Menu
 
 

Skulptūros ir vitražo centras atveria duris vienos dienos renginiui

2019 04 30  15:59  |  Aktualijos

Skulptūros ir Vitražo centro vartai atsidaro jau trečią kartą. Penktadienį, gegužės 3-ią, 18 val. čia vyks atvirų menininkų studijų, kūrybinių dirbtuvių, meno instaliacijų ir gyvos muzikos vakaras.

Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad į renginį kvies žymaus Lietuvos grafiko, tapytojo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Mikalojaus Povilo Vilučio kurtu plakatu ir žada, kad Kirtimų rajone liepsnos ugnies skulptūra, bus kalami akmenys, iš studijų išlįs senos ir naujos, pabaigtos ir ne skulptūros, skambės ir video instaliacijomis pasipuoš didžiulės erdvės, bus minimos Leonardo da Vinci  500-osios mirties metinės, bei bus valgomi hotdogai.

Mikalojus Povilas Vilutis

Plakatą kūrė Mikalojus Povilas Vilutis ©

Ilgametis centro rezidentas, garsus Lietuvos skulptorius Kęstutis Musteikis pasakoja, kad Skulptūros ir vitražo centras pradėjo veikti 1984 metais. Tai pramoninis pastatas, unikalus savo pirmine paskirtimi – projektuoti didžiąsias sovietines skulptūras, pasižyminčias to meto ideologija. Centre, dabar priklausančiame Lietuvos dailininkų sąjungai, nuo nepriklausomybės atgavimo dirbtuves turi menininkai, prikėlę centrą naujam ir laisvam etapui. Iki šiol čia gaminami ar restauruojami autoriniai darbai, skulptūros, paminklai, monumentalieji dailės kūriniai, vitražai, taip pat reziduoja menininkai, planuojamos parodos. Centre veikia ir 2017-ais metais atidaryta galerija „Meno stalčius“. Jos sumanytojas skulptorius Liutauras Griežė interviu Lietuvos žinioms teigė „Nustojus gaminti didžiąsias sovietines skulptūras, pastatas tarsi įstrigo laike. Čia išsinuomojęs dirbtuves pamačiau šios vietos (tiksliau – jos dydžio) potencialą. Londono „Tate Modern“ galerija – buvusi elektros energijos stotis, industrinis kompleksas ant Temzės kranto – dabar paversta šiuolaikinio meno centru. Šios patalpos turi panašų dydį ir galybę.“

Renginio lankytojai gali tikėtis įspūdingų vaizdų – aplinkoje akį glostys 5 m. aukščio stirna, 10 m. ilgio kubietiškas cigaras ir kažkur žolėse snaudžiantis beveik realaus dydžio delfinas, o viduje – po 12 metrų aukščio lubomis įsikūrusi scena ir koncerto erdvė, animatoriaus, video menininko Pijaus Čeikausko (a.k.a Pidžin Works) kurtos video instaliacijos ir kitos kūrybos proceso užkulisių įdomybės.

Renginio metu visi norintys galės pasisvečiuoti Skulptūros ir vitražo centre reziduojančių menininkų studijose. Duris atverti žada net devyniolika Lietuvos menininkų.

Renginio lankytojai 19 val. galės pasirinkti iš dviejų tuo metu vyksiančių veiklų – vyks kūrybinės dirbtuvės vaikams kartu su Aiste Kisarauskaite bei Žilvinu Landzbergu, taip pat 19 val. skulptorius Daumantas Kučas praves turą po skulptorių, dailininkų, vitražistų studijas bei supažindins su jose dirbančiais menininkais.

19:30 val. vyks pristatymas ir pokalbis su dailėtyrininke Nijole Tumėniene bei vakaro akcento – ugnies skulptūros – kūrėju Kęstučiu Musteikiu apie Leonardo da Vinci ir 22:00 sušvisiančią ugnies skulptūrą, meną ir gyvenimą.

Renginio lankytojų alkį ir troškulį malšins Baden Baden kompanija, o 20 val. prasidės koncertas, kurio metu lankytojus šokdins grupių Karšti klijai, Afterneath ir Chalat Jazz pasirodymai.

Sutemus, 22 val., centro kieme suliepsnos ugnies skulptūra. Jos autorius Kęstutis Musteikis šią instaliaciją dedikuoja Leonardo da Vinci kūrybos ir jo mirties 500-ųjų metinių paminėjimui.

Renginį užbaigs nebe pirmą dešimtmetį grojančio, melomanų tarpe gerai žinomo Paul Sadness DJ set‘as.

Renginys nemokamas 

Vieta: Skulptūros ir vitražo centras, Dariaus ir Girėno g. 25, Vilnius

Renginio organizatoriai – Skulptūros ir vitražo centras, Kirtimų kultūros centras


Komentuok:
*Reklama