Menu
 
 

„Skalvijoje“ – dokumentinių filmų festivalis „Films4Transparency“

2024 06 12  17:39  |  Aktualijos

„Skalvijoje“ – dokumentinių filmų festivalis „Films4Transparency“

Kadras iš filmo „Tylos valstybė“ © Odei Zabaleta

 

Prieš prasidedant svarbiausiai ir didžiausiai pasaulyje Tarptautinei antikorupcijos konferencijai (IACC 2024) visuomenė taip pat kviečiama susiburti – svarbu, kad diskusijos jautriais klausimais vyktų skirtingais formatais ir įvairiose auditorijose. Birželio 16–19 dienomis „Skalvijos“ kino centre vyks dokumentinių filmų festivalis „Films4Transparency“. Programoje – žurnalistų, aktyvistų, teisininkų ir kampanijų dalyvių darbai ir istorijos, drąsa ir atkaklumas atskleidžiant kleptokratijų, ekstraktyvizmo ir organizuoto nusikalstamumo pasaulius. 

Kino festivalis bus atidarytas birželio 16 d. 16 val. su garsaus švedų režisieriaus Fredriko Gertteno filmu „Didysis melas“. Filme atskleidžiami pasauliniai kleptokratijos ir ekstratyvizmo modeliai bei įvykiai, kai neapsikentusi visuomenė ima telktis ir protestuoti. „Didysis melas“ tiria neteisybę ir korupciją, filme kalbinami aktyvistai, žurnalistai, ekonomistai ir menininkai. Po peržiūros vyks pokalbis su režisieriumi F. Gerttenu, „Transparency International“ tarptautinių antikorupcinių konferencijų vadovu Roberto Perez Rocha, kino kūrėja, žurnaliste Anna Therese Day ir aktyviste, kūrybininke, laidų vedėja ir kino mylėtoja Dovile Filmanavičiūte.

 

„Skalvijoje“ – dokumentinių filmų festivalis „Films4Transparency“

Kadras iš filmo „Grobis“ © Jonathan Ingalls

 

„Skalvijoje“ – dokumentinių filmų festivalis „Films4Transparency“

Kadras iš filmo „Grobis“ © Jonathan Ingalls

 

Filmų programa kitomis dienomis:

Birželio 17 d. 19 val. – „Aš esu Berta“

Likus kelioms valandoms iki nužudymo, Hondūro autochtonų lyderė ir garsi aplinkosaugos aktyvistė Berta Cáceres atskleidė korumpuotų grupių, siekiančių ją nužudyti, tapatybes. Remiantis šiais vardais filme bandoma išsiaiškinti Bertos mirties aplinkybes. 

 

Birželio 18 d. 19 val. – Grobis

Pasaulio supervalstybės paslapčia ruošiasi stokai, kuri sukels pilietinius karus, nuvers vyriausybes ir paskatins masinę šimtų milijonų žmonių migraciją. Nuo Kinijos iki rusijos ir Saudo Arabijos – vyriausybės ir stambūs verslai ruošiasi pasigrobti paskutinius pasaulyje likusius dirbamos žemės ir gėlo vandens išteklius, tyliai kaupdami maisto atsargas… sau. Po peržiūros vyks pokalbis su žurnalistu Davidu Ritsheriu, tiriamosios žurnalistikos centro „Reveal“ televizijos ir dokumentikos skyriaus naujienų vyriausiuoju montuotoju.

 

Birželio 19 d. 18 val. – Tylos valstybė

Keturi nepriklausomi žurnalistai Meksikoje kasdien rizikuoja gyvybėmis tirdami jau du dešimtmečius siaučiantį narkotikų kartelių karą, sukėlusį daugybę skausmo ir baimės. Po peržiūros vyks pokalbis su filmo režisieriumi Santiago Maza Sternu ir žurnalistu Jesúsu Medina.

 

„Skalvijoje“ – dokumentinių filmų festivalis „Films4Transparency“

Kadras iš filmo „Aš esu Berta“ ©

 

„Skalvijoje“ – dokumentinių filmų festivalis „Films4Transparency“

Kadras iš filmo „Didysis melas“ © Janice d’Avila

 

Festivalio uždarymas vyks Lukiškių kalėjime 2.0 nemokamame renginyje „Break free!“, kuris prasidės nuo nacionalinės Vilniuje filmuoto dokumentinio filmo „Atsitiktinė prezidentė“ premjeros, po jos vyks susitikimas su Baltarusijos išrinkta prezidente Svetlana Cichanouskaja ir „Oskarui“ nominuotais kūrėjais Mike Lerneriu ir Martinu Herringu. Taip pat lauks ir muzikinė programa – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, ukrainiečių merginų poproko grupė „The Sixsters“, dainininkė-aktyvistė iš Nigerijos Cill Soul ir afro-electro atlikėjas Faith Mussa iš Malavio.

Tarptautinė antikorupcijos konferencija (angl. International Anti-Corruption Conference (IACC)) vyks birželio 18–21 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Tai svarbiausias pasaulyje antikorupcinis forumas, siekiantis kovoti su didžiausiomis korupcijos grėsmėmis šiuolaikiniame pasaulyje bei nuo 1983 m. sėkmingai darantis įtaką pasaulinei politinei ir ekonominei darbotvarkei. Kas dvejus metus IACC organizuojama vis kitoje pasaulio šalyje: 2022 metais IACC vyko JAV, 2020 m. – Pietų Korėjoje, 2018 m. – Danijoje, 2016 m. – Panamoje, 2015 m. – Malaizijoje, 2012 m. – Brazilijoje. 


Komentuok:
*Reklama