Menu
 
 

Šiuolaikinės skulptūros objektai Vilniaus rotušės fasade keisis kas mėnesį

2022 07 13  15:34  |  Aktualijos

(AV17) galerija, tęsdama tradiciją pristatyti šiuolaikinę skulptūrą netradicinėse miesto erdvėse, nuo šio mėnesio organizuoja pusę metų truksiantį projektą, kurio metu Vilniaus rotušės fasade bus eksponuojamos šiuolaikinės skulptūros ir instaliacijos. Tai yra bendras galerijos (AV17) ir Vilniaus miesto rotušės projektas, kurio metu kas mėnesį po vieną kūrinį eksponuos šeši Lietuvos šiuolaikiniai menininkai. Savo darbus pristatys: Algis Kasparavičius, Rafal Piesliak, Rimantas Milkintas, Dainius Liškevičius, Donatas Jankauskas, Kristina Inčiūraitė. Tai gerai Lietuvoje ir užsienyje žinomi viduriniosios kartos menininkai, kurių darbai jau yra eksponuoti viešosiose erdvėse Lietuvoje bei užsienyje.

Šiuolaikinės skulptūros objektai Vilniaus rotušės fasade keisis kas mėnesį

Nuotraukos – asmeninio menininko archyvo ©

Projekto tikslas yra aktualizuoti tiek meną miesto erdvėse, tiek pačią istorinę senamiesčio aplinką, kurioje jis vyks. Menininkai kuria specialiai šiam projektui skirtus darbus, kurie atskleis skirtingas skulptūros ir šiuolaikinio meno galimybes. Kuriamas ryšys tarp šiuolaikinių formų ir temų bei klasicizmo stiliaus rotušės architektūros, skatins kitaip pažvelgti į istorinę Vilniaus senamiesčio architektūrą, suprasti ją kaip dinamišką šiandieninio pasaulio dalį.

Šiuolaikinės skulptūros objektai Vilniaus rotušės fasade keisis kas mėnesį

„Džiaugiamės galėdami šiuo projektu prisidėti prie šiuolaikinio meno populiarinimo viešojoje erdvėje. Rotušės fasade pristatomi ryškiausių šiandienos Lietuvos skulptūros ir instaliacijos kūrėjų darbai ne tik atspindės jų kūrybą, naujus išraiškos būdus, bet ir analizuos šiandien aktualias temas. Tikimės, jog nuolat kintanti ekspozicija skatins praeivius ištrūkti iš kasdienybės, įsitraukti į meno kūrinių interpretavimą bei apmąstyti žmogaus, meno ir miesto santykį“ – sako direktorė Kristina Mizgirytė–Kryžauskė.

Šiuolaikinės skulptūros objektai Vilniaus rotušės fasade keisis kas mėnesį

Liepos mėnesį pirmasis rotušėje pristatomas kūrinys „Nihil novi“ („Nieko naujo“), sukurtas Algio Kasparavičiaus. Šis autorius yra žinomas dėl savo konceptualios skulptūros, kurioje dažnai manipuliuojama atpažįstamais įvaizdžiais, o jo kūrybos centre atsiduria žmogaus vidinio pasaulio bei jį supančios aplinkos analizė. Naudodamas lengvai atpažįstamas formas, Algis Kasparavičius savo kūrinyje konceptualiai ir su ironija pabrėžia skirtingus šiuolaikinės visuomenės požiūrius į tas pačias aktualijas bei problemas, su kuriomis susiduria daugelis.

Šiuolaikinės skulptūros objektai Vilniaus rotušės fasade keisis kas mėnesį

Kiekvieno kūrinio eksponavimą lydės susitikimai su autoriais. Jų metu publika galės susipažinti su platesne menininkų kūryba bei užduoti klausimus. Numatomi susitikimai su Algiu Kasparavičiumi: liepos 28 d. ir rugpjūčio 4 d. 18 val.

 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto partneris – Vilniaus miesto Rotušė.


Komentuok:
*Reklama