iki šiol, nepaisant to, kad abi institucijos yra organizavę ir tiesiogiai su juo nesusijusius renginius, tokius kaip, pavyzdžiui, automobilių šou. Baltijos trienalė Rygoje taip pat bus daugiau ar mažiau tokia pati**, kokia buvo Vilniuje.

Baltijos trienalė pirmąkart buvo surengta Vilniuje 1979-aisiais kaip periodiškai organizuojama naujo, nonkoformizmo dvasioje sukurto Lietuvos ir, vėliau, Baltijos šalių meno paroda. Nuo to laiko surengtos vienuolika Baltijos trienalės laidų pavertė trienalę vienu didžiausių šiuolaikinio meno festivalių Šiaurės Europoje. Daugiausia pristatanti jaunų menininkų kūrybą, Baltijos trienalė pastaruoju metu atskleidžia platų tiek Baltijos, tiek kitų šalių menininkų ir kūrybos spektrą.

Parodoje dalyvauja menininkai: Nick Bastis, Brud, Goda Budvytytė, Liudvikas Buklys, Antanas Gerlikas, Laura Kaminskaitė, Erki Kasemets, Mikko Kuorinki, Marcos Lutyens, Gizela Mickiewicz, Robertas Narkus, The Oceans Academy of Arts, Valdas Ozarinskas, Viktorija Rybakova, Bianka Rolando, Vitalijus Strigunkovas, Ola Vasiljeva, The World In Which We Occur (Jennifer Teets and Margarida Mendes)

Parodos atidarymas: gegužės 7 d., šeštadienį, nuo 16 iki 17.30 val.

Paroda veiks Rygos „Dailes“ teatro fojė (Brīvības g. 75) nuo gegužės 7 d. iki birželio 11 d. teatre vyksiančių spektaklių metu ir valandą iki jiems prasidedant. Teatro repertuarą rasite čia.

Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras (Vilnius) ir „kim?“ šiuolaikinio meno centras (Ryga), bendradarbiaujant su Rygos „Dailes“ teatru
Kuratorė: Virginija Januškevičiūtė
Architektas: Liudvikas Buklys
Grafinis dizainas: Vytautas Volbekas


Komentuok:
*Reklama
DNO