Menu
 
 

Šiuolaikinio meno centre – dvi naujos lietuvių menininkų parodos

2021 03 16  21:34  |  Aktualijos

Šiuolaikinio meno centre – dvi naujos lietuvių menininkų parodos

Laura Kaminskaitė, Not Yet Titled, nuo 2014 m. Nuotraukos – Lauros Kaminskaitės ir Jurgio Paškevičiaus ©

Penktadienį, kovo 19 d., Šiuolaikinio meno centre atidaromos dvi naujos lietuvių menininkų parodos. Lauros Kaminskaitės „Double double“ ir Jurgio Paškevičiaus „Kintanti srovė“ – tai iki šiol didžiausi šių menininkų solo projektai. Visą savaitę – nuo kovo 19 d. iki  26 d. – ŠMC kviečia apsilankyti parodose nemokamai. 

„Džiaugiamės, kad po ilgos pertraukos Šiuolaikinio meno centras vėl atveria duris lankytojams. Šį kartą negalime pakviesti į įprastą atidarymo renginį, todėl jį ištęsiame ir parodų išsiilgusius lankytojus kviečiame apžiūrėti parodas nemokamai visą savaitę. Įdomu tai, kad abi naujos – Lauros Kaminskaitės ir Jurgio Paškevičiaus – parodos itin glaudžiai susijusios ir buvo įkvėptos paties ŠMC pastato ir jo architektūros. Nekantriai laukiame visų ŠMC“, – sako ŠMC direktorius Kęstutis Kuizinas. 

Šiuolaikinio meno centre – dvi naujos lietuvių menininkų parodos

Jurgis Paškevičius, „Kintanti srovė“, 2021, parodos fragmentas ©

Didžiojoje ŠMC salėje eksponuojama paroda „Double double“ – tai iki šiol išsamiausia Lauros Kaminskaitės kūrybos apžvalga. Čia pristatomi naujausi menininkės kūriniai, o taip pat – naujos kai kurių paskutiniojo dešimtmečio kūrinių versijos. Vilniuje gyvenanti menininkė dažnai dirba parodų architekte bei kuratore ir šios praktikos atsispindi jos kūryboje. Kaminskaitė savo darbuose permąsto ir kviečia žiūrovus atkreipti dėmesį į parodų eksponavimo logiką, naujai kuriamas prasmes ir į tai, kokią reikšmę turi kiekvieno lankytojo vaizduotė. 

Šiuolaikinio meno centre – dvi naujos lietuvių menininkų parodos

Jurgis Paškevičius ©

Anot menininkės, ateidamas į parodą atsineši į ją savo dieną, o išeini nešinas parodos ritmais ir logikomis. Šioje parodoje ataidi dienos ir nakties gatvės gyvenimas, joje gausu urbanistinei aplinkai ir susibūrimo erdvėms būdingų eksponavimo būdų. Paroda „Double double“ – tai vieta socialiai būtybei, suteikianti erdvę pokalbiui ir minčių kelionėms. Menininkė kviečia apsilankyti parodoje bent kelis kartus, nes kiekvieną kartą ji gali būti pamatyta vis kitaip. 

Šiuolaikinio meno centre – dvi naujos lietuvių menininkų parodos

Naujos parodos ŠMC ©

„Kintanti srovė“ yra pirmoji, specialiai Šiuolaikinio meno centrui kurta Jurgio Paškevičiaus personalinė paroda. Jaunosios kartos menininkas kuria įvairiose srityse: skulptūros, instaliacijos, performanso, teatro ir kino scenografijos. Savo kūriniuose jis dažnai pasitelkia kalbą ir atsispiria nuo specifinio konteksto situacijų, o taip pat neretai bendradarbiauja su kitais menininkais ir kūrėjais. Menininko projektą sudaro dvi dalys – garso instaliacija, susidedanti iš per visą ŠMC stogo plotą sukonstruotos antenos, kurios pagalba visu projekto pasiruošimo laikotarpiu buvo renkami Lietuvos oro erdvės garsai, bei garso skulptūros ŠMC Šiaurinėje salėje – ir renginių ciklas, kurių metu skulptūra taps scena gyviems pasirodymams. 

Šiuolaikinio meno centre – dvi naujos lietuvių menininkų parodos

Laura Kaminskaitė ©

ŠMC taip pat pratęsiama rugsėjo mėnesį atidaryta Irako kilmės amerikiečių menininko Michaelio Rakowitzo paroda „Sugrįžimas“. Vienas garsiausių šiandien kuriančių menininkų savo kūryboje tyrinėja kultūrinio paveldo ir muziejų temas. 

Visose parodose galėsite apsilankyti iki balandžio 25 dienos. 


Komentuok:
*Reklama
DNO