Menu
 
 

Rygos mados savaitė FW 13/14. 1 dalis

2013 04 16  14:59  |  Aktualijos

Rygos mados savaitė FW 13/14

Reklaminė kampanija. Nuotrauka: Natalie Berezina. Modelis: Laura Savicka. Stilius: Evita Ormane.

Šį balandį Rygoje baigėsi ateinančiam rudens/žiemos sezonui skirta mados savaitė, organizuojama BFF – Baltijos mados federacijos (Baltic Federation of Fashion). Aštuonioliktoji mados savaitė – tai jau visas pilnametystės amžius. Ryškiausi susiformavusio renginio bruožai – išpuoselėtas viešųjų ryšių mechanizmas, pagrindinių Latvijos dizainerių kūryba, kasmet pagardinama jaunųjų dizainerių gūsiu, paįvairinimui – keletas užsienio kūrėjų (estai, italai, be to, šįmet pirmą kartą Rygoje kolekciją rodė Baltarusijos atstovė ir galima buvo sutikti net dvi lietuves dizaineres). Ir, žinoma, linksmi latviškos mados scenos vakarėliai.

Rygos mados savaitė FW 13/14

Renginiai ,,Riga Art Space“ patalpose. SwO nuotr.

Atidaryme – jaunieji mados talentai

Rygos mados savaitė FW 13/14

Pirmoji diena ,,Sky & More” prekybos centre. Scenografija: Alexander Vasilenko ir ,,Culte Bizzare Group“. Organizatorių nuotr.

Pirmąją mados savaitės dieną Rygos svečiams buvo pristatytos dviejų jaunų dizainerių kolekcijos. Viena jų – Kristina Valančiūtė, gerai žinoma Lietuvos mados sekėjams. Jos tamsios, tarsi ,,vabališki“ kiautai blizgančios striukės, kurios buvo tamsaus kolorito kolekcijos ašis, neliko nepastebėtos dar Vilniuje, kai mergina pristatė savo kolekciją ant podiumų baidgama Vilniaus Dailės Akademiją bei pasirodydama ,,Injekcijos“ festivalyje, o Tarkovskio ,,Stalkerio“ nuotaika kvepianti Nerijaus Palucko fotosesija – puikus pavyzdys, kaip stiprūs kadrai gali papildyti ir užbaigti kolekciją, sukurdami unikalius vizualius įspūdžius. Dar nemačiusiems – fotosesija publikuota čia (8-13 psl.): http://issuu.com/swomagazine/docs/swostreet6.

Kristina Valančiūtė

Kristina Valančiūtė. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Reikia pripažinti, kad su Sabine Skarule eskizais man teko susipažinti ir anksčiau – tiesą sakant, mes abi mokėmės Erasmus mainuose vienoje Milano akademijų. Baigusi mados dizaino studijas Rygoje, šiemet ji pirmą kartą demonstravo savo kūrybą Rygos mados savaitėje. Pirmas įspūdis, žiūrovui pamačius kolekciją – tarsi švarkai ir marškiniai būtų glaudžiami prie kūno, besirenkant, kuriuos gi dėvėti svarbų vakarą. Neapsirengto drabužio iliuzija, klasikinis tamsus koloritas ir ryški mados konceptualistų įtaka – pagrindiniai jaunos dizainerės braižo motyvai.

Sabine Skarule

Sabine Skarule. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Latvijos dizaineriai

Dizainerė Irina Skladnova savo kolekcijoje nusprendė žaisti buržuazijos ir aristokratijos motyvais, tiksliau – masinio skonio ir elegancijos mišiniu (atkreipkite dėmesį į odinius viršutinius drabužius, dekoruotus baltais pūkeliais ir primenančius animacijos snieguolių įvaizdį). Anot dizainerės, ją įkvėpė Tamara de Lempicka – bene žymiausia lenkų art deco stiliaus portretistė. Drabužių linijoje vyrauja lengvi audiniai, aiškios linijos ir grynos spalvos – juoda, žalia, violetinė bei raudona. Šilką dizainerė derina prie odinių baikeriškų striukyčių, o pūstus mini sijonėlius paaštrina grubesnėmis liemenėmis.

Irina Skladnova

Irina Skladnova. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Stebint Natalija Jansone kolekciją, mintys nuveda į Calvin Klein kolekcijų archyvus ir… ,,Elvos“ parduotuvių lentynas. Ne paslaptis, kad Rygos mados savaitėje nemažai kolekcijų yra skirtos vyresnėms biurų damoms (jos, beje, sudaro ir nemažą dalį žiūrovų). Akivaizdu, kad dekoratyvinės varpelio formos rankovės arba susikuklinusios paryžietės įvaizdis priimtinas ne visiems, tačiau Natalija Jansone drabužiai turi savo auditoriją – parduodami ne tik Latvijoje, bet ir Korėjoje, Japonijoje, Rusijoje ar Ukrainoje, bet net ir Italijos bei Prancūzijos rinkoms.

Natalia Jansone

Natalija Jansone. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Anna Led yra vienas žinomiausių ir populiariausių Latvijos mados prekinių ženklų. Kolekcijos anotacijoje pasakojama, kad rudens/žiemos drabužiais stengiamasi sukurti ryšį tarp praeities ir dabarties, prabangos ir paprastumo. Čia ryškus šiandien taip madingas minimalizmas (ar paltukas nuotraukoje neprimena jums Eglės Žiemytės ar ACNE kolekcijų?), tačiau subtiliai užsimenama ir apie kultūrinį paveldą, panaudojant senovinių skarų gėlių motyvus. Praeitį primena megztos suknelės, paltai, maksi ilgio tvido sijonai bei siuvinėti šaliai. Kolekcijos siluetai ganėtinai lakoniški, vyrauja neutralios ir niūrios – dūmų, smėlio – spalvos, pilki bei juodi tonai.

Anna Led

Anna Led. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Laukite tęsinio. Latvijos dizaineriai, užsieniečiai Rygoje ir Ievos Daugirdaitės kolekcija – jau netrukus!


Komentuok:
*