Menu
 
 

Sirgti gripine nuotaika – nemadinga!

2009 12 16  16:16  |  Įžvalgos

flickr.com318067818_2de4ca3adb_o

nuotrauka: flickr.com

Marijos žemėje įsisiautėjus finansų nuosmukio karštinei, kraštiečius užpuolė dar viena bacila – paslaptingasis kiaulių gripo virusas. O kam mums jis? Juk mums užtenka įprasto ir mielo kasmetinio sezoninio gripo, kuris suteikia kelis laisvadienius nuo darbo ar poilsį nuo paskaitų.

Iš pradžių pinigų besivaikantys farmacininkai, tada atsakingi sveikatos apsaugos pareigūnai prigąsdino apie laukiančias liūdnas tendencijas. Na, ir prasidėjo… Kiekvieną dieną šia tema – „sensacingi“ straipsniai žiniasklaidoje. Žmonės, patys nesuprasdami, ką daro, ėmė konvejeriu vežtis iš vaistinių vaistus ir vitaminus. O juk užtektų gerti daugiau arbatos su medumi ir mažiau skaityti populistinę žiniasklaidą.

Žinoma, kelios pirmos ligonių netektys privertė pajusti, kad pasaulinė problema visiškai realiai įkėlė savo kojas ir į mūsų tėvynę. Neaišku, kaip viskas toliau klostysis, bet žinant mūsų sveikatos apsaugos sistemos būklę ir sveikatos apsaugos politiką, abejonių kyla nemažai…

lefigaro.fr20090318PHOWWW00260

nuotrauka: lefigaro.fr

Tačiau nereikėtų visko pakreipti minorine gaida. Juk kiekvienos (kapitalistinės, moralinės ir pan.) krizės metu iškyla ir pozityvių dalykų. Galbūt, kai pandemija mūsų šalyje liausis rodyti aštrius nagučius, tautiečiai bus įsisavinę reikšmingą pamoką labiau rūpintis savo kūnu (optimistinio scenarijaus atveju – ir siela).

Daug nuomonių, kad skiepai nuo gripo neveikia. Taigi vietoje jų geriau visus metus vartokite vaisius ir daržoves – būsite sveiki, žvalūs, turėsite gražią odą!

Kaip žinia, šiuo metu patartina vengti masinių susibūrimų vietų, kad nebūtų galima apsikrėsti skaudžiai kandančiu virusu. Negalintiems kitaip, siūloma dėvėti apsaugines kaukes.

nuotrauka:switchedon.lt

Taigi einu gatve ir matau kaukes užsidėjusius žmones – štai tau ir naujos kartos mada! Atrodo, kad dizaineriams atsivėrė nauja niša kurti kuo įmantresnes apsaugines veido kaukes. Žvelgiant iš šalies, atrodo, kad šios apsaugos priemonės tampa savotišku „tiuningu“.

nuotrauka:switchedon.lt

O jeigu patraukli nepažįstamoji dėvi šitokią kaukę, kaip man iki galo įvertinti jos veido bruožus? Kaipgi dėl jos šypsenos? Čia reikėtų atsigręžti į Rytų kultūrą. Juk arabų šalyse moteris dėvi čadras, matosi tik jų akys. O juk akys viską ir pasako! Jose matome ir liūdesį, ir aistrą, ir švelnumą, ir viltį…

weblogs.baltimoresun.com0625pig-faced-protesters

nuotrauka: weblogs.baltimoresun.com

Kadangi užsiminiau apie madas, reikėtų pakalbėti ir apie kitokias „madas“. Madas pasiduoti visuotinei nuomonei. Juk aš galiu prisidėti prie

myspaceantics.compink-pig-fairy

nuotrauka: myspaceantics.com

vyraujančios nuotaikos ir kaip daugybė žmonių bambėti: „oi, kaip čia dabar nesusirgus… ir kas čia per sirgimai šiemet Lietuvoje…“ Arba galiu nekreipti dėmesio į visus pesimistinius pranešimus ir tiesiog gyventi įprastą gyvenimą, laikydamasis elementarių sveikos gyvensenos normų.

„Tu graži ir be gripo“, sakau kolegei bendramokslei.

„Tu sveikas ir be priešgripinių vaistų“, atkerta ji.

Kartais žmogus pavadinamas kiaule, kai kiauliškai elgiasi. Tada jis tampa kiaule ir nesirgdamas gripu… Tad ką siūlau? Pirmiausia nebūkime jokiais gyvūnais, būkime tiesiog normaliais žmonėmis. Rūpinkimės savimi ir kitais. Vaikykimės tik tokių madingų dalykų, kurie nekenkia mūsų įvaizdžiui ir yra sveiki kūnui. Pavyzdžiui, užsiimkite joga. Tai puiki sielos lavinimosi ir savitaigos veikla. Medituodami kartokite sau: „Nenoriu sirgti ir nesirgsiu. Atrodau ir jaučiuosi puikiai“.

Tau turėtų patikti:

 
 

Komentuok:

*Reklama
DNO