Menu
 
 

Šokio profesionalus ir mėgėjus kviečia kasmetinė „Vasaros šokio mokykla“

2019 07 16  18:47  |  Aktualijos

Dance.lt Summer Intensive

Nuotraukos – Lietuvos šokio informacijos centro asmeninio archyvo ©

Didžiausias šokio edukacijos renginys šalyje „Vasaros šokio mokykla“ atsinaujina – keičia savo vardą į „Dance.lt Summer Intensive“ ir pristato ilgesnę, nei įprastai, programą. Projektą organizuojantis Lietuvos šokio informacijos centras rugpjūčio 16-24 d. šokio profesionalus ir mėgėjus kviečia dalyvauti net devynių dienų trukmės programoje, kurios metu šokio seminarus ir kūrybines laboratorijas ves aštuoni profesionalai iš užsienio ir vienas jaunosios kartos kūrėjas iš Lietuvos.

Dance.lt Summer Intensive

„Kursai visada būna pinai užpildyti, todėl nusprendėme plėstis ir didinti pamokų skaičių, – apie projekto pokyčius pasakoja jo vadovė Laima Servaitė, – taip pat noriu pasidžiaugti, kad šiemet turime net tris kūrybines laboratorijas, nes šiais laikais svarbu ne tik šokio technika, bet ir gebėjimas ją panaudoti savo asmeniniam judesio stiliui ar krypčiai vystyti, ties kuo ir bus dirbama kūrybinių laboratorijų metu. Vesti „Dance.lt Summer Intensive“ seminarų į Vilnių atvyksta šokio pasaulio asmenybės, sutinkamos geriausiose šokio mokyklose ir trupėse, kurių pristatinėti nereikia: tai mokytojai iš „P.A.R.T.S“, „B12“, „Deltebre“ festivalių, Sasha Waltz & Guests, Williamo Forsythe, Pinos Bausch, Wim Vanderkeybus, Sidi Larbi Cherkaoui trupių.“

Dance.lt Summer Intensive

„Dance.lt Summer Intensive“ pradės lietuviams jau kiek pažįstamas Alexander Vantournhout, 2018-aisiais savo spektaklį pristatęs „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje. Savo kūryboje šokį ir šiuolaikinį cirką jungiantis menininkas ves šokio akrobatikos seminarą „Katabatika“, o kartu su kolege Emmi Väisänen – seminarą naujų šokio su partneriais galimybių tema. Ilgametė Pinos Bausch ir Sashos Waltz & Guests trupių šokėja Clémentine Deluy savo patirtį perduos šokio technikos seminaruose. Baleto seminarus šiemet ves Douglas Becker – į baletą iš šiuolaikinės perspektyvos žiūrintis profesionalas, dėstantis P.A.R.T.S, buvęs Williamo Forsythe solistu ir choreografo asistentu atstatant jo kūrinius visame pasaulyje. Iš Katalonijos kilusi ir tarptautiniu lygiu pripažinta Roser López Espinosa ves žemės technikos seminarus, papildytus jos turima cirko akrobatikos ir gimnastikos patirtimi. Ilgus metus pas choreografus Wim Vanderkeybus ir Sidi Larbi Cherkaoui šokęs Helder Saebra, kartu su Emily McDaniel darbuosis kūrybinėje laboratorijoje „Innercore“.

Dance.lt Summer Intensive

Anot Laimos Servaitės, „Dance.lt Summer Intensive“ šokio mokyklą remiančių Lietuvos Kultūros tarybos, Kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės dėka, jos dalyviams galime siūlyti net keletą kartų mažesnes kainas, nei kituose tokio lygio šokio edukacijos projektuose ar festivaliuose Europoje ir taip suteikti galimybę žinias iš pripažintų profesionalų gauti kuo platesnei auditorijai.

Kaip ir kasmet žiniomis, įgytomis užsienyje, kviečiami dalintis ir lietuvių šokio menininkai. Jaunosios kartos lietuviams, šokio besimokantiems ar jau savarankiškai kuriantiems kitose šalyse, skirta projekto skiltis „Back Home“, kurioje šiemet kūrybinę laboratoriją ves šią vasarą prestižinį  „Codarts“ menų universitetą baigęs šokėjas ir choreografas Lukas Karvelis, kuris šiemet jau spėjo savo solinį spektaklį pristatyti „Naujojo Baltijos šokio“ festivalio programoje ir daugiau nei dvidešimtyje kitų miestų įvairiose šalyse.

Dance.lt Summer Intensive

 

„Rengdami programą, siekiame, kad dalyviai jaustųsi patogiai ir per savo laiką šokio mokykloje pasisemtų kuo daugiau įvairiapusių žinių. Todėl šalia intensyvios edukacinės programos siūlome neformalius susitikimus ir pokalbius su mokytojais, kas duoda retą galimybę tokių šokio pasaulio asmenybių klausti klausimų akis į akį. Kaip kiekvienais metais, šiemet visus dalyvius pakviesime į atpalaiduojančią meditacijos sesiją ir į jaukią kino filmų „Lietuvos šokio kūrėjų portretai“ peržiūrą.“ – papildomas programos veiklas vardina „Dance.lt Summer Intensive“  vadovė L. Servaitė.

Visi „Dance.lt Summer Intensive“ užsiėmimai vyks „Menų spaustuvėje“, Šiltadaržio g. 6, Vilnius.


Komentuok:
*Reklama
DNO