Menu
 
 

Sandra Straukaitė FW 13/14 + interviu

2013 04 28  17:53  |  Pokalbiai

Sandra Straukaitė FW 13/14

Nuotraukos: © SwO

Sandros Straukaitės kolekcija ,,50/50” ruduo/žiema 2013/14 – puikus būdas pasiklysti unisex drabužinėje, stebint vaikinus ir merginas, vilkinčius vienodo silueto drabužius, kurie, beja abiems lytims tinka kuo puikiausiai. Dizainerė kasmet išsiskiria inovatyviomis mintimis, sandartų laužymu ir naujo kirpimo ieškojimu. Ši kartą S. Straukaitė nutiesė mados kelią  tarp Meksiko ir Sankt Peterburgo.

Kaip gimė šios kolekcijos idėja?

Anot vieno mano labai gerbiamo fotografo, ,,Infekcijoje“ visi ,,tik treningus rodo ir nieko daugiau nebeliko”. Susinervinau ir galvoju: na, reikia padaryti kažką kitokio – tai ir buvo pirminė idėja. O įkvėpimas – šešiasdešimtieji metai, mano tėvo fotografija, kur jis su draugais stovi Sankt Peterburge, kuriame tuo metu mokėsi. Pasipuošę skrybėlėmis, lietpalčiais, siaurėjančiomis kelnėmis…

Ar Jūs galvojate, kad Lietuvos vyrai išdrįstų dėvėti šios kolekcijos drabužius?

Aš apie juos negalvoju visiškai (juokiasi, aut. past.).

Sandra Straukaitė FW 13/14

O kaip kurdama pasirinkote spalvų paletę? Jos skirtos šaltajam sezonui?

Taip, tai žiemos kolekcija, tačiau pora kostiumų yra ir vasarinių. Iš tiesų jie gali būti nešiojami įvairiai. Pavyzdžiui, kaip matėte kolekcijoje, marškiniai dėvimi su kombinezonu, o ant jų velkami lengvi apdarai; apsirengus šimtasiūlius marškinius, kurie yra šilti, ant viršaus galima nešioti lengvą kostiumą arba lietpaltį, kuris suteikia tik galutinę formą, taigi, galima sakyti, tik ,,dėl grožio“.

Ar skrybėlių motyvai atkeliavo iš kitos tautos drabužinės?

Aišku, aš be kepurių negaliu: kepurė davė siluetą įvaizdžiui, ir, žinoma, atsirado panašumų į meksikietišką stilių. Prie pietietiško charakterio prisidėjo ir pončai, nors tai buvo mano sugalvota konstrukcija: kitaip sujungiau marškinius su rankovėmis, ir gavosi apsiaustas. Kelnės–sijonai gimė, kai kelnių siūles susiuvome ne standartiškai, o šiek tiek paeksperimentavę, kitaip.

Jūs tuos pačius drabužius pritaikėte ir moterims, ir vyrams, kaip manote pati, tarp kurios lyties šie rūbai bus populiaresni?

Ant moterų šie rūbai man labiau patiko. Siūdama vyrams viską matavausi pati ir žiūrėjau, jog jie tiktų ir moterims. Nors joms drabužiai yra per dideli, tačiau, kai moteris yra gležna, ji labai gerai atrodo laisvame apsiauste!

Sandros Straukaitės kolekcija galerijoje:

Fotografas: Darius Gražys.

Nuotraukos: © SwO


Komentuok:
*Reklama